Apie šimtą

BunkaLietuvos valstybės šimtmečio metai artėja prie pabaigos. Bet tai progai skirti renginiai vis dar tęsiasi, prasideda ir baigiasi nauji.
Lietuvos radijo ir televizijos interneto svetainės šimto valandų transliacija iš Lukiškių aikštės džiugino ne naujomis programomis, o tuo, jog visuomeninis transliuotojas pasiryžo išeiti į atvirą erdvę ir pasirodyti žmonėms. Kartu – ir pabūti su jais.
Na, nereikia juokinti ir piktinti žmonių supuvusiais lozungais „Mes ateiname į jūsų namus“, prisistatinėti vos ne šeimos nariu vien todėl, kad namuose yra televizorius. Jokia šeimininkė nesugebės iškuopti tiek purvo, šiukšlių, kiek jų pribyra iš komercinių kanalų televizorių ekranų.
LRT pabandė parodyti, jog ji norėtų to nedaryti. Gal čia nauja šluota – naujoji generalinė direktorė pasistengė? Bet vis dėlto reikia nukelti skrybėlę vien todėl, kad šimtmečio proga padaryta tai, ko anksčiau nebuvo.
Betgi dar daug ko nebuvo.
Gal visai neblogai būtų besibaigiančiais valstybės jubiliejiniais metais ir daugiau dovanų pažerti.
Pavyzdžiui, Vidaus reikalų ministerija, Specialiųjų tyrimų ir kitos tvarką bei drausmę prižiūrinčios tarnybos galėtų paskelbti „Šimto kamerų“ vajų ir įsipareigoti iki metų pabaigos surasti joms šimtą gyventojų – korumpuotų pareigūnų.
Na, gal šiemet jau nebespėtų. Ne todėl, kad korumpuotų pareigūnų nėra – jų iki soties. Bet, matyt, pritrūktų tyrėjų darbo valandų, nes demokratija įtariamiesiems suteikia teisę gintis tolimais nuo tiesos teiginiais, kuriuos paneigti itin sunku. Gal prie tokių priguli ir Masiulio-Kurlianskio tandemo suokimas apie paskolą, bet ne kyšį. Nedemokratinėje valstybėje tyrėjai pareikalautų parodyti paskolos sutartį. Jei jos nėra – kalba baigta. Kaltas.
Kaip bus čia, pamatysim.
Dar Švietimo ir mokslo ministerija drauge su kolegomis iš Kultūros ministerijos jaunimui iki 30 metų galėtų paskirti dešimt kartų po šimtą eurų prizus už šimtą per jubiliejinius metus perskaitytų popierinių knygų. Išlaidos tikrai būtų nedidelės, gal pakaktų ir poros tūkstančių eurų, bet užtat kaip gražiai skambėtų: „Dešimt kartų po šimtą eurų už šimtmečiui perskaitytų šimtą knygų“!
Jeigu dabar brangiai valstybei sukurtume tokių dovanų, kitą jubiliejų pasitiktume apsišvarinę ir apsiskaitę.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...