Japonai nustebino sugiedoję Lietuvos himną

21809-16621Naują veiklos sezoną Rietavo kultūros centras pradėjo įsimintinu renginiu – chorų iš Japonijos koncertu. Praėjusį sekmadienį vykusi išskirtinės muzikos šventė sukvietė daugybę rietaviškių bei miesto svečių, tad Kultūros centro salė sunkiai talpino visus norinčiuosius prisiliesti prie tekančios saulės šalies kultūros. Didžiulį įspūdį paliko kiekvienas svečių atliktas kūrinys, tačiau bene labiausiai publiką sujaudino japonų bei Rietavo kultūros centro mišraus choro „Jūrava“ drauge sugiedota „Tautiška giesmė“.

Didžiulio susidomėjimo sulaukęs koncertas – Japonijos ir Rietavo bendradarbiavimo vaisius. Apie galimybę užmegzti ryšius tiek  verslo, tiek turizmo, kultūros bei švietimo plotmėse pirmas prakalbo praėjusių metų gruodžio mėnesį Rietave viešėjęs Japonijos ambasadorius Toyoei Shigeeda.
Praėjusį sekmadienį vykęs koncertas įrodė, jog įmanomi artimi ryšiai net su tolima šalimi. Kad atstumas nėra kliūtis užmegzti bei puoselėti draugystę, po koncerto kalbėjo ir Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis. Svečius jis pamalonino simbolinėmis atminimo dovanomis bei padėkos raštais. Savivaldybės vadovas džiaugėsi, jog rietaviškiai turėjo unikalią progą pažinti ir pajusti tekančios saulės šalies kultūrą.
Per maždaug valandą trukusį koncertą publika galėjo susipažinti net su trimis kolektyvais iš Japonijos. Pradėti renginį garbė atiteko 1976-aisiais įsikūrusiam vyrų chorui „Ichinoseki Glee club“.  Kolektyvas didžiuojasi ne tik ilgaamže patirtimi bei istorija, bet ir savo nariais, kurių vidutinis amžius – nuo 50 iki 60 metų. Koncerto vedėjai sakė, jog choras dalyvauja spektakliuose, bendruomenės renginiuose, taip pat visos Rytų Japonijos chorų festivaliuose. Rietave choras atliko puokštę įsimintinų kūrinių. Kai kurie kolektyvui – ypač reikšmingi, mat jais išreiškiama viltis kada nors sugrįžti į gimtąsias vietas, kurias 2011-aisiais nusiaubė žemės drebėjimas.
Nors svečios šalies kalbos išskyrus renginio vedėjus nesu-prato nė vienas klausytojas, tačiau vyrų choro dainos palietė kiekvieno širdį. Jos skambėjo itin jautriai. Malonūs ausiai buvo ir dainavusių vyrų balsai.
Ypatingai nuskambėjo ir moterų choro „Shiratama“ kūriniai. Prieš pasirodant choristėms, pasakota, jog kolektyvas įsikūrė 2002-aisiais Tokijo Musašino rajone. Pagrindinis choro siekis esą yra išreikšti japonų kalbos grožį, harmoniją. Kolektyvas aktyviai dalyvauja įvairiuose renginiuose. Vienas įsimintiniausių kolektyvui pasirodymų įvyko pernai vasarį, kada jis atliko du kūrinius, skirtus didžiajam Rytų Japonijos žemės drebėjimui paminėti. Šio koncerto metu surinktos lėšos buvo paaukotos nelaimės paveiktiems žmonėms paremti.
Rietave vykusio koncerto metu pasirodė ir prieš dešimtmetį Hiraizumi mieste savo veiklą pradėjusi miuziklo trupė „Hiraizumi“, kurios idėja – per muziką išreikšti ir perduoti minėto miesto kultūrą, supažindinti visuomenę su čia esančiais kultūros objektais bei paskatinti juos įtraukti į pasaulio paveldą. Nors į Lietuvą atvyko tik dalis kolektyvo, trupę iš viso sudaro 55 nariai.
Pikantišku koncerto prieskoniu tapo ir visą renginį vainikavęs japonų kolektyvų bei mišraus choro „Jūrava“ bendras pasirodymas, kurio metu mūsiškiai ir svečiai iš tolimosios šalies sugiedojo Lietuvos himną.
Svečiai į Lietuvą atvyko jau šiek tiek pasiruošę – pramokę mūsų himno žodžių tarimo. Repeticijos, giedant „Tautišką giesmę“, vyko net autobuse, vykstant į koncertus, surengtus ne tik Rietave, bet ir Šakiuose, Raudondvario dvare.
Rietaviškiai turėjo progą išgirsti ir Japonijos himną, kuris nuskambėjo vos tik prasidėjus koncertui. Jame dalyvavę Rietavo žmonės džiaugėsi svečių vizitu ir kalbėjo, kad gal kada turės galimybę ir patys aplankyti šią tolimą šalį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...