„Nutapė“ akvarelę M. K. Čiurlioniui

21809-16604Praėjusį šeštadienį Plungės dvaro žirgyne nuskambėjo jau trečiasis XIII tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio koncertas, kurį klausytojams dovanojo 160 jaunųjų stygininkų – į jungtinį orkestrą susibūrę Žemaitijos krašto meno ir muzikos mokyklų mokiniai. Jie publiką pakvietė į tradicinį koncertą „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“, kurio idėjos autorė yra Plungiškių draugijos viceprezidentė, Plungės garbės pilietė Genovaitė Žiobakienė. Jį organizavo Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla, vedė muzikologas Viktoras Gerulaitis.

Koncertas pradėtas garsiuoju Mykolo Kleopo Oginskio polonezu „Atsisveikinimas su Tėvyne“. Šį kūrinį orkestrui, kurį V. Gerulaitis pavadino šio festivalio stebuklu, dirigavo ilgametis Kauno ir Klaipėdos muzikinių teatrų vyriausiasis dirigentas, Plungės garbės pilietis Stasys Domarkas.
Vėliau skambėjo M. K. Čiurlionio „Bėkit, bareliai“, Juozo Naujalio instrumentinis kūrinys „Svajonė“, Johano Sebastiano Bacho „Gavotas“. Ypatingo publikos susižavėjimo sulaukusią Antonijaus Vivaldžio „Žiemą“ orkestras atliko kartu su solistu – M. Oginskio meno mokyklos akordeonistu Aurimu Kaunu (mokytojas Povilas Budginas). Vėliau sugrota Zdaneko Fibicho „Poema“ ir Žiulio Masnė „Susimąstymas“. Pastarojo kūrinio solo partiją atliko smuikininkas Nikita Smirnovas iš Klaipėdos (mokytoja Virginija Visockienė).
Puikiai nuskambėjo ir Alfonso Cibulkos kūrinys „Meilės vajus“ bei Piotro Čaikovskio „Melodija“, kurią orkestras atliko su M. Oginskio meno mokyklos smuikininku Laurynu Grikštu priešakyje (mokytoja Arnualda Armalienė). Na, o Johano Štrauso „Ugninė polka“ nuskambėjo dar originaliau – ji sugrota kartu su kalviu iš Vokietijos Haiko Kresu, kuris išvien su orkestru mojavo savo plaktukais.
Atliekant Leonardo Koeno „Aleliuja“, į sceną sugužėjo dar daugiau atlikėjų – prie orkestro prisijungė stygininkų ansamblis iš Tukumo (Latvija) ir M. Oginskio meno mokyklos jaunių choras. Visus šiuos kūrinius dirigavo Tomas Ambrozaitis, koncertmeisteriai – Asta Žiobakaitė ir Mindaugas Girčys.
Koncertą vainikavo „Lietuva brangi“. Šį kūrinį orkestras atliko kartu su solistais Anastasija Zakrevskaja, Dovile Pavilionyte ir Domu Saulevičiumi iš Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos bei Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos.
Į jungtinį stygininkų orkestrą įsiliejo jaunimas iš Plungės, Naujosios Akmenės, Šilutės, Telšių, Gargždų, Kretingos, Palangos, Rietavo ir Klaipėdos. Koncerto pabaigoje padėkota mokytojams Žermenai Kressin, Violetai Gaubytei, Danguolei Vanagienei, Albinai Kazlauskytei, Gediminai Paulikaitei, Vladislavai Stalmokienei, Daliai Pocienei, Skaistei Čilinskaitei, Daivai Bielkauskienei, Genovaitei Stonytei, Margaritai Rožanskienei, Alinai Karinauskienei, Dacei Šplitei-Lisovai ir Irenai Bakanauskienei.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...