„Dabar atrodo, kad viso to nė nebuvo“

J1809-16341Praėjusią savaitę Plungės rajono meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis ir Seimo narys Jonas Varkalys žurnalistus pakvietė į spaudos konferenciją, kurios metu papasakojo apie šiemet jau baigtus ar dar atliekamus rajono kelių bei gatvių remonto darbus. Kartu buvo pristatyti stambiausi ateities projektai.

Apgalvojo net varlių maršrutus
Spaudos konferencijoje dalyvavo ir apie regioninės reikšmės kelio Tauragė–Plungė–Mažeikiai atkarpos atnaujinimo darbus papasakojo buvusios UAB „Lemminkainen Lietuva”, dabar – „YIT Infra Lietuva“ komercijos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Vasiulis. Jis pasakojo, kad 8,9 km ruožui iš naujo išasfaltuoti sunaudota per 20 tūkstančių tonų stabilizuoto pagrindo mišinio ir antra tiek asfaltbetonio.
Kartu buvo atnaujintas viadukas per geležinkelį, trys tiltai, šešios autobusų stotelės. Atsirado ir naujovių. Varliagyviams apsaugoti pelkėtuose ruožuose po keliu buvo įrengtos specialios pralaidos, o šalikelėse – apsauginės tvorelės.
Suplanuoti darbai jau beveik baigti. Belieka sulaukti valstybinės komisijos vertinimo. Rajono meras pasidžiaugė, jog su įmone pavyko susitarti dėl nuovažų į gyventojų bei įmonių, taip pat – ir į Jovaišiškės kapines įrengimo, nors tai nebuvo numatyta projekte.
Užderės žiedinių sankryžų
Seimo narys J. Varkalys pridūrė, jog šios atkarpos rekonstravimas dar nėra visiškai baigtas, mat gauta lėšų įrengti žiedinę sankryžą, sujungsiančią kelią Tauragė–Plungė–Mažeikiai su Žemaitijos gatve, esančia Babrungo kaime.
Jau netrukus bus pradėta rengti žiedinė sankryža ir Laisvės bei Rietavo gatvių sankirtoje, Plungėje. Dėl to turėtų ypač apsidžiaugti M. K. Čiurlionio gatvės gyventojai, mat šią gatvę numačius kaip apvažiavimą buvo nutarta ją iš naujo išasfaltuoti.
Regis, iš mirties taško pajudėjo žiedinės sankryžos Dariaus ir Girėno bei Lentpjūvės gatvių sankirtoje įrengimo reikalai. Priminsime, jog Savivaldybė vykdė šios žiedinės sankryžos rangos darbų viešąjį pirkimą, tačiau Lietuvos automobilių kelių direkcijai (LAKD) užkliuvo tai, jog buvo pasirinktas didžiausią kainą pasiūlęs rangovas, tad ji atsisakė pasirašyti sutartį su juo. Po ilgų derybų nuspręsta leisti Savivaldybei skelbti naują konkursą.
Dėl žvyrkelių – grandioziniai planai
Kaip sakė Seimo narys J. Varkalys, vyriausybė yra parengusi ne vieną kelių būklės gerinimo programą. Didelis dėmesys skiriamas žvyrkeliams. Jiems asfaltuoti kasmet ketinama skirti vis daugiau lėšų. Tą turėtų pajausti ir Plungės rajono gyventojai. Iki kitų metų pabaigos planuojama išasfaltuoti 8 km ilgio kelio Plungė–Medingėnai ruožą. Asfalto taip pat sulauks kelių Alsėdžiai–Dišliai, Liepgiriai–Šateikiai–Gintališkė, Laumalenkos–Plokščiai, Telšiai–Lieplaukė–Plungė, Gintališkė–Medsėdžiai atkarpos, taip pat kelias į Virkšus.
Žurnalistai domėjosi, kas nuspręsta dėl kelio Prūsaliai–Stonaičiai. Dar pavasarį gyventojai žadėjo imtis priemonių ir užtverti kelią, jei jis nebus remontuojamas, mat šio kelio būklė buvo ypač prasta. A. Klišonis sakė, kad LAKD skyrė lėšų pralaidoms sutvarkyti. Tai šiek tiek pagerins situaciją, o ateity norima šį kelią išasfaltuoti ir naudoti kaip vakarinį  Plungės miesto aplinkkelį sunkiajam transportui. Ar tam bus skirta lėšų, kol kas neaišku, bet, pasak mero, derybos su direkcija jau vyksta.
Daugės ir dviračių takų
Kadangi kuriamas Lietuvos pėsčiųjų ir dviračių takų žemėlapis, norima, kad į jį būtų įtrauktas ir Plungę su Plateliais sujungsiantis dviračių takas. Pasak J. Varkalio, LAKD jau aptarta galimybė išasfaltuoti senąjį Plungės–Platelių kelią, vieną jo dalį atskiriant dviratininkams.
Savivaldybė parengė projektą ir pėsčiųjų-dviračių takui J. Tumo-Vaižganto gatvėje (nuo senosios „Jurkinės“ iki A. Jucio gatvės) įrengti. Ar tam bus skirta lėšų, kol kas neaišku. Dar vienas toks takas numatytas ir Gondingos gatvėje.
Reikalauja ištaisyti broką
Buvo prisimintas ir pernai pradėtos remontuoti J. Tumo-Vaižganto bei Žatalakalnio gatvių atkarpos. Dėl įvairių priežasčių darbai vyko ne itin sklandžiai. Iki šiol rangovai nėra visko atlikę, neveikia pėsčiųjų perėjų šviesoforai, šviestuvai, yra kitokio broko, tad administracijos direktorius sakė nepasirašysiąs darbų priėmimo akto, kol šie trūkumai nebus pašalinti.
„Pernai buvo išskirtiniai metai. Remontuotos net kelios gatvės, darbai strigo. Pasipylė gyventojų skundai. Jau buvo net baisu atsiliepti į skambučius. Bet viskas pamažu išsisprendė ir tie skambučiai baigėsi. Dabar atrodo, kad viso to nė nebuvo“, – juokavo meras ir pridūrė, jog ir šiemet, ir kitąmet gatvių bei kelių remontų taip pat netrūks, tad gyventojai turi apsišarvuoti kantrybe.

2 komentarai(-ų)

  • nesakysiu:

    Kada Stoties gatvė bus tvarkoma? Ji itin prastai reprezentuoja Plungę, o srautas didžiulis.

  • plungiškis:

    Jeigu paskelbti kokia miesto centre prastčiausios buklės gatvė ,tai S.Nėries gatve pirmà vieta paimtu valdžios vyrai užmiršo,ar ten žmonė per daug ramūs gyvena,galėtų žurnalistai nuotrauku su straipsniu parašyti visokias ,,jiepkes,, ištvarke kad ir už turgaus o čia viena iš pagrindinių apgailetina?kokie šaligatviai truksta žodžiu reiktu ja uždaryt tokios gatves turetu buti draudžiama eksplotuoti kaip žmoniu saugumui gresiatis objektas

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...