Viskas vyksta pagal planą?

L1809-16563Pirmadienio rytą „Žemaičio“ redakcija sulaukė pasipiktinusių skaitytojų skambučių ir laiškų – kaip aną savaitę, taip ir dabar žmonės skundžiasi dėl išardytų ir netvarkomų Birutės gatvės šaligatvių. Plungiškiai užduoda vis tuos pačius klausimus – kodėl darbai niekaip nepajuda iš mirties taško ir kada bus galima be pavojaus gyvybei ir sveikatai pasiekti mokyklą, darželį, darbovietes.

Užrašas „Plungė tvarkosi“ plungiškių jau seniai nebeguodžia. Ypač tų, kuriems rytą-vakarą tenka judėti Birutės gatve. O judančiųjų išties daug – į „Saulės“ gimnaziją, lopšelį-darželį „Vyturėlis“, „Vičiūnų“ fabrikus, kolektyvinius sodus ir t. t.
Apie įstrigusius darbus, kurie patikėti Plungės rajono savivaldybės administracijos samdomam rangovui – Savivaldybės tarybos nario Tomo Raudžio vadovaujamai UAB „Valda“, „Žemaitis“ rašė praėjusiame numeryje. Vildamiesi, jog problemos paviešinimas paspartins jos sprendimą, laukėme pirmadienio – gal prasidėjus naujai savaitei, prasidės ir darbai? Deja… To paties, matyt, laukė, tačiau nesulaukė ir plungiškiai, pirmadienio rytą vėl suskubę atakuoti redakciją.
Pirmadienį prieš pietus pasidomėjome (ne)vykstančiais darbais. Birutės gatvėje – išties jokio judesio. Požymių, kad „Valda“ stengtųsi kuo greičiau išspręsti ypač jautrią eismo problemą, neaptikome. Tiesa, šaligatvis nuo gatvės jau atskirtas atitvarais. Ar tai kažkaip sprendžia problemą? Vargu… Nes pėstieji, nors ir už atitvaro, bet yra priversti klampoti smėliu (kurį dar šią savaitę, kaip pranašauja sinoptikai, permerks lietus), o vairuotojams tenka manevruoti ir taip neplačia buvusia, bet dabar dar susiaurėjusia gatve, kuri vingyje ties Globos namais – ypač pavojinga.
Anąkart kalbintas Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas minėjo, kad rangovas nuolat žada pradėti darbus, bet vis nepradeda, tad kalbėti už „Valdą“ jam esą sudėtinga. Šįkart nutarėme kreiptis į patį įmonės direktorių T. Raudį.
„Valdos“ vado teigimu, darbai… nė kiek nestringa. „Dar birželio mėnesį mes paruošėme ir Savivaldybės administracijai pateikėme grafiką, kuriame nurodėme, kada kokius darbus atliksime. Birutės gatvės šaligatvis numatytas tvarkyti rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Taigi terminai mūsų nespaudžia. Juolab kad iš Savivaldybės jokių pretenzijų dėl grafiko nesame sulaukę. Tik dabar vadovai mus ragina skubintis, bet taip, kaip visi norėtų, ne visada išeina, nes esame pradėję kitų darbų, kuriuos taip pat turime užbaigti“, – aiškino
T. Raudys.
„O gal kitus darbus galima atidėti ir imtis to, kuris ypač svarbus, nuo kurio priklauso į darželį ir mokyklą einančių vaikų saugumas?“ – klausėme direktoriaus. T. Raudys atsakė: „Pastaruoju metu tik tuo ir užsiimu, kad kuo greičiau galėtume imtis tų šaligatvių, tačiau aplinkybės ne visada klostosi taip, kaip norėtųsi. Negaliu tiesiog imti ir visko mesti.“ Tai gal „Valda“, jei pati nepajėgi, gali nusamdyti kokį subrangovą? „Nusamdyti dabar nėra ko. Visi turi begalę darbų – juk ruduo, baigiasi sezonas. Mes ir patys dar po kelis užsakymus per dieną gauname, bet jų nebesiimame“, – savo poziciją dėstė įmonės vadovas.
T. Raudys kaltės dėl nevykstančių darbų nesiima. Jo teigimu, pirmiausia ten darbuotis – nutiesti požeminį kabelį – turėjo ESO. Ši bendrovė dirbti planavo aną vasarą, paskui darbus nukėlė į šių metų gegužę, tada –į liepą, o pradėjo tik rugpjūtį. „Mes juk irgi planuojam savo darbus, nesėdim ant pamato ir nelaukiam. ESO nesilaikė terminų, vėlavo, prisitaikyti prie jų nebuvo lengva. Bet mes tikrai nesam suinteresuoti nedirbti“, – savo interesus gynė direktorius.
Išklausę pasiteisinimų, uždavėme esminį klausimą: „Tai kada gi pradžia?“ Atsakymas – viltingas, bet vargu ar įtikinantis… „Viską dėliojamės taip, kad jau šią savaitę pradėtume. Daug kas jau padaryta, o likusieji darbai užtruks dar gerą mėnesį. Kadangi gatve vyksta eismas, darbai trukdysis, negalėsime dirbti visu pajėgumu.“
Vadinasi, laukiam – vykdys „Valda“ savo pažadą ar ne.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...