Apie aiškiaregystę

BunkaVokietijos Bundestage minint Eliziejaus susitarimo penkiasdešimt penktąsias metines, aštrioji opozicininkė Sara Vagenknecht priminė, jog „Dešimt metų iki Eliziejaus susitarimo pasirašymo, Tomas Manas savo jaunųjų klausytojų Hamburge maldavo siekti europietiškos Vokietijos, o ne vokiškos Europos“.
Sakoma, kad Prancūzijos ir Vokietijos Eliziejaus susitarimas tapo priemone naikinti tautų nepakantumą vienų kitoms, jaustis stipresnėms ir saugesnėms.
Bet kažkodėl rašytojas ir kritikas, Nobelio literatūros premijos laureatas, vienas žymiausių pirmosios XX amžiaus pusės literatūros kūrėjų Tomas Manas dar 1953-aisiais perspėjo apie Vokietijos siekį jau ne ginklu, o palyginus taikiai vadovaut Europai (jeigu sakot, kad iš mielaširdystės – baikit juokaut).
Matyt, jis turėjo aiškiaregystės dovaną. O gal paprasčiausiai mokėjo gliaudyti faktus, iš jų branduolių dėlioti mozaiką ir ją skaityti.
Ak, kad taip mums tokį dabar. Turime pulką aiškiaregiais besidedančiųjų, kuriems bene labiausiai rūpi paaiškinti, kodėl neatsitiko taip, kaip jie sakė, bet maniško proto net išsinuomoti negalime: arba tokio nėra, arba jis per brangiai kainuoja, arba jo kažkas bijo.
Regis, bijantiesiems labiau patinka po savas atrajas murkdytis ir kitus jomis šerti.
Faktų gliaudytojo, mozaikos dėliotojo ypač reikia svarbiais valstybei momentais, kurių vieni yra rinkimai.
Kažkodėl dingojasi, jog į Prezidento rinkimų finišo tiesiąją stačiai iš televizorių ekranų išeis Gitanas Nausėda ir su rusišku šleifu piešiamas Vygaudas Ušackas, nors pakampėse žmonės tarp savęs kuždasi, jog jis tik gerai dirbo savo diplomatinį darbą.
Valdas Vižinis G. Nausėdą pavadino „misteriu NIEKAS“, kuriuo manipuliuoja stiprus užnugaris.
Konservatoriai? Jie juk spręs (dabar, kai skrebenu, dar nežinia, ką jie pasirinks vadovauti rūmams Daukanto aikštėje), G. Nausėda ar V. Ušackas bus jų kandidatas.
Dar nežinia, bet, regis, aišku, nes V. Ušackas savo išankstiniu pareiškimu dalyvauti Prezidento rinkimuose leidžia tai suvokti. Jis, matyt, jau žino. Gal net žino, ir kodėl.
Tad gali būti pasirinkimas tarp kišeniniu vadinamo G. Nausėdos ir nepatogaus atrajotojams V. Ušacko.
Bet juk nesu aiškiaregis. Todėl iš kalno atsiprašau, jei kas ne taip bus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...