Teisme – mediką galimai sužalojęs plungiškis

Rugsėjo 11-ąją Plungės apylinkės teismo rūmuose baigta nagrinėti baudžiamoji byla dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo iš chuliganiškų paskatų bei viešosios tvarkos sutrikdymo. Tuo yra kaltinamas 1998-aisiais gimęs plungiškis Valerijus Gladiševas. Jo pavardė teisme linksniuojama dažnai, mat vaikinas jau ne kartą teistas dėl analogiškų nusikaltimų. Šiuo metu jis atlieka bausmę įkalinimo įstaigoje, todėl į antradienį vykusį teismo posėdį buvo atlydėtas konvojaus pareigūnų.

Šį kartą jaunas plungiškis teisiamųjų suole atsidūrė dėl to, kad praėjusių metų rugpjūčio 12-ąją, per Paplatelės kaime esančiame viešbutyje-restorane „Linelis“ vykusias brolio vestuves kilusio žodinio konflikto metu, sužalojo jauną mediką. Kaltinamajame akte rašoma, jog V. Gladiševas, pripuolęs prie vyro, kumščiu smogė jam į žandikaulį, dėl to šis prarado pusiausvyrą ir nugriuvo, tokiu būdu susilaužydamas raktikaulį.
Pats V. Gladiševas teisme neneigė fakto, jog konfliktavo su dviem vyriškiais, nesigynė ir vieną iš jų pastūmęs. Bet tikino, jog taip padarė gindamas brolį. Esą vyriškiai šį stumdė, todėl jis įsikišo ir pastūmė vieną iš jų. Šis griuvo, tačiau, anot kaltinamojo, atsistojo ir nuėjo. Esą neatrodė, jog būtų kažką susilaužęs ar šiaip stipriai užsigavęs. Be to, V. Gladiševo teigimu, kitądien restorane tas pats vyras atrodė gerai, valgė, gurkšnojo alų.
Prisiminti prieš metus nutikusį įvykį buvo paprašytas ir teisme liudytoju apklaustas kaltinamojo brolis. Jis pasakojo, jog, praeidamas pro „Linelio“ registratūrą, pastebėjo joje didelį šunį. Tada vaikinas paklausė, kieno šitas šuo, tačiau nei registratūroje dirbusi moteris, nei čia besisukioję du vyriškiai nieko į tai neatsakė. Vyrams, kurie, kaip paaiškėjo, dirba gydytojais, esą užkliuvo vaikino marškiniai. Jie ėmė jį pravardžiuoti ir sakyti, jog net iš marškinių matyti, kad jis yra kaimietis.
Liudytojas pasakojo, kad nekreipė į jį įžeidinėjusius vyrus dėmesio, tik numojo ranka ir išėjo kartu su drauge į lauką, kur ketino parūkyti. Iš paskos, anot jo, atsekė ir priekabių neva ieškoję minėtieji du vyrai. Jie ėmė jį stumdyti, tampyti už marškinių bei įvairiausiais žodžiais keikti. Matydama, kad visa tai gali blogai baigtis, jaunuolio mergina nuskubėjo kviesti pagalbos. Esą nubėgusi pas V. Gladiševą šiam pasakė, kad kažkokie du vyrai kabinėjasi prie jo brolio, stumdo.
Atskubėjęs V. Gladiševas neva paklausė, kas čia vyksta, bet medikai ir jį ėmė pulti, tada kaltinamasis vieną iš vyriškių pastūmė. Šis nukrito, tačiau tuoj pat pakilo ir nuėjo. Tuo esą ir baigėsi konfliktas. Panašiai šio įvykio „paveikslą“ piešė ir V. Gladiševo brolio draugė. Ji aiškino, jog minėti vyriškiai, iš kurių vienas – nukentėjusysis, ir jos draugas apsižodžiavo dėl registratūroje slampinėjusio didelio šuns, kuris esą buvo be pavadėlio ir antsnukio bei urzgė. Šuo priklauso vienam iš medikų. Mergina tikino, kad V. Gladiševas tik pastūmė vieną iš vyriškių, bet tikrai jam nesmogė.
Kaltinamąjį ginanti advokatė Jovita Piekienė prašė nukentėjusiajam skirti teismo medicinos ekspertizę sveikatos sutrikdymo laipsniui bei laikui nustatyti, mat suabejota, ar jis patyrė byloje nurodytą sužalojimą. Esą kaip medikas jis galėjo pasirūpinti jam reikiamomis medicininėmis išvadomis. Prokuroras Bronislovas Razma tokį prašymą siūlė atmesti, motyvuodamas tuo, jog nėra pagrindo abejoti medikų išvadomis. Pastarąją poziciją palaikė ir teismas.
Už tai, kad iš chuliganiškų paskatų nesunkiai sutrikdė žmogaus sveikatą bei pažeidė viešąją tvarką, prokuroras ne kartą teistam V. Gladiševui siūlė skirti subendrintą dvejų metų laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose. Prokuroro teigimu, turėtų būti tenkinami ir pateikti civiliai ieškiniai. Jei tam pritars ir teismas, kaltinamasis turės atlyginti 2 000 eurų įvertintą nukentėjusiojo neturtinę žalą, be to, sumokėti 1 109 eurus SODRAI bei beveik 95 eurus Ligonių kasoms.
V. Gladiševo advokatės manymu, jos ginamasis turėtų būti išteisintas ar bent jo nusikalstama veika turėtų būti perkvalifikuota į lengvesnę, nes jokių chuliganiškų paskatų nebuvo. Anot advokatės, buvo tik būtinoji gintis.
Koks bus teismo verdiktas, paaiškės dar šį mėnesį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...