Beveik visą šeimą pražudęs klaipėdiškis toliau vaidina auką

Antradienį Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka baigė nagrinėti baudžiamąją bylą. Klaipėdiškis Igoris Cvetkovas, Plungės apylinkės teismo nuteistas dešimčiai metų nelaisvės atvirojoje kolonijoje už tai, kad sukėlė tragišką avariją, bandė įrodyti, jog nėra pajėgus atlikti jam skirtą bausmę. Teisme jis aiškino, jog, per tą pačią avariją netekęs rankos ir kitą susižalojęs, jis įkalinimo įstaigoje be pagalbos nesugebės nei pavalgyti, nei nusiprausti ar nueiti į tualetą. Būta pretenzijų ir dėl pačio įvykio tyrimo, tačiau prokuroras Juozas Sykas teigė, kad visos jos – nepagrįstos.

Sakydamas baigiamąją kalbą nuteistojo advokatas Vidmantas Martyšius retoriškai klausė, kas jo atstovaujamąjį įkalinimo įstaigoje pamaitins, nuves praustis ar į tualetą? Advokatas tikino, jog I. Cvetkovas nesugebės savimi pasirūpinti, nes per tą pačią avariją pats buvo suluošintas – neteko rankos, kita funkcionuoja ribotai. Be to, jį esą kamuoja gili depresija, dėl to geria vaistus.
Tai patvirtino ir paskutiniajame posėdyje dalyvavęs teismo psichiatras ekspertas Darius Tamošauskas, kuris sakė pats skiriantis I. Cvetkovui vaistus. Bet medikas tikino, jog klaipėdiškis mąstymo sutrikimų tikrai neturi, todėl nėra tikslinga skirti psichiatrinę ekspertizę. Jos ankstesnio posėdžio metu prašė V. Martyšius, norėdamas įrodyti, kad jo atstovaujamasis nėra pajėgus atlikti skirtos bausmės.
Ankstesnių posėdžių metu teismą bandyta įtikinti ir tuo, kad dėl kraupios avarijos kaltas žuvusysis Ramūnas Dargužas. Esą jis avarinėje situacijoje priėmė netinkamą sprendimą, išprovokavusį tokias skaudžias pasekmes. Prikišta ir tai, kad žuvusiojo kraujyje rasta morfino, nors prokuroras J. Sykas aiškino, jog ši medžiaga R. Dargužui suleista bandant jį gaivinti. Priekaištauta ir dėl įvykio tyrimo. Esą visa byla išnagrinėta netinkamai, mat po avarijos kelias netrukus buvo nuplautas kartu su visais įrodymais.
Valstybės kaltintojo teigimu, tyrimas buvo atliktas visapusiškai. Dar kartą akcentuota, jog labai svarbi šios bylos aplinkybė yra ta, kad I. Cvetkovas avariją sukėlė būdamas neblaivus (1,68 promilės).
Girdėdama nuteistojo advokato pasisakymus, po avarijos našlaite likusią anūkę auginanti Nijolė Navickienė tepaklausė, ar kas nors pamąsto, kaip jaučiasi jie – artimųjų netekusieji. Ką išgyvena šeimos netekusi mergaitė? Moteris tikino, jog nėra dienos, kad nepagalvotų apie kraupią avariją, kad nenubrauktų ašaros. N. Navickienė sakė net nesulaukusi iš I. Cvetkovo atsiprašymo.
Nukentėjusią pusę atstovaujantis advokatas Vincas Pacevičius akcentavo, jog vienintelė gyva per avariją likusi mergaitė neteko savo tėvų, sesutės. Žuvusi šeima esą buvo dora. Anot advokato, net nėra prasmės kalbėti apie nuteistajam skirtos bausmės sušvelninimą. Esą bausmė net nėra adekvati padarytai žalai.
Nuo pat pradžių šią istoriją sekęs „Žemaitis“ primena, jog tragiška nelaimė įvyko 2015-ųjų spalio 4-osios vakarą 91-ajame kelio Šiauliai–Palanga kilometre, ties Nugarių kaimu. Tragedija pasibaigusio eismo įvykio metu 36-erių Ramūno Dargužo vairuojamas automobilis „BMW 520I“ susidūrė su I. Cvetkovo vairuojamu „Hyundai Galloper“.
Iš kaktomuša susidūrusių automobilių liko tik metalo krūvos, kuriose – prispausti žmonės. Nuo stipraus smūgio vietoje žuvo „BMW 520i“ vairavęs R. Dargužas, jo žmona bei trejų metukų dukrytė. Kita Dargužų dukra buvo sunkiai sužeista. Po ilgo gydymo mamos, tėčio ir sesutės netekusi mergaitė atsigavo.
Iš byloje surinktos medžiagos matyti, jog klaipėdiškio visureigis, važiavęs Plungės link, leidosi nuo kalno ir, kirtęs ištisinę liniją, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą, kuria važiavo R. Dargužo vairuojamas BMW. Likus keliems metrams iki šio automobilio, I. Cvetkovas pasuko savo mašinos vairą į dešinę. Tuo pačiu metu, bandydamas išvengti kaktomušos, pakeitė kryptį ir BMW – jis pasuko į kairę. Tada ir įvyko tragiškai pasibaigęs susidūrimas.
Klaipėdos apygardos teismas nuosprendį šioje byloje skelbs spalį.

 

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...