Ar atsirado norinčiųjų į Krasnogorską?

Šios savaitės pradžioje Plungės rajono savivaldybės administracijos interneto svetainėje vis dar buvo galima rasti daug diskusijų sukėlusį kvietimą jaunimui dalyvauti tarptautiniame meno festivalyje „Novyj mir“, kuris kasmet rengiamas Krasnogorske (Rusijoje). Kadangi renginio diena artėja, pasidomėjome – o gal vis dėlto atsirado norinčiųjų jame pasirodyti?

Priminsime, kad po to, kai 2017-ųjų vasarą plungiškiai jaunuoliai Krasnogorske vykusios stovyklos metu susitiko su prokremliškos baikerių organizacijos „Naktiniai vilkai“ atstovais, kilo tikras skandalas. Įvykiu susidomėjo Seimas, ministerijos, Valstybės saugumo departamentas, žinoma, ir žiniasklaida.
Aiškindamasi, kaip po tokio akibrokšto toliau elgtis su partneriais iš Krasnogorsko – tęsti bendradarbiavimą ar ne, Savivaldybė kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją. Viceministras Neris Germanas atsiuntė raštą, kuriame rekomendavo laikinai sustabdyti bendradarbiavimą.
Šių metų kovą Savivaldybės taryba turėjo spręsti, ar pratęsti sutartis su Krasnogorsku dėl jaunimo mainų. Iš pradžių klausimas buvo įtrauktas į Savivaldybės tarybos darbotvarkę, bet prieš posėdį iš jos dingo. Tuomet vicemeras Mindaugas Jurčius, kuris yra ir Komisijos ryšiams su užsieniu pirmininkas, „Žemaičiui“ sakė: „Tarp Rusijos ir Vakarų valstybių tvyro įtampa. Atsižvelgdami į tai, nusprendėme sutarčių su Krasnogorsku nebepratęsti ir šio klausimo Tarybai apskritai nebeteikti.“
Nors atrodė, kad po skandalo rajono valdžia susiprato ir partnerystę su minėtuoju Rusijos miestu sustabdė, liepos mėnesį Savivaldybės svetainėje vėl pasirodė skelbimas apie rugsėjo 27–30 dienomis Krasnogorske vykstantį festivalį, į kurį Savivaldybė kvietė vykti ir mūsų jaunuolius. Taigi  nenuostabu, kad vėl kilo triukšmas, nes minėtasis kvietimas paskelbtas neatsižvelgiant nei į praeities pamoką, nei į viceministro rekomendaciją, nei į tai, kad Savivaldybės taryba nebepriėmė sprendimo dėl sutarčių pratęsimo.
Kadangi antradienį kvietimas tebebuvo Savivaldybės interneto svetainėje, jaunimo reikalų koordinatorės Jurgos Venckuvienės paklausėme, ar atsirado norinčiųjų vykti į festivalį. Šios teigimu, po kilusio triukšmo tas kvietimas buvo atšauktas (bet kodėl iki šiol jis tebėra svetainėje?), o ir norinčiųjų vykti į Krasnogorską neatsirado – į Savivaldybę niekas nesikreipė, niekas net nesidomėjo. Taigi šiųmetinis „Novyj mir“ vyks be plungiškių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...