Devynioliktoji knyga – apie vilkų medžioklę

slivskis2„Sumedžiok vilką…“ – tai jau 19-oji plungiškiams gerai pažįstamo medžiotojo, fotografo ir rašytojo Kosto Slivskio sukurta knyga. Pastarasis leidinys – naujutėlaitis, ką tik iš spaustuvės, bet visi besidomintieji jau turėjo galimybę sužinoti, apie ką jame rašoma, ir gauti autoriaus autografą. Šios knygos pristatymas surengtas rugsėjo 6-ąją Plungės viešosios bibliotekos miesto filiale.

Pirmąją knygą, pavadintą „Kilkit vyrai, šaukia ragas“, K. Slivskis išleido 2000 metais. Nuo tada „gimė“ dvi knygos apie Plungę, o visos kitos – apie medžioklę, žūklę, gamtą. Pati solidžiausia – lietuvių ir anglų kalbomis išleista 440 puslapių, 800 nuotraukų iliustruota knyga „Medžioklės ir žūklės safaris“, iškeliavusi net į 40 pasaulio šalių.
„Per keliasdešimt medžioklės metų prikaupiau daug medžiagos apie vilkų medžioklę. Mat vilkas nėra eilinis žvėris. Ne kiekvienam pasiseka jį sumedžioti, tad tie, kam pavyksta, tikrai turi ką papasakoti. O aš tai visada fiksuoju“, – pasakojo autorius.
Nors iš pradžių jis planavo skaitytojams perteikti tik medžiotojų nuotykius, patirtus vilko medžioklėje, ir įspūdžius paguldžius ši plėšrūną, į knygą įsiliejo ir kita pastaruoju metu labai aktuali tema – nežabojamas vilkų populiacijos augimas. „2007 metais, siekiant gelbėti neva nykstančią vilkų populiaciją, buvo įsteigta asociacija „Baltijos vilkas“. Ši gavo solidų finansavimą ir pasiekė, kad vilkų medžioklė būtų gerokai apribota. Dabar per metus visoje Lietuvoje leidžiama sumedžioti tik 60 vilkų. Tiek jų vien per lapkritį nušovėme. Taigi per tą dešimtmetį vilkų atsirado tiek, jog nuo jų kenčia ir gamta, ir ūkininkai“, – pasakojo K. Slivskis.
Autorius akcentavo, kad pastaruoju metu vilkai pridaro ypač daug žalos. Paprastas, ypač – miesto žmogus to gal ir nejaučia, bet medžiotojai, gyvenantieji vienkiemiuose, ūkininkaujantieji – labai. „Pilkiai pjauna ūkininkų gyvulius. Vien pernai papjovė 1 380, tarp jų – tris  arklius. Naikinami ir kanopiniai žvėrys. Jau pastebėjome, kad briedės, elnės, šernės be jauniklių vaikšto. Visa tai – vilkų, kurie siaučia jau ne po vieną, o gaujomis, darbas. Tad natūralu, kad ir mano knygos herojai daug kalba ne tik apie vilkų medžioklę, bet apie jų daromą žalą“, – minėjo knygos autorius.
Pasak K. Slivskio, sparčiai auganti vilkų populiacija – tragedija gamtai. Tai jau problema, į kurią būtina atkreipti dėmesį ir ją spręsti. Beje, pats autorius per 45-erius medžioklės metus yra paguldęs du vilkus.
Knygos „Sumedžiok vilką…“ pristatymo renginyje dalyvavo medžiotojai iš Šakių, Mažeikių, Alytaus, Telšių, Palangos, gausus būrys – ir iš Plungės rajono medžiotojų klubų bei būrelių. Autorių taip pat sveikino Medžiotojų ir žvejų draugijos vadovai, bičiuliai, artimieji.
Kultūros ministerija K. Slivskiui yra suteikusi meno kūrėjo statusą. Jis yra Lietuvos fotografijos meno sąjungos ir fotoklubo „Žybt“ narys, Garbės medžiotojas. Prieš kelerius metus buvo kandidatu į Plungės garbės piliečio vardą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...