„Nesame tokie turtingi“

Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos, kuri aptarnauja ne tik plungiškius, bet ir rietaviškius, direktorė Rasa Mončienė Rietavo savivaldybei pateikė prašymą dėl paramos skyrimo. Jos esą reikia medicininei įrangai įsigyti ir pasiruošti kasmetinėms 2019 metų Greitosios medicinos pagalbos (GMP) žaidynėms.

Šį prašymą aną savaitę aptarė Savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komitetas.
R. Mončienė Rietavo savivaldybę informavo, jog įstaiga yra suformavusi keturias visą parą dirbančias GMP brigadas. Trys iš jų budi Plungėje, viena – Rietave. Direktorės teigimu, brigadų naudojama medicininė įranga – defibriliatoriai ir EKG aparatai – pasenę, remontuotini, todėl darbuotojai neturi galimybių teikti kokybiškas paslaugas. Naujos, šiuolaikinius reikalavimus atitinkančios įrangos įstaiga neįperka, todėl prašo Savivaldybės paramos.
GMP vadovės teigimu, defibriliatorius kainuoja apie 19 tūkst. eurų, EKG aparatas – apie 4 tūkstančius. Finansinės paramos prašoma medicinine įranga aprūpinti būtent Rietave dirbančią brigadą. Juolab kad ligonių, pervežamų iš vienos gydymo įstaigos į kitą, skaičius vis auga, o finansavimas iš Teritorinės ligonių kasos sumažėjęs.
R. Mončienė lėšų prašė ne tik minėtiesiems aparatams įsigyti, bet ir dalyvauti Lietuvos greitosios medicinos pagalbos įstaigų asociacijos rengiamose GMP žaidynėse. „Mūsų įstaiga atstovauja ne tik Plungės rajonui, bet ir Rietavo savivaldybei. Pernai ir šiemet finansavimą šiam renginiui gavome iš Plungės rajono savivaldybės. Žaidynių komandos mokestis yra 1 000 eurų“, – savo prašyme nurodė direktorė.
Ir komiteto nariai, ir posėdyje dalyvavęs savivaldybės meras Antanas Černeckis prašymą įvertino gana skeptiškai. „Įrangos, kuri kainuoja daugiau nei automobilis, mes jiems tikrai nenupirksime. Tikrai nesame tokie turtingi, kad galėtume duoti 19 tūkstančių. Juolab kad sveikatos priežiūra – valstybės, o ne Savivaldybės funkcija“, – kalbėjo meras. Jam pritarė ir komiteto nariai. Tiesa, į žaidynes vyksiančią komandą nuspręsta paremti – tam skirta 300 eurų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...