Sporto salės priestatui – papildomi pinigai

L1809-16608Ketvirtadienį posėdžiavę Rietavo savivaldybės tarybos Finansų ir ekonomikos komiteto nariai aptarė keliolika prašymų. Visi jie susiję su pinigais ir biudžeto korekcijomis. Žinoma, džiugiausia, kai Savivaldybės kišenė papildoma. Šįkart gana dosni finansinė injekcija gauta iš Švietimo ir mokslo ministerijos, kuri Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos sporto salės priestato statybai papildomai skyrė net 538 tūkst. eurų.

Rietavo savivaldybės administracija gimnazijos sporto salės priestato statybai iš Valstybės investicijų programos buvo gavusi 656 tūkst. eurų. Pinigų gerokai trūko, tad vėl buvo jų prašoma. Po ilgų žygių pagaliau sulaukta geros žinios – ministerija skyrė dar 538 tūkstančius. Taigi bus galima užbaigti darbus ir atsiskaityti su rangovais. „Statybos darbai jau baigti. Belikę paskutinieji štrichai, tad iki metų pabaigos priestatas jau turėtų būti atiduotas eksploatuoti“, – sakė meras Antanas Černeckis. Taigi iš viso priestatui pastatyti ir įrengti prireikė 1,19 milijono eurų.
Komitetui pateiktas svarstyti ir Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos laikinojo direktoriaus Nerijaus Jasinsko prašymas leisti didinti mokinių skaičių ir skirti  papildomų lėšų jiems ugdyti. Nuo šių mokslo metų mokykla vykdo dvi naujas programas – suaugusiųjų ir teatro. Tam papildomai reikia 2 080 eurų. Beje, pradėjus ugdyti jaunuosius aktorius, mokinių skaičius išaugo iki 153.
Kaip juokavo komiteto pirmininkas vicemeras Jonas Eugenijus Bačinskas, gana poetiškai surašytą prašymą Savivaldybei pateikė ir Rietavo Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas Antanas Gutkauskas. Prašyme nurodoma, kad laiko tėkmės ir išorinių veiksnių veikiamą bažnyčią būtų laikas nuvalyti ir paremontuoti. Kadangi maldos namai reprezentuoja miestą, tikimasi ir Savivaldybės prisidėjimo. Prie prašymo pridėtame komerciniame pasiūlyme nurodyta, kiek kainuoja aukšto slėgio įrenginiu nupurkšti apnašas nuo sienų, išvalyti latakus, užarmuoti ir nuglaistyti sienų kampus bei atlikti kitus darbus.
Pasak mero A. Černeckio, šįkart į prašymą nereikėtų pernelyg gilintis. „Kalbėjau su klebonu ir mes sutarėm – prie lėšų skyrimo klausimo sugrįšim tuomet, kai bus atlikti darbai ir bus aišku, kiek tiksliai viskas kainuos. Mat kol kas pateikti tik įkainiai, galutinės sumos nėra. O paremti, žinoma, reikia“, – kalbėjo meras.
Aptartas ir Rietavo kultūros centro direktorės Birutės Gedminaitės prašymas leisti jai vykti komandiruotėn į Jungtines Amerikos Valstijas. Kaip nurodė įstaigos vadovė, ten kartu su kitais Lietuvos kultūros centrų direktoriais ji atstovaus Lietuvai, pristatys Rietavo kultūrinį gyvenimą, regiono specifiką. Kelionės ir nakvynės išlaidas (1 500 eurų) ji įsipareigoja padengti pati, o iš Savivaldybės prašo tik dienpinigių – 901 euro (17 dienų x 53 Eur). Be to, norėtų, kad už komandiruotę poilsio dienomis jai būtų atlyginta papildomomis atostogomis.
Dauguma komiteto narių prašymui neprieštaravo. Abejonių kilo tik Arturui Kungiui: „Juk čia kaip ir turizmas. Negi savivaldybė turi prisidėti?“ J. E. Bačinskas nesutiko: „Jei direktorė vyks turistauti, tai ji tikrai nedirbs ir Rietavo nereprezentuos.“ Posėdyje dalyvavusi Teisės ir finansų skyriaus vyr. specialistė Rūta Bagdonienė priminė, jog pagal galiojančias taisykles galima dengti ne visus, o tik 50 proc. dienpinigių. Komitetas nusprendė: išsiaiškinti, ką tokiais atvejais „sako“ įstatymai bei taisyklės, ir elgtis taip, kad jų nepažeisti.
Pritarta ir Savivaldybės administracijos direktoriaus Vytauto Dičiūno prašymui 57 tūkst. eurų (iš Kelių priežiūros ir plėtros programos) skirti Tverų seniūnijos Tauravo kaimo Tverų, Dvaro ir Jurginų gatvių remontui. Europos Sąjunga skiria 119 tūkst., valstybė – 21 tūkstantį. Tad komitetas iš pradžių suabejojo, kodėl tiek daug turi prisidėti Savivaldybė. Išsiaiškinta, kad maksimali paramos suma šiam projektui buvo 140 tūkst. eurų, Savivaldybės dalis – 20 proc., t. y. 28 tūkstančiai. Bet rangovo, kuris dirbtų už tokią sumą, nerasta, todėl Savivaldybei teko skirti daugiau – 57 tūkst. eurų. Beje, darbai minėtose gatvėse jau pabaigti, belieka už juos atsiskaityti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...