Apie pelenus

BunkaUpėje plaukioja krokodilas. Žiūri, ant virš vandens palinkusios šakos sėdi beždžionė. „Pasityčiosiu iš tos kvaišos, – mąsto krokodilas. – Paklausiu, kaip jai sekasi. Jei pasakys, kad gerai, pradžiuginsiu, jog kvailiams visada sekasi. O jeigu graudensis, kad blogai, sakysiu, jog jai taip ir reikia.“
– Kaip sekasi? – klausia krokodilas.
– Koks tavo reikalas, žalias šūde. Kur plauki, ten ir plauk…
Šviesaus atminimo plateliškė mokytoja Stanislava Andriuškaitė, papasakojusi šį anekdotą, dar pridėdavo, jog jis – apie tarybinį planavimą, kurio vaisiai neretai garmėdavo bež-džionei ant uodegos.
Atrodo, kad tarybinių laikų anekdotas tinka ir dabartinei Lietuvai.
Juk būna taip, jog, rodos, kitaip būti negali, bet, žiūrėk, įsikiša kokia force majeure – nenugalima jėga – ir lieka tik skėsčioti rankomis.
Bene didžiausia nenugalima jėga vis dėlto yra ne stichinės nelaimės, o žmonių kvailumas. Anot Alberto Einšteino, jis gali būti didesnis net už visatą.
Tai iliustruojame rėpliodami į rinkimus, o antrą dieną po jų jau keikdami naują valdžią. Geresnį A. Einšteino žodžius patvirtinantį argumentą vargu ar rasime.
Dar viena nenugalima jėga yra moteriškė. Vieną dieną ji gali iškilmingai pareikšti, jog greičiau nabašnikas atsikels, nei ji taps kandidate Prezidento rinkimuose, o kitą pranešti, kad nabašnikui nebereikia kilnotis. Persigalvojo.
Kai tokios metamorfozės, galima įtarti, kad ne Ingrida Šimonytė persigalvojo, o ją pergalvojo jos motininė partija. Nes pamatė, jog bliūkšta iki šiol sėkmingai stumto Gitano Nausėdos populiarumas ir skubiai reikia kito.
Iki šio laiko atgimusi Lietuvos valstybė jau turi keturis šalies Prezidentus ir dar vieną laikinąjį.
Valdas Adamkus guodėsi, kad pajuto politinio teroro skonį.
Rolandą Paksą už LR Konstitucijos pažeidimus ištrenkėme iš posto.
Algirdo Mykolo Brazausko atminimą skandiname gausioje nevaldomų ir nesivaldančiųjų komentarų kloakoje.
Šiandien jau bene gero tono ženklu tapo pasidrabstyti apie Dalią Grybauskaitę.
Jeigu jie to verti, esame, kaip vėlgi sakydavo S. Andriuškaitė, juos išrinkę subingalviai.
Jeigu neverti – esame dar didesni galvasubiniai.
Tad kai eisime prie rinkimų urnų, prisiminkime S. Andriuškaitės mėgtą anekdotą ir pasibarstykime galvas pelenais.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...