Kuliuose – antrasis „Sofijos festivalis“

L1809-16620Praėjęs penktadienis Kulių miestelio gyventojams buvo ypatingai džiugus. Pirma, dėl to, kad žymaus pianisto, Sofijos ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionių proanūkio Roko Zubovo ir jo žmonos Sonatos koncertu prasidėjo antrasis „Sofijos festivalis“. Antra – kuliškiams pranešta puiki naujiena: Kultūros ministerijos sprendimu, Kuliai tapo 2019 metų Mažąja Lietuvos kultūros sostine. Žinią miestelėnai sutiko audringais plojimais.

Kelerius metus Kuliuose gyvenantis garsus kino ir teatro aktorius bei režisierius Valentinas Masalskis ir jo žmona Raimonda pernai ėmėsi iniciatyvos surengti pirmąjį „Sofijos festivalį“. Tuomet ypatingo susidomėjimo sulaukęs Sofijai Kymantaitei-Čiurlionienei dedikuotas festivalis, kurį patys kuliškiai vadina muzikos, teatro, literatūros, kino ir bendruomeniškumo švente, surengtas ir šiemet. Antroji jo dalis (pirmoji kvietė liepą) vyko tris dienas – nuo penktadienio iki sekmadienio.
Prieš prasidedant koncertui, Kulių kultūros centro direktorė Mirga Gulbinskienė apžvelgė Sofijos festivalio įžanginės dalies – liepą Kuliuose surengto savaitės trukmės menininkų plenero – rezultatus. Pasidžiaugta čia dirbusių skulptorių Mykolo Saukos, Tauro Kensmino, Ryčio Urbansko, Danieliaus Sodeikos, keramiko Jono Arčikausko darbais. M. Gulbinskienė pagyrė ir kuliškius, savo jėgomis sutvarkiusius parke esantį fontaną.
Kaip minėjome, „Sofijos festivalį“ įspūdingu koncertu pradėjo S. Kymantaitės-Čiurlionienės ir M. K. Čiurlionio bei grafų Zubovų palikuonis – ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje garsus pianistas R. Zubovas. Jis kartu su žmona Sonata pristatė klasikinės muzikos programą „Muzikavimas šeimoje. Čiurlioniai ir Zubovai“. „Prieš 80 metų, 1938-aisiais, Kaune užfiksuotas svarbus įvykis – į vieną susijungė dvi sraunios šeimos. Čiurlionių dukra Danutė ištekėjo už grafų Zubovų sūnaus Vladžio. Tai buvo elito vestuvės, apie kurias rašė spauda, kalbėjo visas Kaunas. O šis vakaras yra skirtas tų šeimų kultūriniam aruodui atminti. Mat ir Čiurlioniams, ir Zubovams muzika buvo ypač svarbi. Ir muzikuosime būtent tokiu būdu, kaip tai daryta anuomet mano prosenelių namuose“, – pasakojo
R. Zubovas.
Dalį programos kūrinių pianistai S. ir R. Zubovai grojo dviese – keturiomis rankomis. O atliekant Antono Rubinšteino operos „Demonas“ romansus, Piotro Čaikovskio „Onegino ariją“, Juozo Gruodžio dainas ir kitus kūrinius jiems talkino solistas – baritonas iš Norvegijos Steinas Skjervoldas. „Steinas – jau dešimt metų Vilniuje gyvenantis meilės emigrantas iš Norvegijos. Šiandien jis turėjo atvykti čia autobusu, bet… penkias minutes pavėlavo. Tad šoko ant savo motociklo ir atlėkė“, – atlikėją pristatė R. Zubovas.
Ne pirmą kartą Kuliuose koncertuojantys S. ir R. Zubovai ne tik grojo, bet ir pasakojo apie savo prosenelius, dalijosi močiutės Danutės Čiurlionytės-Zubovienės užrašytais atsiminimais. Renginio pabaigoje R. Zubovas į sceną pakvietė savo tetą Dalią Zubovaitę-Palukaitienę.
M. Gulbinskienė dėkojo ne tik S. ir R. Zubovams bei solistui S. Skjervodui, bet ir festivalio organizatoriams – R. ir V. Masalskiams, bendruomenės aktyvistėms Agnei Alčauskienei ir Daivutei Petrauskienei. O į sceną pakviestas Plungės rajono meras Audrius Klišonis kuliškiams pranešė naujieną, kurios dar niekas nežinojo – kad miestelis tapo Mažąja kultūros sostine. O tai reiškia, kad kitąmet Kuliuose bus dar daugiau renginių ir geros nuotaikos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...