Duris atvėrė namai „pavargusiems žemaitėliams“

laik.nakv.Antradienio popietę iškilmingai perkirpta simbolinė laikinojo apnakvindinimo namų, įrengtų Plungės rajono savivaldybės ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus pašonėje, atidarymo juostelė. Į šią nedidelę ceremoniją kartu su rajono valdžios atstovais atvyko ir policijos generalinis komisaras Linas Pernavas, kiek anksčiau tą dieną dalyvavęs ir naujojo Plungės policijos komisariato atidarymo iškilmėse.

Apie tai, kad Plungei verkiant reikia laikinojo apnakvindinimo namų arba, liaudiškai sakant, – blaivyklos, kalbėta daugelį metų. Ligoninės medikai skundėsi, jog gatvėje užmigusius neblaivius asmenis yra priversti guldyti į palatas su sergančiaisiais, o policijos pareigūnai kalbėjo, kad neturi kur jų dėti, todėl ir veža į ligoninę. Ilgai šiai problemai spręsti nebuvo lėšų, o kai galiausiai buvo nuspręsta jų skirti iš Savivaldybės biudžeto, imta diskutuoti, kur tokius apnakvindinimo namus įrengti.
Kalbėta, kad jie galėtų atsirasti prie Dariaus ir Girėno gatvėje esančių Nakvynės namų ir Moterų krizių centro, bet vis dėlto pasirinkta ligoninės kaimynystė, mat bet kokiu atveju viešoje vietoje rasti neblaivūs asmenys pirmiausia turi būti apžiūrėti medikų, tad vis tiek juos tektų vežti į ligoninę.
Galų gale nutarta prie ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus priblokuoti konteinerinį namelį. Jame esančiuose dviejuose kambarėliuose įrengtos keturios lovos (vyrams ir moterims atskirai), prie kiekvieno kambarėlio yra po dušinę, kad čia pristatytus asmenis būtų galima nuprausti. Į šias patalpas patenkama iš Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus, kur visi pristatytieji apžiūrimi mediko.
„Pagaliau pavargę žemaitėliai turės kur priglausti galvas“, – džiaugėsi kartu su L. Pernavu atidarymo juostelę perkirpęs rajono meras Audrius Klišonis. Nors laikinojo apnakvindinimo namai oficialiai dar nebuvo atidaryti, kaip sakė ligoninės direktoriaus pavaduotoja Danguolė Luotienė, čia jau nakvojo du alkoholio padauginę ir kelio namo neberadę asmenys. Tad panašu, kad čia esančios lovos ilgai neužsibus tuščios.
Ligoninėje yra ir daugiau naujovių. Nuo rugsėjo 10 dienos gydymo įstaigoje jau budi „Ekskomisarų biuro“ apsaugininkai. „Džiaugiamės, kad konkursą laimėjo būtent ši įmonė, mat jos darbuotojai jau saugo Klaipėdos apskrities ir Jūrininkų ligonines, tad patirties turi“, – sakė pavaduotoja ir pridūrė, jog dabar ir medikai, ir pacientai jaučiasi saugesni. Antai pastarąjį savaitgalį teko tramdyti ir net antrankiais surakinti du agresyviai nusiteikusius asmenis, pristatytus į Skubios pagalbos ir priėmimo skyrių.
„Kiekviename rajone yra vienokių ar kitokių problemų, tačiau Plungė yra pavyzdys, kaip reikia jas spręsti“, – šias naujoves gyrė generalinis komisaras L. Pernavas. Buvo prisiminta ir tai, kad iš pradžių ligoninės personalas nepritarė sumanymui laikinojo apnakvindinimo namus įrengti prie ligoninės ir net rinko parašus, prašydami rajono valdžios parinkti jiems kitą vietą. Bet supratę, jog čia bus teikiamos tik laikinojo apnakvindinimo, o ne išblaivinimo paslaugos, tam nebeprieštaravo.
Kitą savaitę posėdžiausiančios Savivaldybės tarybos bus prašoma pritarti, jog viena šiuose namuose praleista naktis asmeniui kainuotų 16,42 euro. Reikia manyti, rajono politikai tam neprieštaraus, mat jau seniai nuspręsta, kad ši paslauga bus teikiama ne už „ačiū“. Tik kyla abejonių dėl to, kaip pavyks šį mokestį išsireikalauti iš konteineriniame namelyje pailsėjusių asmenų, mat ne paslaptis, jog daugelis jų – nemokūs.
Vis dėlto ligoninės vadovybė žada ieškoti ir šios problemos sprendimo būdų. Be to, planuojama čia pernakvojusius ir blaivų protą atgavusius asmenis nukreipti į netoliese įsikūrusį Plungės visuomenės sveikatos biurą, kuris vykdo priklausomybės mažinimo programą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...