Įkurtuvėse – ir generalinis komisaras

21809-16683Antradienį ypatinga švente džiaugėsi Plungės policijos pareigūnai, seną ir atgyvenusį komisariatą miesto centre iškeitę į ką tik suremontuotas ir naujais baldais apstatytas patalpas, esančias Minijos g. 4. Įkurtuves šventusius plungiškius pasveikino ir ta proga į Plungę atvykęs Lietuvos policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

Pastatas, kuriame ne vieną dešimtmetį glaudėsi policija, – tarpukario statybos ir jau kone avarinės būklės. Seniai kalbėta, kad komisariatui reikia ieškoti kitos vietos. Svarstyti įvairūs variantai: statyti naują pastatą, rekonstruoti kurį nors iš buvusių gamybinių, nuomotis. Galų gale nuspręsta skelbti konkursą ir ieškoti, kas galėtų išnuomoti komisariatui tinkamiausias patalpas. Šių metų pradžioje iš trijų konkurso dalyvių pasirinktas UAB „Terekas“ pasiūlymas – pastatas Minijos g. 4, kurį savininkas įsipareigojo savo lėšomis suremontuoti, pritaikyti policijos poreikiams, apstatyti baldais ir prižiūrėti.
Policijos komisariatas užima ne visą naująjį pastatą, o tik pirmąjį ir antrąjį jo aukštus bei rūsį. Pirmajame aukšte – informacija ir priimamasis, Migracijos tarnyba, Kelių policijos poskyris, bendruomenės pareigūnų kabinetai, Reagavimo skyrius, apklausų kabinetai, laikinojo sulaikymo kameros, posėdžių salė. Antrajame aukšte – pareigūnų kabinetai, į kuriuos patekti galės tik dirbantieji komisariate. Rūsyje – dvi ginklinės, pareigūnų persirengimo patalpos, sporto salė, dušinės ir kitos patalpos.
Įkurtuvių sulaukusius plungiškius pareigūnus pirmasis pasveikino generalinis komisaras L. Pernavas: „Prieš kelerius metus buvau jums pažadėjęs, kad turėsit europietiškas, oriam darbui pritaikytas patalpas. Idėja pagaliau įgyvendinta, jūs turite naują komisariatą, tad dirbkite ir visada vadovaukitės mūsų šūkiu: „Ginti. Saugoti. Padėti“. Beje, komisaras į Plungę atvyko ne tuščiomis. Jo dovana – pirmasis įrenginys į sporto salę – bėgimo takelis.
Pareigūnus sveikino ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Jis sakė, kad prieš keletą metų, kai lankėsi naujajame Klaipėdos policijos komisariate, baltai pavydėjo uostamiesčio pareigūnams ir apgailestavo, jog plungiškiai neturi tokių puikių darbo sąlygų. „Norėjosi pokyčių, o norint, kad kažkas keistųsi, reikia kažką daryti. Šiandien džiugu, kad ne tik pareigūnai, bet ir visa Plungės visuomenė turi tokias patalpas“, – kalbėjo meras.
Plungiškių pareigūnų vadas, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas dėkojo Policijos departamento vadovybei, kad šios požiūris į Plungės policijos problemą buvo ne biurokratinis, o labai atsakingas. „Buvęs viešbutis, alaus baras, bankas ir laidojimo namai paversti tokia vieta, kurioje pareigūnai ir patys galės oriai dirbti, ir žmones ne gėda bus priimti“, – džiaugėsi vadovas.
Įkurtuvių proga plungiškius sveikino kolegos iš kitų komisariatų, Plungės prokuratūros vadovas Bronislovas Razma, Plungės apylinkės teismo pirmininkas Erikas Jurgutis ir jo pavaduotojas Vaidas Gasiūnas, UAB „Terekas“ direktorius Juozas Maksvytis, Savivaldybės tarybos narė Asta Beierle-Eigirdienė ir kiti.
Prieš perkerpant juostelę, žodį tarė ir Plungės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Vaičekauskas: „Asmeniškai man naujų patalpų teko laukti net 27 metus. Čia viskas taip puiku, kad, ko gero, greitai ir pamiršim, kokiom blogom sąlygom dirbom.“ Bendrai maldai visus pakvietė ir pastatą pašventino Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato kapelionas Vilius Viktoravičius ir naujasis Plungės parapijos klebonas dekanas Vytautas Gedvainis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...