Šimtmečio paveldo renginiai Rietave

riet.muzKasmet artėjant Mykolinių šventei Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus organizuoja įsimintinus renginius, skirtus mūsų istoriniam paveldui. Ne išimtis ir šie metai – rugsėjo 21 dieną visus rietaviškius bei miesto svečius muziejus pakvietė į renginį „Atrask 100-mečio paveldą“.

Renginys prasidėjo miesto aikštės skverelyje. Čia pristatyta fotografo Manto Viržinto parengta nuotraukų iš muziejaus fondų ekspozicija „Nepriklausomybės metų ženklai Rietavo metraštyje“. Pristatęs šią parodą, muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas dėkojo fotomenininkui Mantui, o pastarasis „ačiū“ tarė rietaviškiams, kurie savo albumuose išsaugojo istorinius Rietavo praeities kadrus, kurie ir eksponuojami šioje parodoje.
Apžiūrėjus parodą, rietaviškių skautų lydima kolona pro Raudonuosius vartus pasuko parko link. Kas seniai čia bebuvo, stebėjosi atjaunėjusiu ir išgražėjusiu parku. „Atgimstančio parko pažintiniai-rekreaciniai maršrutai“ vedė Lelijų bei Meilės ašarėlių tvenkinių takais, magistraline alėja prie buvusios Oginskių rūmų oranžerijos terasos, parterio informacinių stendų. Stabtelėta prie buvusios Oginskių ledainės-rūsio su Muzikantų terasa.
Išvalius šią teritoriją, remiantis rietaviškių bičiulio iš Zalesės (Baltarusija) dailininko restauratoriaus Sergėjaus Verameičiko kartu su bendraautoriumi Kęstučiu Linkumi paruoštais pirmosios ledainės-rūsio ir Muzikantų terasos atstatymo projekto vizualiniais sprendiniais, šis nuostabus statinys vėl galėtų tarnauti kultūrai. Šio projekto idėja vystoma toliau.
Prie kunigaikščių Oginskių paminklo, gaudžiant trimitams, pradėta oficialioji renginio dalis. Prie paminklo padėta gėlių, sveikinimo žodį tarė Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis, kiti svečiai. Ypatingai gražiai susirinkusiuosius pasveikino istorinių šokių grupė iš Baltarusijos „Polonica-Lithuanica“: skambant iškilmingam polonezui, ji į ratelį įsuko ir rietaviškius. Visi grakščiu polonezo žingsneliu apsuko į viršų kylantį fontaną.
Pačiame muziejuje pristatyta ekspozicija „Nepriklausomybės metų ženklai“. Tada pradėta tarptautinė mokslinė konferencija „Kunigaikščių Oginskių kultūrinės-politinės veiklos pėdsakai“. O šventę užbaigė svečiai iš Baltarusijos: fagoto virtuozo Aleksėjaus Frolovo vadovaujamas instrumentinis ansamblis „Vytoki“ ir istorinių šokių grupė „Polonica-Lithuanica“. Beje, pastaroji ne tik pademonstravo Oginskių laikų rūmų šokių, bet ir pakvietė visus norinčiuosius jų išmokti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...