Nuteistas mediką sužalojęs plungiškis

Antradienį Plungės apylinkės teismo rūmų teisėjos Irenos Šeškauskienės nuosprendį išgirdo 1998-aisiais gimęs plungiškis Valerijus Gladiševas. Už tai, kad iš chuliganiškų paskatų nesunkiai sutrikdė mediko sveikatą bei pažeidė viešąją tvarką, už analogiškus nusikaltimus ne kartą jau teistą jauną vyrą teismas dvejiems metams pasiuntė į belangę. Tiesa, pastarojoje jis jau spėjo apsiprasti, mat šiuo metu atlieka bausmę už kitas nusikalstamas veikas.

Košės V. Gladiševas prisivirė praėjusių metų rugpjūčio 12-ąją. Tądien Paplatelės kaime esančiame viešbutyje-restorane „Linelis“ vyko jo brolio vestuvės. Minėtoje vietoje galėjo svečiuotis ir kiti asmenys. Vienas tokių buvo medikas, į „Linelį“ atvykęs su kolega. Tarp pastarųjų ir dabar jau nuteistojo V. Gladiševo įsiplieskė žodinis konfliktas, peraugęs į apsistumdymą ir kitus fizinius veiksmus. Byloje surinkta medžiaga byloja, jog V. Gladiševas, pripuolęs prie mediko, kumščiu smogė jam į žandikaulį. Dėl to šis prarado pusiausvyrą ir nugriuvo, tokiu būdu susilaužydamas raktikaulį.
Paskutinio teismo posėdžio metu, vykusio rugsėjo 11-ąją, teisiamųjų suole atsidūręs plungiškis neigė vožęs kumščiu nukentėjusiajam į veidą, bet neužginčijo fakto, jog įvyko apsistumdymas. Jis aiškino, kad taip pasielgė gindamas brolį. Esą du vyriškiai pastarąjį stumdė, todėl jam buvo kilusi reali grėsmė. V. Gladiševas neneigė ir to, kad stumdantis vienas iš dviejų vyriškių pargriuvo, bet esą tikrai negalėjo rimtai susižeisti. Jei taip būtų buvę, nebūtų tuoj pašokęs ir nupėdinęs. Be to, plungiškis tikino, jog kitą dieną matė nukentėjusįjį restorane valgantį ir gurkšnojantį alų. Esą buvo akivaizdu, kad jis gerai jaučiasi.
Prieš užverčiant baudžiamąją bylą, apklausti ir du liudytojai  – V. Gladiševo brolis bei pastarojo širdies draugė. Tiek vienas, tiek kitas teismą tikino, jog su minėtais vyriškiais žodinis konfliktas kilo dėl registratūroje slampinėjusio didelio šuns. Neva vaikinui paklausus, kieno šis keturkojis, registratūroje buvę vyrai ėmė kabinėtis – koneveikė jaunuolį necenzūriniais žodžiais, vadino kaimiečiu ir kitaip įžeidinėjo.
Neatstojo nuo jo esą ir išėjus į lauką. Net ėmė stumdyti, tampyti už marškinių. Visa tai mačiusi vaikino draugė išskubėjo pas V.  Gladiševą, kad šis padėtų broliui. Pastarasis, anot liudytojų, taip ir padarė – paklausęs, kas vyksta, pastūmė vieną iš vyriškių. Tik prieš tai esą pastarieji jį puolė. Būtent dėl to šis ir stumtelėjo vieną iš medikų.
Už tai, kad iš chuliganiškų paskatų nesunkiai sutrikdė žmogaus sveikatą bei pažeidė viešąją tvarką, prokuroras ne kartą teistam V. Gladiševui siūlė skirti subendrintą dvejų metų laisvės atėmimo bausmę pataisos namuose. Tąkart prokuroras teigė, jog turėtų būti tenkinami ir pateikti civiliai ieškiniai.
Antradienį šioje byloje paskelbus nuosprendį, paaiškėjo, jog teismas pritarė prokuroro siūlymui. V. Gladiševas už minėtas nusikalstamas veikas nuteistas dvejų metų laisvės atėmimo bausme, atliekant ją pataisos namuose. Subendrinus su ankstesnėmis bausmėmis, nuteistajam paskirta galutinė pustrečių metų laisvės atėmimo bausmė.
Į fizinius veiksmus išsirutuliojęs konfliktas V. Gladiševui kirs ir per kišenę. Teismas nusprendė tenkinti Šiaulių teritorinės ligonių kasos civilinį ieškinį, iš nuteistojo Valstybinei ligonių kasai priteisiant beveik 95 eurus. Tiek kainavo nukentėjusiojo gydymas. Dar 1 109 eurus V. Gladiševas privalės sumokėti SODRAI.
Tik nukentėjusiojo civilinį ieškinį nuspręsta tenkinti iš dalies. Vietoj prašytos 2 000 eurų sumos teismas iš nuteistojo priteisė 1 000 eurų. Likusi ieškinio dalis atmesta.
Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...