Sporto komplekso projektas plungiškių nedomina?

J1809-16355Praėjusį penktadienį Plungės rajono savivaldybėje visuomenei pristatytas baigiamas rengti universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso projektas. Tiesa, šį projektuotojų surengtą susitikimą sunku pavadinti pristatymu visuomenei, mat, neskaitant kelių Savivaldybės administracijos darbuotojų ir Tarybos narių, į jį atėjo tik… dvi moterėlės. Net sporto bendruomenė nepanoro išgirsti ir pamatyti, kaip atrodys statinys, kurio plungiškiai laukia jau daug metų. O gal būtų norėjusi, jei tik būtų žinojusi, kada toks pristatymas vyks? Mat apie projekto viešinimą buvo paskelbta tokiu būdu, kad nori nenori peršasi mintis, jog tyčia siekta, kad ta visuomenė taip ir nesužinotų.

Viešas, bet neviešinamas?
Iš Savivaldybės administracijos specialistų sužinoję, kad penktadienį planuojamas šio projekto pristatymas visuomenei, suskubome ieškoti, kur apie tai skelbiama. Skersai išilgai išnaršėme Savivaldybės interneto svetainę, bet neradome. Ir tik su Savivaldybės architekto pavaduotojos pagalba pavyko patekti į tą svetainės užkaborį, kur galima parsisiųsti projekto viešinimo pranešimą, o jo apačioje perskaityti, kada ir kur įvyks tas viešinimas.
Susidūrusieji su visuomeninių pastatų projektavimu juokiasi, jog informacija apie projektų pristatymą visuomenei taip užslaptinama ne šiaip sau. Esą norima, kad kuo mažiau būtų kišamasi į sprendinius, dėl kurių jau sutarta vietos valdžios ir projektuotojų. Mat trečia nuomonė niekam nereikalinga. Užtenka įkišti tą skelbimą kažkur giliai giliai, kad niekas nepamatytų, bet kad galėtum vėliau, jei kas paklaus, pirštu parodyti, jog va – buvo skelbta, kaip ir reikalaujama. O ar kas perskaitė tą skelbimą, niekam nerūpi. Tiksliau – kuo mažiau perskaitė, tuo geriau.
Keisčiausia, kad dvi moteriškės kažkokiu būdu vis dėlto sužinojo apie vyksiantį susitikimą ir atėjo į jį. Maža to, jos net turėjo paruošusios klausimų ir pastebėjimų, kuriais gana rimtai rėmė projektuotojus prie sienos. Tad toji viešinimo procedūra, galima sakyti, kaip ir įvyko. Antraip būtų buvę gaila laiko, kurį projekto rengėjai sugaišo važiuodami iš Vilniaus į Plungę ir atgal. Nors… Tikriausiai jiems už tai neblogai mokama, tad kodėl nepasivažinėjus.
Gyrė pasirinktą vietą
UAB „Tiksli forma“ direktorius Kęstutis Mikulskis negausiai publikai pirmiausia papasakojo, kad jo atstovaujama įmonė yra suprojektavusi ne vieną dešimtį sporto objektų, tad turi nemažai patirties. Rengiant Plungės sporto ir sveikatingumo komplekso projektą buvo atsižvelgta į Savivaldybės administracijos pateiktą užduotį suprojektuoti statinį tam numatytame 2,6 ha ploto sklype, esančiame Plungės technologijų ir verslo mokyklos pašonėje, Mendeno g. 1C.
Pasak architekto, vieta šiam statiniui pasirinkta gera, lengvai randama ir pasiekiama. Šalia – stadionas ir mokykla su bendrabučiais, sklypas neužstatytas, tačiau yra atvestos visos reikiamos komunikacijos. Pastatą nuspręsta projektuoti vakarinėje sklypo dalyje, palei Mendeno gatvę. Iš šios gatvės numatytos ir dvi įvažos į komplekso automobilių stovėjimo aikštelę. Trečioji įvaža numatyta iš Mendeno skersgatvio. Ji bus skirta daugiausia autobusams, atvešiantiems žaidėjus į rungtynes.
Statys dviem etapais
Patį kompleksą planuojama pastatyti per du etapus. Pirmasis etapas apimtų 25 m ilgio keturių plaukimo takų baseino statybą. Šalia jo bus įrengta vandens pramogų zona, baseinas vaikams ir sūkurinė vonia, trys pirtys, ledo kambarys, taip pat dvi atskiros rūbinės vyrams ir moterims, kurių kiekvienoje tilps po 30 spintelių daiktams. Po baseinu numatytos technologinės patalpos, o virš jo – balkonas žiūrovams, į kurį bus galima patekti baseine vykstant plaukimo varžyboms (mat į pačią baseino zoną galima eiti tik su maudymosi apranga ir šlepetėmis).
Antruoju etapu numatyta pastatyti universalią sporto salę su 1 500 sėdimų vietų žiūrovams. Tiesa, dalis jų bus mobilios, kurias išmontavus, salę bus galima pertvaromis atskirti į tris mažesnes, kuriose vyktų krepšinio treniruotės, būtų galima žaisti tenisą, tinklinį. Šalia būtų treniruoklių kambarys, 4-ios rūbinės. Antrame salės aukšte suprojektuotos tribūnos žiūrovams, trečiame – VIP zona, konferencijų salė, patalpos varžybų komentatoriams.
Nuogąstauja, jog gali kilti problemų
Viena iš susitikime dalyvavusių moteriškių, prisistačiusi kaip Mendeno gatvės gyventoja, teiravosi, ar kompleksas bus jungiamas prie dabartinių šioje gatvėje esančių elektros, vandentiekio ir kanalizacijos tinklų. Moteris pasakojo, jog prieš daug metų šie tinklai buvo numatyti tik mokyklai ir prie jos pastatytam mokytojų namui. Kai prieš kelerius metus prie tų tinklų buvo prijungti ir keli daugiabučiai, o vėliau – dar ir „Euroliux“ parduotuvė, atsirado problemų. Esą gyventojai tada net dėjosi pinigų, jog būtų patiesti nauji, galingesni elektros kabeliai. Tad kas bus, kai prie jų prisijungs dar ir sporto bei sveikatingumo kompleksas?
„Tiksli forma“ direktorius paaiškino, kad prieš pradedant statyti kompleksą bus kreipiamasi į tų tinklų administratorius ir prašoma jų išduoti prisijungimo sąlygas. Tada ir paaiškės, ar tie tinkai yra tinkami didesnėms apkrovoms, ar reikės naujų.
Šalia blizgančio komplekso – aptriušę kiemai
Moteriškės nuogąstavo dar ir dėl to, kaip šalia tokio naujo ir modernaus statinio atrodys šalia esančių daugiabučių kiemai su ištrupėjusiais šaligatviais ir duobėtomis automobilių stovėjimo aikštelėmis. Savivaldybės architektas Tomas Jocys paaiškino, jog Mendeno gatvė pastačius kompleksą bus suremontuota, o daugiabučių kiemai, šaligatviai ir aikštelės pagal dabar galiojančią tvarką remontuojami tik tokiu atveju, jei dalį darbų kaštų sutinka padengti patys gyventojai.
Tarybos narys Ričardas Jocys domėjosi, ar bus galima naujojoje sporto salėje rengti koncertus. Pasak K. Mikulskio, ši jos funkcija nebuvo numatyta, tačiau, skyrus papildomai lėšų, bet kada bus galima įrengti tam reikalingą garso izoliaciją ir pritaikyti salę koncertams bei kitiems renginiams.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...