Plungiškių šeimoms – švedų dovanos

DSC_2945Rugsėjo 27–30 dienomis Plungėje, vaikų globos agentūroje „Cyrulis“, vėl lankėsi trylikos žmonių delegacija iš Švedijos, Boksholmo komunos organizacijos „Draugas – draugui“. Su šia organizacija plungiškiai gražią draugystę puoselėja jau daugybę metų, tad devyni šįkart atvykę jos nariai pas mus yra svečiavęsi ir anksčiau. Likusiems keturiems ši viešnagė – pirmoji. Švedai, kaip jau įprasta, atvyko su nepasiturinčioms šeimoms skirtomis dovanomis, bendravo su „Cyrulį“ lankančiais vaikais, apsilankė jau sušelptose įstaigose bei tose, kurias galbūt dar parems.

Pirmąją dieną Plungėje svečiai pirmiausia lankėsi agentūroje „Cyrulis“, kur susitiko su darbuotojais, susipažino su agentūros veikla, ją lankančiais vaikais. Tą pačią dieną švedai, kaip jau tapo įprasta jų vizitų mūsų krašte metu, aplankė kelias nepasiturinčias plungiškių šeimas bei pamalonino jas įvairiomis dovanomis.
Aplankytos trys Plungės šeimos. Zalina Kasperavičiūtė, gyvenanti socialiniame būste Stoties gatvėje, viena augina keturias dukras. Anot „Cyrulio“ socialinės pedagogės Audronės Kiseliovos, šios mergaitės – pavyzdingiausios agentūros lankytojos. Švedai pasidžiaugė, jog mergaitės gyvena sutvarkytoje aplinkoje. Mama Zalina kruopščiai prižiūri kiekvieną nediduko butelio kampą.
Svečiai plungiškės klausė, ar jai ir dukroms nieko netrūksta, tačiau Zalina patikino, jog kol kas yra viskuo apsirūpinusios. Dabar laukia, kada joms bus skirtas didesnis butas, tada esą bus galima pamąstyti ir apie reikalingus daiktus.
Toje pačioje gatvėje gyvena ir antra švedų aplankyta šeima. Ieva Jančytė augina dvi atžalas – sūnų ir dukrą. Jiems taip pat atiteko bičiulių iš Švedijos atvežtos dovanos.
Mendeno skersgatvyje gyvenanti Aušra Satkauskaitė viena augina tris vaikus – du sūnus ir dukrą. „Cyrulį“ lanko vidurinysis, kuriam šiuo metu – aštuoneri. Tiesa, anksčiau agentūrą lankė ir vyresnėlis. Jie taip pat sulaukė lauktuvių iš Švedijos.
Šįkart švedai plungiškėms šeimoms atvežė virtuvės įrankių, patalynės komplektų, higienos priemonių. Vaikus pradžiugino žaislais, kuprinėmis, piešimo ir rašymo priemonėmis. Visos aplankytos šeimos džiaugėsi dovanomis ir nuoširdžiai už jas dėkojo. Mamos švedų užsiprašė kėdžių, lovų, šaldytuvo. Bičiuliai pažadėjo tuo pasirūpinti, kai tik atsiras tokia galimybė.
Su nekantrumu iš Švedijos atvykusi delegacija laukė ir kitos viešnagės Plungėje dienos. Tądien Plungės vaikų bibliotekoje jie surengė susitikimą su skautais, vėliau svečiavosi Mykolo Oginskio meno mokykloje.
Turiningą dieną švedai užbaigė Platelių dvaro svirne, kur buvo surengta paroda „Šimtmečio raštai“, skirta Žemaitijos ir Švedijos audėjų bendradarbiavimo dešimtmečiui. Renginio metu pristatyti Žemaitijos ir Švedijos tradiciniai rankšluosčiai, kiti audiniai, Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentų kūrybinėse dirbtuvėse „Tradicinių audinių interpretacijos“ sukurti darbai. Parodoje, kuria švedai liko sužavėti, buvo galima išvysti ir VDA Telšių fakulteto Aprangos dizaino specialybės studenčių jungtinę kolekciją „Etnogarsai“.
Kitądien švedai lankėsi Plungės krizių centre. O šeštadienio vakarą juos buvo galima išvysti ir baigiamajame tryliktojo tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio koncerte.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...