Rietave vėl šurmuliavo Mykolinės

DSC-102Praėjusį savaitgalį Rietavas vėl kaip ir kasmet, švenčiant Mykolines, prisipildė garsų, spalvų, šurmulio ir pakiliai nusiteikusių žmonių. Šventėje netrūko nei geros nuotaikos, nei smagios muzikos ir gardžių vaišių. Sulaukta ir garbių svečių. O labiausiai visus turbūt džiugino visą šeštadienį dangumi besiritinėjusi saulė, lyg užsakyta palepinti visus šventės dalyvius po lietingos ir vėjuotos savaitės.

Kas jau kas, o rietaviškiai tradicijų laikosi. Tad Mykolinės, kaip jau įprasta šiame krašte, švęstos net tris dienas. Penktadienį renginių maratoną pradėjo Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus, pakvietęs į parodos „Spalvingas dailininko Adomo Galdiko (1893–1969) kūrinių lobynas. Netrukus po to Rietavo kultūros centre prasidėjo įspūdingas koncertas. Programą „Taip niekas tavęs nemylės“, skirtą Lietuvos šimtmečiui, dovanojo Kauno valstybinis choras, vadovaujamas Petro Bingelio.
O tuos, kurie nesidomi rimtąja muzika, šurmulys viliojo į Laisvės aikštę. Čia skambėjo afrikietiški būgnai, netrūko įvairių veiklų jaunimui ir ne tik, o sužvarbę vaišinti karšta arbata.
Šeštadienio rytą Rietavo turizmo ir verslo informacijos centre surengta kraštiečių sueiga.
Kraštiečių klubui vadovaujantis prof. dr. Leonas Ašmontas susitikimą pradėjo nuo atsiprašymo. Jis sakė Rietave viešintis ne taip dažnai, kaip norėtų, – du tris kartus per metus – tačiau visada širdimi esantis su savo gimtuoju miestu.
Kraštiečius sveikino ne tik klubo prezidentas L. Ašmontas bei viceprezidentas dr. Algirdas Monkevičius, bet ir Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis. Jis susirinkusiesiems pristatė du trumpus filmukus: pirmasis kvietė paklajoti rudenėjančio parko takais, o antrasis pristatė didžiausias savivaldybėje veikiančias įmones, papasakojo, kuo Rietavas patrauklus investuotojams.
Bet ne tik apie verslą kalbėta susitikimo metu. Klubo viceprezidentė, Rietavo savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Jolanta Bertauskienė papasakojo, kas naujo per pastaruosius metus įvyko Rietavo kultūros padangėje. Kaip didžiausią įvykį ir darbą, kuriam skirti visi metai, ji paminėjo kraštiečių klubo iniciatyva išleistą knygą „Rietavo kraštas ir žmonės“. Besibaigiant sueigai kiekvienas klubo narys gavo dovanų po vieną šios knygos egzempliorių, tad galėjo patys įvertinti, kaip pavyko šis sumanymas.
Vieną tokią knygą namo parsivežė ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, atskubėjęs į pačią sueigos pabaigą ir šiltai bei nuoširdžiai pasveikinęs klubo narius. Tiesa, laiko ilgoms kalboms svečias neturėjo, mat reikėjo skubėti stoti į pačią iškilmingos eisenos pradžią ir kartu su meru bei kitais Savivaldybės vadovais, kraštiečių klubo nariais vesti eiseną nuo parko centrinės miesto aikštės link, kur jau šurmuliavo tradicinis Mykolinių metturgis ir didelis būrys šventės dalyvių.
Pačių rietaviškių pageidavimu jau antrus metus iš eilės Mykolinės surengtos ne parke, kaip iki tol, o miesto aikštėje. Ar dėl patogesnės vietos, ar dėl tą dieną visus lepinusių saulės spindulių dar prieš vidurdienį į aikštę ėmė plūsti žmonės, o čia atkeliavus iškilmingai eisenai ji tapo sausakimša, tad visi turėjo įtempti ausis, kad išgirstų garbingiausių šventės svečių ir jos rengėjų sveikinimus bei palinkėjimus.
Tiesa, tądien progą užlipti ant scenos ir nuo jos pamojuoti susirinkusiesiems turėjo ir gražiai tvarkomų sodybų bei sėkmingiausių ūkių šeimininkai. Šiemet gražiausiai sutvarkytomis pripažintos Elenos ir Valdemaro Gedminų sodyba, esanti Plungės gatvėje, Rietave, ir Danguolės bei Antano Karalavičių sodyba, esanti Labardžiuose.
Gražiausiai savo aplinką puoselėjančia įmone špavadinta Andrijauskų sodyba, esanti Kulių gatvėje, Rietave. Tvarkingiausiai ir gražiausiai sutvarkyta gatvė – Klaipėdos gatvė Vatušių kaime, senjorų sodybos – Zitos ir Petro Stankų (Rietave) bei Virginijos ir Algimanto Valių (Budrikių kaime). Gražiausio bei tvarkingiausio kaimo titulą šiemet pelnė Girėnai.
Atskirai pagerbtas ir metų atradimas – Juozas Gaudiešius, gražiai tvarkantis Daugėdų kaime esančią savo sodybą. Mero padėka įteikta ir konkurso „Metų ūkis 2018“ nugalėtojai, ūkininkei Loretai Pudžiuvelienei.
Pasibaigus oficialiai šventės daliai, prasidėjo linksmybės. Visi pabiro po seniūnijų įrengtus kiemelius, kur buvo galima ne tik paragauti gardžių vaišių, įsigyti lauktuvių parsinešti į namus, bet ir pasiklausyti gyvos muzikos, pabendrauti su bendruomenių aktyvistais. Šventės šurmulį persmelkė pučiamųjų instrumentų orkestrų ir mišrių chorų ne tik iš visos Žemaitijos, bet ir iš Vilniaus koncertas. Vėliau visi linksmai trypė dainuojant Jurgiui Didžiuliui ir grupei „Hiperbolė“.
Šeštadienio renginiai baigėsi fejerverkais ir naktine diskoteka, na, o sekmadienį Mykolinės persikėlė į Vatušius. Čia esančiame žirgyne surengtas žirgų konkūras, demonstruotos iš moliūgų ir kitų rudens gėrybių sukurtos kompozicijos, veikė gyvūnų paroda. Šurmulingoji Mykolinių dalis baigėsi prasidėjus šv. Mišioms Rietavo šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje, kur susirinkusieji savo maldomis dėkojo už gerus praėjusius metus ir meldė dar geresnių ateinančių.

 

Vienas komentaras

  • Vytautas:

    Mykolinių šventėje buvau.
    Patiko.
    Kur galima nusipirkti knygą „Rietavo kraštas ir žmonės“ ???

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...