Apie žingsnius

BunkaNe apie žingsnius tyloje, parade ar protesto eisenoje. Apie žingsnius, kuriuos reikės žengti po pirmojo. Tad pastarasis turi būti gerai pamatuotas. Net ir kinų patarlė sako, jog ir pati ilgiausia kelionė prasideda pirmuoju žingsniu.
Anądien girdėjau pasakojimą apie ligoninės priimamąjį.
Vėlų šeštadienio vakarą tėvas atlakino šešiametę dukrą su baisiai paraudusia akimi ir dar baisesniais ratilais aplink ją. Medikai apžiūrėjo, nuramino, pasakė, kad nieko baisaus, ir paprašė sumokėti ar ne dvidešimt tris eurus.
Tėvas, žinoma, pasipiktino, citavo nukaršusią tiesą apie nemokamą gydymą. Priimamojo gydytojas tik skėstelėjo rankomis ir paguodė, kad tokią tvarką nustatė Sveikatos apsaugos ministerija: jeigu skubios pagalbos nereikia, pacientas moka iš savo kišenės.
Iš pradžių tėvas bandė aiškinti, jog jis ne medikas, nežino, kada pagalba skubi, o kada lėta.
Gydytojas vėl tik skėstelėjo rankomis. Atseit ministerija nusprendė, kad priimamojo paslaugomis žmonės piktnaudžiauja ir pinigais bando atgrasyti to nedaryti. O kad vienas kitas nekaltai nukenčia – tokia jau ministerijos valia.
Tada tėvas, matydamas, kad gydytojas nuoširdus ir dėmesingas, mirktelėjo ir paprašė ką nors „skubaus“ dukrai užrašyti, kad tik mokėti nereikėtų.
Ir iš kur gydytojui tiek kantrybės aiškinti, jog pirma – taip daryti negalima dėl tvarkos, o antra – dėl pačios dukros. Nes medicininėje kortelėje įrašas liks visam laikui. Ką gali žinoti, kam jis gali užkliūti ateityje.
O taip yra buvę.
Kauno berniokas kaip velnias kryžiaus bijojo tarnybos dar tarybinėje armijoje. Už didelius pinigus ir per dar didesnes tėvų pažintis gavo pažymą, kad jam ne viskas galvoje gerai.
Švilpaudamas baigė mokslus, prakuto, nusipirko automobilį. O vairuotojo pažymėjimo jam neduoda, nes jo galvoje negerai.
Vėlgi dar tarybiniai gydytojai nulupo triskart brangiau nei pirmą kartą, bet diagnozę pakeitė.
O dar, veikiausiai Kelmėje, girdėjau, kaip Laimo liga susirgusi mama priprašė užrašyti, kad serga jos sūnus, nes vaikams vaistai nemokami.
O kai berniokas stojo į policijos akademiją, durys jam užsitrenkė: medicinos kortelėje yra įrašas apie Laimo ligą.
Tad žingsnį žengdami, matykim, kaip reikės žengti kitą.
Artėjančiuose rinkimuose – taip pat.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...