Festivalio uždarymas – V. A. Mocarto muzikos fone

21809-16750Daugiau nei mėnesį šeštadieniais prie buvusio Mykolo Oginskio dvaro žirgyno driekėsi automobilių ir autobusų eilės, į žirgyną traukė pasipuošusių bei pakiliai nusiteikusių plungiškių ir miesto svečių būriai. Nuo rugpjūčio 25-osios kiekvieno šeštadienio vakarą jie paskirdavo profesionaliajai muzikai, kurią dovanojo neatskiriama Plungės kultūrinio gyvenimo dalimi tapęs tarptautinis M. Oginskio festivalis. Rudeniškai šiltą praėjusio šeštadienio vakarą išskirtinis renginys užvertė tryliktąjį savo istorijos puslapį. Festivalio uždarymas ištirpo Volfgango Amadėjaus Mocarto muzikos fone.

Dar prieš gerą mėnesį vietinė spauda bei internetiniai puslapiai mirgėjo nuo reklaminių pranešimų apie artėjantį didingąjį, jau tryliktąjį, tarptautinį M. Oginskio festivalį. Atrodo, dar vakar girdėjome festivalio pradžią skelbusias bei orą drebinusias patrankos salves. Tačiau praėjusį šeštadienį į buvusį Oginskių dvaro žirgyną žmonės būrėsi jau paskutiniajam festivalio koncertui.
Užbaigti festivalį patikėta Lietuvos kameriniam orkestrui, diriguojamam Dainiaus Pavilionio – tarptautinių konkursų laureato, Lietuvos kariuomenės orkestro dirigento. Įsimintiną baigiamojo koncerto programą savo pasirodymu papuošė ir jauna, tačiau labai talentinga lietuvių smuikininkė Dalia Kuznecovaitė.
Koncerto vedėjas Viktoras Gerulaitis priminė, jog D. Kuznecovaitė gali didžiuotis esanti daugybės tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatė. Henryko Szeryngo konkurse Tolukoje (Meksikoje) 2008-aisiais ji pelnė pirmąją vietą ir aukso medalį. Būdama vos devyniolikos Dalia jau griežė solo su įvairiais orkestrais: Lietuvos, Vokietijos, Meksikos ir kitais. Smuikininkė savo pasirodymu papirko ir praėjusį šeštadienį į buvusį žirgyną susirinkusius klausytojus.
Koncertas plungiškiams bei miesto svečiams paliko neišdildomą įspūdį, mat jo metu skambėjo gražiausių V. A. Mocarto kūrinių puokštė, kurią profesionaliai atliko Lietuvos kamerinis orkestras – vienas iš labiausiai įvertintų Lietuvos orkestrų, gyvavimo pradžią skaičiuojantis nuo 1960 metų. Jo įkūrėjas – žymi muzikos pasaulio figūra, dirigentas profesorius Saulius Sondeckis.
Bet įsimintinas buvo visas tryliktasis M. Oginskio festivalis. Jo metu skambėjo klasikinė pasaulinė ir lietuviška muzika. Be kitų, buvo galima išgirsti ir du ypač retai atliekamus kūrinius: Kauno muzikinio teatro pastatytą Jurgio Karnavičiaus operą „Radvila Perkūnas“ ir Giedriaus Kuprevičiaus operą „Prūsai“, kurią atliko Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.
Šiųmetinis festivalis buvo išskirtinis ir tuo, jog buvo skirtas Lietuvos šimtmečiui bei festivalio mecenato Bronislovo Lubio 80-osioms gimimo metinėms. Pastarajam ir buvo dedikuotas paskutinysis festivalio koncertas.
Pasibaigus jam, sausakimša salė tiesiog aidėjo nuo garsių ovacijų. Nuoširdūs padėkos žodžiai buvo skirti festivalio rengėjams: Žemaičių dailės muziejui ir jo direktoriui Alvidui Bakanauskui, Plungiškių draugijai bei profesoriams Stasiui ir Juozui  Domarkams. Pastarasis dirigavo daliai koncertų. Jam šis renginys – ypatingas. Ypatinga profesoriui ir Plungė. Prieš prasidedant festivaliui duodamas interviu maestro tikino, jog  Oginskių dvaras Plungėje yra gražiausi rūmai Lietuvoje. Plungę jis gyrė ir už aukšto lygio kultūrinius renginius. Vienas tokių – tarptautinis
M. Oginskio festivalis, kuris jau atsisveikino iki kitų metų.
„Paskutiniai akordai labiausiai pakylėja“, – džiaugdamasi paskutiniu festivalio koncertu kalbėjo Plungiškių draugijos viceprezidentė Genovaitė Žiobakienė. Pasak jos, visą mėnesį profesionaliosios muzikos gerbėjai ir puoselėtojai kvėpavo vienu ritmu. „Kartu kūrėme kultūrinę mūsų Plungės istoriją“, – sakė viceprezidentė ir atskirai padėkojo J. Domarkui, be kurio muzikinių vizijų M. Oginskio festivalis esą būtų skurdesnis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajono valdžia sprendžia, kaip sutvarkyti teritoriją, esančią vidiniame Plungės miesto seniūnijos kieme, Vytauto gatvėje. Jūsų manymu, kam ši vieta būtų tinkamiausia?

Rezultatai

Loading ... Loading ...