Garažus parduos, bet įpareigos nugriauti

J1810-16359Prieš keletą mėnesių per Savivaldybės tarybos Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdį buvo iškeltas klausimas dėl Plungės centre, Vytauto gatvės kiemuose, esančių garažų. Kalbėta, kad jie apleisti ir nenaudojami, kad užima vietą ir tikrai nepuošia miesto. Savivaldybės tarybos narys Ričardas Jocys siūlė atkreipti dėmesį į šią problemą ir imtis ją spręsti, o geriausias sprendimas, jo nuomone, – vietoj garažų įrengti automobilių stovėjimo aikštelę. Siūlymas buvo išgirstas, o reikalai pamažu juda iš mirties taško.

„Žemaitis“ jau rašė, kad Savivaldybės administracija sudarė darbo grupę, kuri ėmėsi iniciatyvos išsiaiškinti, kam minėtieji garažai priklauso, kokios galimybės juos nugriauti ir sutvarkyti teritoriją bei kokie sprendiniai būtų racionaliausi. Darbo grupės pirmininku paskirtas R. Jocys. Apie tai, kas šiuo klausimu jau nuveikta,  Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys ir Turto skyriaus vedėja Živilė Bieliauskienė bei R. Jocys papasakojo pastarojo Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdžio metu.
Pasak Ž. Bieliauskienės, toje teritorijoje yra trys garažų blokai, kuriuose iš vios – 22 garažai. 18 iš jų priklauso Savivaldybei, du – valstybės nuosavybė, kuria naudojasi Plungės rajono policijos komisariatas, likusieji du neįregistruoti, tad pradėta procedūra dėl jų pripažinimo bešeimininkiais. „Policijai priklausančių garažų vertė labai menka – apie 3 tūkstančiai eurų. Norėdami juos pasiimti, turėsime kažką pasiūlyti mainais. O dėl visų kitų garažų problemų kaip ir nekyla“, – minėjo Ž. Bieliauskienė.
Savivaldybės vyr. architektas T. Jocys pateikė du šios teritorijos sutvarkymo variantus. Vienas iš jų – formuojant sklypą įtraukti du garažų blokus, antrasis – įtraukti visus tris. „Maksimalus variantas – įtraukiant visus tris blokus suformuoti sklypą ir jį parduoti. Juolab kad vieno iš tų blokų būklė – avarinė ir kelianti pavojų. Žinoma, pirkėją turėtume įpareigoti užsiimti tokia veikla, kuri vizualiai kuo mažiau terštų miesto centrą“, – mintimis dalijosi architektas.
Pardavimui formuojant didesnį (16-os arų) sklypą, Savivaldybės žinioje liksiančioje teritorijoje būtų galima įrengti 19-os vietų automobilių stovėjimo aikštelę. Formuojant mažesnį (iš dviejų garažų blokų, 10-ies arų) sklypą, aikštelę būtų galima išplėsti iki 42-iejų stovėjimo vietų.
Komiteto nariams kilo klausimas, ar Savivaldybės žinioje esantys garažai niekam nereikalingi, ar jais niekas nedisponuoja? T. Jocio teigimu, kai kuriais garažais naudojasi miesto seniūnija, bet laiko ten ne transportą, o įvairų inventorių. „Bet tas poreikis nėra labai didelis, tad seniūnija sutinka, kad tie garažai būtų parduoti“, – sakė jis.
Vietos ūkio ir ekologijos komitetas pritarė, kad parduoti būtų formuojamas didesnis sklypas. Tiesa, pirkėjas kartu su garažais įgis ir  įpareigojimą – juos nugriauti ir sutvarkyti teritoriją. Numatyti ir veiklos apribojimai – kad nesugalvotų miesto centre automobilių servisą atidaryti. „Norim, kad ta teritorija būtų sutvarkyta, sklypas išvalytas, bet jei parduosim be įpareigojimų, to galim ir nesulaukti. Vadinasi, įpareigojimai būtini“, – sakė T. Jocys.
Taigi nuspręsta, kad Savivaldybė savo lėšomis (o jų atsiras pardavus sklypą) įrengs 19-os vietų automobilių stovėjimo aikštelę, o šalia esantį 16-os arų sklypą su visais garažais parduos. Jame numatoma komercinė veikla, o prie komercinių objektų taip pat privaloma įrengti aikštelę transportui. Vadinasi, vietų statyti automobiliams padaugės.
Baigdami nagrinėti šį klausimą, komiteto nariai konstatavo: reikalas iš mirties taško išjudintas. Svarbu, kad tai, kas jau padaryta, nenugultų kažkieno stalčiuje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...