Naktinėtojus gins lauk iš gimnazijos aikštelės

Ne kartą Plungės rajono savivaldybės Saugaus eismo organizavimo komisiją buvo pasiekę plungiškių, gyvenančių aplink automobilių stovėjimo aikštelę, esančią prie „Saulės“ gimnazijos, skundai dėl ten jaunimo keliamo triukšmo. Esą ši aikštelė yra tapusi nauja vieta jaunimo mėgstamoms gatvės lenktynėms ir kitokiems pasilinksminimams. Paskutinio komisijos posėdžio metu vėl grįžta prie šios problemos.

epatenkinti, jog aikštelė prie gimnazijos yra itin pamėgta jaunimo. Čia suvažiavę jie ne tik šnekučiuojasi, bet ir išbando automobilių galimybes, triukšmauja, garsiai klausydamiesi muzikos. Girdėti ir padangų žviegimas. Birutės gatvės gyventojai įsitikinę, jog problema išsispręstų apribojus automobilių stovėjimo laiką.
Policija šiuo klausimu taip pat turi nuomonę – minėtoje aikštelėje rekomenduoja pastatyti kelio ženklus, kurie draustų stovėti automobiliams ar jiems čia sustoti nuo vidurnakčio iki šeštos valandos ryto. O motorinių transporto priemonių eismą tomis pačiomis valandomis draudžiantis kelio ženklas esą turėtų būti įrengtas ties įvažiuojamuoju keliuku iš Birutės gatvės į šią aikštelę. Vadinasi, naktimis tuo keliuku net nebūtų galima važiuoti.
Bet, anot kai kurių komisijos narių, dėl to gali kilti nepatogumų bendrabučio ir gyvenamojo namo, esančio netoli gimnazijos, gyventojams. Mat norėdami po vidurnakčio grįžti namo, jie rizikuos patraukti policijos pareigūnų dėmesį, kadangi bus priversti pažeisti eismą minėtame keliuke draudžiantį kelio ženklą.
Bet galiausiai komisija nusprendė, jog aplinkinius gyventojus išgelbėti nuo naktimis  jaunimo keliamo triukšmo gali tik minėtų kelio ženklų kompleksas. Juo labiau kad tokia yra policijos rekomendacija. Komisijos pirmininkas Mindaugas Jurčius tikino, jog reikia bandyti paeksperimentuoti, nes triukšmas netyla, žmonės dėl to nepatenkinti, o jų prašymai drausti ar riboti stovėjimą minėtoje automobilių aikštelėje iki šiol vis būdavo atmetami. Esą jei pastarasis sprendimas nepasitvirtins, bus galima dar kartą grįžti prie šio klausimo ir ieškoti kitų problemos sprendimo būdų.
Ne pirmą kartą į Saugaus eismo organizavimo komisiją kreipėsi ir Ryto gatvės Plungėje gyventojai. Jie prašė, kad atliekant jų gatvės rekonstrukciją būtų įrengti greitį ribojantys kalneliai arba kelio ženklai. Esą plačia, žvyruota gatve mašinos kone skrenda. Gyventojai pageidavo, jog būtų pastatytas kelio ženklas, leidžiantis važiuoti ne didesniu kaip 30 kilometrų per valandą greičiu. Net buvo surinkti gyventojų parašai, tačiau ir tai nepadėjo – prašymas buvo atmestas. Aiškinta, kad kelio ženklai neįskiepys sąmoningumo.
Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis aiškino, jog, rekonstravus gatvę, ši taps siauresnė, bus įrengti ir šaligatviai, ir apšvietimas. Aiškinta, kad techninis šios gatvės projektas yra parengtas, dabar tikslinamas ir ateityje gatvė tikrai bus tvarkoma. Bet toks atsakymas visiškai netenkino posėdyje dalyvavusios Ryto gatvės seniūnaitės Aidos Brazdeikienės. Moteris piktinosi tokia valdžios pozicija ir drožusi, jog gal tada apskritai mieste nereikia statyti jokių kelio ženklų, nes jie esą nepriverčia eismo dalyvių elgtis sąmoningiau, paliko posėdžių salę.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...