Žalą atlygins iš Savivaldybės kišenės

WP_20171020_09_12_11_Pro11 tūkstančių eurų – tokią sumą Plungės rajono savivaldybės administracija turi sumokėti per nelaimingą atsitikimą darbe nukentėjusiam Platelių seniūnijos vyresniajam specialistui Justinui Uščinui. Tokia kompensacija už neturtinę žalą darbuotojui priteista Valstybinės darbo inspekcijos Telšių teritorinio skyriaus Darbo ginčų komisijos sprendimu.

Priminsime, kad nelaimė, per kurią nukentėjo J. Uščinas, įvyko 2017 metų spalio 18 dieną Platelių seniūnijos Dovainių kaime. Valstybinės darbo inspekcijos Telšių teritorinio skyriaus pareigūnai išsiaiškino, kad minėtąją dieną Platelių seniūnė Danutė Rapolavičienė vyr. specialistui J. Uščinui bei pagalbiniam darbininkui Algirdui Barkui nurodė nuvykti į Dovainius, kur reikėjo pakeisti neveikiančias gatvių apšvietimo lempas bei Vingio gatvėje, ties 32-uoju namu, pakabinti ir sujungti nutrauktą kabelį. Iš anksto suplanuotam darbui seniūnija konkurso būdu iš  UAB VVARFF išsinuomojo savaeigę kėlimo platformą – vadinamąjį autobokštelį.
Į įrenginio lopšį sulipę J. Uščinas ir A. Barkus buvo pakelti į 5 metrų aukštį, kur turėjo prie stulpo pritvirtinti kabelį. Baigus darbus, autobokštelio lopšys kartu su jame buvusiais J. Uščinu ir A. Barkumi nukrito ant žemės. Nukritusieji buvo traumuoti: A. Barkui sutrenkta galva, pilvas bei koja, J. Uščinui – smarkiai sužalotas šonas bei dešinė ranka. A. Barkus, Plungės ligoninėje susiuvus žaizdą galvoje, buvo išleistas gydytis į namus, o J. Uščinas dėl pažeisto žarnyno ir išnirusios alkūnės paguldytas į ligoninės reanimacijos skyrių.
Nustatyta, kad nelaimingas atsitikimas įvyko dėl to, kad, neatlaikęs apkrovos ir ilgalaikio eksploatavimo, lūžo autobokštelio strėlės tvirtinimo mechanizmas.
Po įvykio kalbintas Valstybinės darbo inspekcijos Telšių skyriaus vyriausiasis darbo inspektorius Rimandas Kazbaraitis „Žemaičiui“ sakė: „Tyrimas dar tik prasidėjo. Kol kas aišku tiek, jog Platelių seniūnija iš UAB VVARFF išsinuomojo automobilinį kraną. Kodėl nepasamdė ir lopšyje dirbti galinčių darbuotojų bei tokių darbų vadovo – nežinia. Greičiausiai tai buvo padaryta taupumo sumetimais. Bet nesvarbu, kas būtų buvęs tame lopšyje – seniūnijos ar tos bendrovės darbuotojai, mechanizmas vis tiek būtų lūžęs. Tačiau tuomet už viską būtų atsakinga bendrovė, kuriai priklauso autobokštelis. Dabar teks atsakyti ir bendrovei, ir Platelių seniūnei ar kitam specialistui, kuris priėmė sprendimą, jog gatvių apšvietimą tvarkys jų pačių žmonės. Tikrai žinau, kad nė vienas iš tų dviejų nukentėjusių žmonių neturi leidimo dirbti lopšyje. Tai rodo prastą darbų organizavimą. Gal vėliau paaiškės, kad su jais buvo ir darbų vadovas, bet pirminis tyrimas rodo, jog nebuvo.“
O kodėl Platelių seniūnija samdė VVARFF, bet nekvietė UAB „Valda“, su kuria tų pačių metų rugsėjo 4-ąją Savivaldybės administracija buvo sudariusi sutartį dėl elektros ūkio techninės priežiūros? Seniūnė D. Rapolavičienė atsakė: „Mes tebeturėjome savo elektriką – J. Uščiną, tad tvarkėmės savo jėgomis.
O VVARFF-ą samdėm tik dėl autobokštelio.“
Kaip minėjome, Darbo ginčų komisija nusprendė, jog Savivaldybės administracija nukentėjusiam J. Uščinui turi sumokėti 11 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti. Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavusi Savivaldybės taryba pritarė, kad minėtoji suma būtų paimta iš Savivaldybės tarybos veiklai numatytų biudžeto lėšų.
Tarybos narė Asta Beierle-Eigirdienė domėjosi, ar šiuo atveju atsakinga tik Savivaldybė, ar už tai kažkaip bus baudžiama ir Platelių seniūnė D. Rapolavičienė? Į jos klausimą atsakė meras Audrius Klišonis. Pasak jo, čia nekalta nei Savivaldybė, nei seniūnė. Nelaimė įvyko dėl įrenginio, tad Savivaldybės patirtus nuotolius turės atlyginti VVARFF. „Vadovaudamiesi Darbo ginčų komisijos sprendimu, kreipsimės į trečiąją šalį – bendrovę VVARFF – dėl žalos atlyginimo. Jei nepavyks geruoju, eisime per teismą“, – sakė meras.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...