Į Rietavo erdves planuojama investuoti pustrečio milijono eurų

L1810-16659Vidaus reikalų ministerija neseniai pakoregavo ir patvirtino dar 2015 metais parengtą Telšių regiono integruotų teritorijų vystymo programą. Į ją įtraukti ir Rietavo savivaldybės administracijos parengti projektai, pagal kuriuos numatyta sutvarkyti keletą rietaviškiams svarbių teritorijų. „Programa patvirtinta ir tai atrišo mums rankas. Teikiame penkias paraiškas ir tikimės, kad mūsų sumanymams įgyvendinti bus skirta lėšų“, – kalbėjo Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis.

Savivaldybės administracija Centrinei projektų valdymo agentūrai jau pateikė tris iš penkių paraiškų. Projektui, pagal kurį ruošiamasi kompleksiškai tvarkyti Rietavo miesto viešąsias erdves, iš Europos Sąjungos (ES) tikimasi gauti 331,5 tūkst. eurų. Dar po 29 250 eurų turėtų būti skirta iš Savivaldybės ir valstybės biudžetų. Į šį projektą įtraukta daug įvairių darbų: bus įrengtos bent dvi vaikų žaidimų aikštelės (prie parduotuvės „Tūzas“ ir vaikų lopšelio-darželio), lauko treniruokliai, atsiras mažosios architektūros elementų, bus suremontuotas šalia bažnyčios esantis baseinėlis, ten pat įrengtas fontanas, apšvietimo sistema, vaizdo stebėjimo kameros, sutvarkyta centrinė miesto aikštė, skveras, atnaujintos ir įrengtos prieigos prie paminėtų objektų. „Miesto centre norime išlaikyti senosios Lietuvos dvasią, bet kartu siekiame, kad aikštė ir skveras būtų šiuolaikiški, patogūs, estetiški“, – minėjo A. Černeckis.
Į tvarkomų teritorijų sąrašą įtrauktas ir Rietave, Laisvės gatvėje, esantis turgelis. Žadama įrengti dangas, sutvarkyti želdinius, suremontuoti prekybos vietas, viešąjį  tualetą, privažiavimo kelius, automobilių stovėjimo vietas, įrengti vaizdo stebėjimo kameras. Bendra šio projekto vertė – 327 tūkst. eurų. Didžioji dalis lėšų – 277 950 eurų – iš ES fondų. Savivaldybei darbai atsieis apie 24 tūkstančius.
Tarp agentūrai pateiktų paraiškų – ir Rietave esančios Pamiškės gatvės techninių parametrų gerinimo projektas, kuris įkainotas net 606 tūkst. eurų. Tiesa, ES skirs tik 241 tūkstantį, didžiąją dalį reikiamų lėšų teks pridėti Savivaldybei. Šis projektas jai atsieis 343 tūkstančius. Iš valstybės biudžeto ketinama gauti 21 tūkst. eurų. Už šiuos pinigus bus rekonstruota 0,7 km gatvės.
Kaip minėjome, spalį agentūrai bus pateikti dar du rietaviškių parengti projektai. Vienas iš jų – Rietavo kunigaikščių Oginskių dvarvietės sutvarkymas ir pritaikymas bendruomeniniams poreikiams, naujoms paslaugoms teikti. Numatyta sutvarkyti parke esančią masinių renginių vietą, lauko estradą, tvenkinio pakrantes, įrengti mažosios architektūros elementų, apšvietimo ir vaizdo stebėjimo sistemas, vaikų žaidimų, lauko sporto treniruoklių ir sporto aikštynus, atnaujinti gatves, pėsčiųjų ir dviračių takus, modernizuoti automobilių stovėjimo aikšteles, apželdinti teritorijas bei nugriauti už muziejaus esantį seną ūkinį pastatą. Šis projektas taip pat gana brangus – 688 tūkst. eurų. Jam įgyvendinti numatyta europinių lėšų – 585 tūkstančiai, Savivaldybės ir valstybės biudžetų prisidėjimas – po 51 tūkstantį.
Penktasis projektas – poilsio ir rekreacijos zonos įrengimas šalia Rietavo kunigaikščių Oginskių dvarvietės. Darbai įkainoti 327 tūkst. eurų. IŠ ES fondų planuojama gauti 277 950 eurų. Bus sutvarkytos prieigos prie vandens, želdynai, įrengtas paplūdimys, persirengimo kabinos, pavėsinės, pėsčiųjų, dviračių takai, velotrasa, apšvietimas, vaizdo kameros, prieigos prie šios zonos, automobilių stovėjimo aikštelės. Be to, numatytos vaikų žaidimų, lauko treniruoklių ir sporto aikštelės.
Kaip pasakojo meras A. Černeckis, šis projektas bus įgyvendinamas kartu su kitu – aplinkosauginiu – projektu, tad lėšų darbams atlikti bus dar daugiau. Norima atkurti Jūros upės vingį, įrengti maudymosi vietą. Darbai, kurių vertė 112 tūkst. eurų, bus atliekami 2 ha plote.
A. Černeckio teigimu, vadinamieji tikslinės teritorijos projektai pamažu juda į priekį. Už šios programos lėšas jau rekonstruota Daržų gatvė. Kai kuriems minėtiesiems projektams taip pat jau paskelbti viešieji pirkimai ir net nupirkti darbai. „Esame garantuoti, kad gausime finansavimą, todėl jau imamės darbų. Jau įvyko konkursas ir aišku, kad turgelį tvarkys UAB „Rainių statyba“ iš Telšių rajono. Jai jau perdavėme statybvietę“, – pasakojo meras.
Jei viskas klosis taip, kaip numatyta, Rietave bus įgyvendinta projektų už pustrečio milijono eurų. Taigi artimiausiu metu miestas turėtų tapti gražesnis ir patrauklesnis tiek vietos gyventojams, tiek turistams. Gaila tik, kad tų gyventojų skaičius kasmet vis mažesnis ir mažesnis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...