„Kiekvienas iš jūsų esate šviesa“

21810-16761Ko gero, retas išdrįs paneigti, jog gebėjimas būti geru pedagogu yra įgimtas. Frazė, jog mokytoju gimstama, o ne tampama, ne kartą nuskambėjo ir per praėjusį penktadienį vykusią Tarptautinę mokytojų dienos šventę, šiemet Plungėje surengtą išskirtinėje erdvėje – Švento Jono Krikštytojo bažnyčioje. Gražios idėjos autorius – Plungės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis. Būtent jam kilo mintis kolegas sukviesti į Dievo namus ir ten juos deramai pasveikinti.

Pedagogų bendruomenei skirtas renginys prasidėjo šventomis Mišiomis, kurias aukojo net trys kunigai. Kaip vėliau atskleidė klebonas ir dekanas Vytautas Gedvainis, tokiu būdu Plungės dvasininkai norėjo išskirtinai pagerbti bei pasveikinti mokytojus, lopšelių-darželių auklėtojus, švietimo įstaigų vadovus. Klebonas sakė, kad jis meldėsi už pedagogų bendruomenę, rezidentas Alvydas Vaitkevičius – už Anapilin iškeliavusius pedagogus ir jų artimuosius, o vikaras Kęstutis Motiejaitis Dievo malonės prašė pedagogų šeimoms.
V. Gedvainis kalbėjo, jog spalio penktoji pedagogams – ypatinga diena, mat jos metu jie gali atsigręžti į praeitį ir pasidžiaugti nuveiktais darbais, dar kartą pasididžiuoti savo ugdytiniais bei apmąstyti, kas bus rytoj. Anot klebono ir dekano, nėra mokytojo darbo, yra pašaukimas juo būti.
„Nėra žmogaus, kuris gyvenime ką nors būtų pasiekęs be mokytojo. Kiekvienas iš jūsų esate šviesa. Jūs tiek daug savęs išdalijate vaikams, aukojate savo laiką, išliekate kantrūs net sudėtingiausiomis akimirkomis. Be jūsų Plungė būtų tik gūdus vakaras. Kiekvienas pedagogas yra Lietuvos žemė, auginanti patį gražiausią derlių“, – sveikindamas pedagogus kalbėjo V.  Gedvainis.
Asmeniškai dvasininkas pasveikino ir Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėją G. Rimeikį. Įteikdamas jam Šventąjį Raštą V. Gedvainis pasidžiaugė, kad būtent jam gimė mintis Mokytojų dieną švęsti Dievo namuose.
Prie sveikinimų prisidėjo ir Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Dėkodamas pedagogams už atsidavimą darbui, kantrybę bei nuolatines paieškas, kaip patobulinti bei paįvairinti ugdymo procesą, rajono vadovas linkėjo mokytojams kantrybės išgyvenant švietimo reformą, susijusią su nuo rugsėjo pirmosios pasikeitusia mokytojų darbo užmokesčio apmokėjimo sistema.
Kantrybės linkėjo ir G. Rimeikis. „Tikėkimės, jog visa tai – į gerą“, – kalbėjo vedėjas. Drauge su meru jis Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio, švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės bei mero A. Klišonio padėkos raštais apdovanojo gausybę pedagogų.
Premjero padėkos atiteko Plungės lopšelio-darželio „Pasaka“ direktorei Irenai Petreikienei, lopšelio-darželio „Vyturėlis“ vadovei Stanislavai Simonavičienei, „Babrungo“ progimnazijos direktorei Janinai Pociutei, Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos vadovui Zenonui Garbenčiui, Platelių universalaus daugiafunkcio centro direktorei Astai Plataunienei bei Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos pradinių klasių mokytojai Ramutei Baužienei.
Švietimo ir mokslo ministrės padėkos raštai įteikti Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos pedagogei Irenai Bakanauskienei, Platelių gimnazijos istorijos mokytojai metodininkei Emilijai Valančienei, Plungė lopšelio-darželio „Raudonkepuraitė“ logopedei Reginai Gudavičienei bei „Babrungo“ progimnazijos mokytojai metodininkei Janei Pičiachienei.
Dar daugiau pedagogų gavo mero padėkas. Tarp tokių  – Plungės „Saulės“ gimnazijos lietuvių kalbos ir etnokultūros mokytoja metodininkė Rita Barniškienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Jolanta Mažuknė, Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos direktoriaus pavaduotojas Regimantas Kavaliauskas bei muzikos vyr. mokytojas Martynas Miliauskas, Platelių gimnazijos pradinių klasių mokytoja metodininkė Vitalija Lukavičienė ir būrys kitų.
Pasibaigus oficialiajai šventės daliai, pedagogai pakviesti pasimėgauti koncertu, kurį dovanojo teatro, televizijos ir kino aktorius, filmų garsintojas bei dainų autorius ir atlikėjas Giedrius Arbačiauskas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...