Mažiau vagysčių, daugiau narkotikų prekeivių

21809-16705Plungės rajono policijos komisariato viršininkas Saulius Vaičekauskas Savivaldybės tarybai pateikė ataskaitą apie šių metų aštuonių mėnesių veiklos rezultatus. Tarybos narius domino ne tik statistika, bet ir tai, kokį poveikį visuomenei daro prekybos alkoholiu laiko apribojimai. O poveikis besąs įdomus.

Kaip pasakojo S. Vaičekauskas, laikai, kai Plungėje dirbo daugiau nei šimtas pareigūnų, jau seniai praeityje. Šiuo metu komisariate įsteigti 73 etatai, tačiau realiai dirbančiųjų – tik 55. Viršininkas pasidžiaugė, kad miesto kavinės šiek tiek apkarpė savo darbo valandas – naktimis dirba tik savaitgaliais. „Anksčiau ir paprastomis dienomis dirbdavo iki paryčių. Kadangi kituose miestuose tokių kavinių nebūdavo, visi į Plungę suvažiuodavo. Taigi mums darbo tikrai netrūkdavo. Dabar daugiausiai darbo turime savaitgaliais, kai užsidaro kavinės ir jų lankytojai išeina į gatves“, – kalbėjo S. Vaičekauskas.
Plungiškių pareigūnų vado teigimu, džiugu, kad nusikalstamų veikų skaičius nedidėja. Pernai per 8 mėnesius jų užregistruota 368, šiemet – 369. Gerokai mažiau vagysčių – jų skaičius nuo 78 sumažėjo iki 29. Rečiau pažeidinėta ir viešoji tvarka: pernai – 34 atvejai, šiemet – 23. Panašu, kad iš mados išėjo ir nusikaltimai, kuriuos pareigūnai vadindavo „Padėk, mama“ (kai skambindavę telefoniniai sukčiai apsimesdavo nukentėjusiais artimaisiais ir prašydavo finansinės pagalbos). Tiesa, sukčių nesumažėjo, tik dabar jie – jau pardavėjai, kurie internete neįtikėtinai pigiai pardavinėja automobilius, žemės ūkio techniką ir kt. Už prekes jie prašo avanso, bet tuo viskas ir baigiasi – pirkėjas nei prekės sulaukia, nei avanso atgauna.
Pareigūnams nerimą kelia su narkotikais susiję nusikaltimai, kurių daugėja. „Šiuo metu žinomiausi taškai lyg ir likviduoti. Vyksta ikiteisminiai tyrimai, yra ir nuteistų. Bet vieną gyslą nukirtus, tuoj atsiranda naujų. Tai pelningas verslas, todėl žmonės ryžtasi rizikuoti. Dabar vėl turime naujos informacijos apie narkotikų platintojus“, – kalbėjo komisariato vadovas.
Nedžiugina ir padėtis rajono keliuose: 2016-aisiais juose nežuvo nė vienas žmogus, 2017 metais – trys, o šiemet per 8 mėnesius – taip pat jau trys žuvusieji. Pasak S. Vaičekausko, keliais važinėja vis naujesni, techniškai tvarkingesni automobiliai, tačiau jie – ir greitesni. Tad ir avarijų neišvengiama. Tokių, kuriose žuvo ar buvo sužaloti žmonės, šiemet būta 41.
Meras Audrius Klišonis domėjosi: „Ar daug pavargusių žemaitėlių tenka vežti į naująjį „viešbutį“ – blaivyklą, kurią neseniai atidarėme?“ Pasak komisariato viršininko, pareigūnai esantys labai tolerantiški, tad jei žmogus dar sugeba pasakyti, kur gyvena, tai jis vežamas ne į blaivyklą, o namo. Tiesa, jei tie jo namai prie atliekų konteinerio, tai gatvėje nepaliekamas, o gabenamas į paminėtąjį „viešbutį“.
Iškeltas klausimas ir dėl jaunų žmonių, kurie vakarus ir naktis leidžia automobilių stovėjimo aikštelėse. „Ar tas jaunimas neturi ką veikti, kad į tas pamėgtas vietas suvažiuoja? Ir kaip tą problemą reikėtų spręsti? Gal tas aikšteles nakčiai uždaryti?“ – klausė Tarybos narė Asta Beierle-Eigirdienė. S. Vaičekausko teigimu, užtvarais problemos neišspręsi – jei uždarysi vieną aikštelę, jie susiras kitą. Be to, esą jaunimas visame pasaulyje kažkur renkasi, kažką veikia, ir tai nėra toks jau didelis blogis. „Jie tiesiog sėda į automobilius, nuvažiuoja prie „meškų“, prie žirgyno, vieni su kitais pasisveikina, pasikalba. Tai mums reikėdavo po septynis kilometrus į kitą kaimą kulniuoti, kad su draugais susitiktume. Dabar jau ne tie laikai“, – šmaikštavo pareigūnas.
Tarybos narį Audrių Misiūną domino, kaip plungiškius veikia draudimas vakarais, o sekmadieniais – po pietų pardavinėti alkoholį. Ar policijai dėl to kyla kokių problemų? Anot S. Vaičekausko, poveikis toks, kad kasdien prieš 20 valandą ir sekmadieniais prieš 15 valandą plungiškiai iš parduotuvių išeina su didesniais pirkinių maišeliais. Kita tendencija – Plungėje atsirado prekybos legaliu alkoholiu taškų, su kuriais kovoti kur kas sudėtingiau, nei su pardavinėjančiais naminę ar kontrabandinę degtinę. „Jei apsilankę pas asmenį randame alkoholio, šis mums atsako, kad artėja gimtadienis, todėl ir prisipirko gėrimų. O tai nėra draudžiama. Jei sučiumpam pirkėją, išsinešantį butelį degtinės, šis mums atsako: „Nepirkau. Pats atsinešiau. Su manim tiesiog niekas negėrė, todėl nešuosi atgal“. Ir mes neturim kuo jų apkaltinti“, – dėstė viršininkas.
Be to, S. Vaičekauskas politikams priminė, jog policijos komisariatas neseniai persikėlė į naujas patalpas, kad dirbama kur kas civilizuotesnėmis sąlygomis. O ir transporto ūkis esąs atnaujintas. Tiesa, darbuotojų galėtų būti ir daugiau, juolab kad dirbti tenka ne tik savo teritorijoje, bet dar ir rietaviškiams pagelbėti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...