Spąstai vaikams

J1810-16360Prieš penkerius metus Plungėje, „Ryto“ pagrindinės mokyklos pašonėje, įrengta ir su didelėmis iškilmėmis atidaryta riedutininkų ir riedlentininkų aikštelė šiandien atrodo apgailėtinai. Ne kartą lopytas ir remontuotas statinys dabar – ne tik neišvaizdus, bet ir pavojingas čia pramogaujantiems vaikams bei jaunimui. O žurnalistams pradėjus aiškintis, kas turi prižiūrėti šią aikštelę, valdžios vyrai traukė pečiais ir rodė pirštais vieni į kitus, norėdami nusikratyti atsakomybės.

2013-ųjų gegužę atidarant šią aikštelę iškilmėse dalyvavę rajono valdžios atstovai džiaugėsi, kad nuo šiol miesto jaunimas turės naują traukos tašką, kur galės aktyviai leisti laisvalaikį. Ir neklydo, kadangi aikštelė – ypač populiari tarp jaunimo. Tą liudija ir ją „puošiantys“ skardos lakštai, kuriais lopytos ilgainiui medinėje dangoje atsivėrusios skylės.
Bet panašu, kad aikštelės prižiūrėtojams šis rūpestis pabodo, o gal atsirado svarbesnių reikalų. Mat jau kurį laiką čia pramogaujančių ir nuo pakylos visu greičiu skriejančių vaikų tykojo didžiulė duobė su atsilupusio skardos lakšto ašmenimis.
Nereikia didelės vaizduotės, kad suprastum, kas laukia vaiko, kuris, skriedamas nuo kalniuko, nesuvaldytų savo transporto priemonės ir nusileistų tiesiai ant to atvipusio skardos lakšto. Keista tik, kad tokia situacija neužkliuvo už akių nei į darbą bei iš jo skubantiems „Ryto“ pagrindinės mokyklos pedagogams, nei šios įstaigos vadovybei.
„Žemaičio“ kalbintas mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas neslėpė, kad ši aikštelė jau seniai yra jo galvos skausmas. Esą mokykla pagal savo galimybes ne kartą lopė atsivėrusias skyles, tačiau lėšų rimtesniam remontui neturi, o ir pats statinys priklauso ne mokyklai, bet Savivaldybės administracijai, tad ši ir turėtų juo rūpintis.
„Aš pats neapsikentęs gal du kartus siunčiau raštus į Savivaldybės administraciją ir perspėjau apie vaikų čia tykantį pavojų, tačiau taip ir nesulaukiau jokios reakcijos. Tad jei atsitiks kokia nelaimė, aš už ją nebūsiu atsakingas.
Išvis man ši situacija – absurdo viršūnė. Įrengė ir paliko likimo valiai. Mes patys kiek galėdami paremontuojam, bet ten jau reikia kapitalinio remonto. Arba visai ją išmontuoti, nes ne tik danga, bet ir konstrukcijos papuvę. Deja, niekam tai neįdomu“, – neslėpė apmaudo mokyklos vadovas.
„Žemaitis“ pabandė išsiaiškinti, kieno stalčiuose nugulė minėtieji S. Ivanausko raštai. Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis iš pradžių sakė nieko apie juos negirdėjęs, tačiau vėliau patikslino, jog iš tiesų gegužės pabaigoje vienas toks raštas buvo gautas. Jis buvo nukreiptas į Vietos ūkio skyrių, šis jį persiuntė miesto seniūnijai. Tuo viskas ir pasibaigė. Direktorius minėjo vėliau ilgokai gydęsis, todėl nebepasidomėjęs, ar buvo sureaguota į S. Ivanausko prašymą remontuoti aikštelę. O dabar esą pavedęs atlikti tarnybinį patikrinimą, po kurio ir paaiškės, kas kaltas dėl šios situacijos.
Įdomiausia tai, kad ir miesto seniūnas Gintaras Domarkas „Žemaičiui“ sakė jokio S. Ivanausko rašto nematęs. Tiesa, patvirtino girdėjęs, kad riedutininkų ir riedlentininkų aikštelę reikia paremontuoti, tačiau tikino manęs, kad ji yra perduota mokyklos žinion, tad pats šiuo reikalu nebesirūpinęs.
Vis dėlto galiausiai paaiškėjo, jog aikštelės perdavimo procedūros taip ir nebuvo užbaigtos (o gal net ir nepradėtos). Ir tik po to, kai žurnalistai pradėjo domėtis, kodėl šis statinys neprižiūrimas, bei rodyti pirštu į jos viduryje šviečiančią skylę, pažadėta, kad aikštelės nuosavybės reikalai netrukus bus išspręsti. Tad tikrąja aikštelės savininke ir, žinoma, prižiūrėtoja neilgtrukus turėtų tapti mokykla. Nelaukdama, kol tai įvyks, ji suskubo užlopyti minėtąją skylę. Gaila tik, kad tai įvyko tik po žiniasklaidos parodyto dėmesio.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...