Seniūnai dėstė savo kiemo problemas

L1810-16672Pirmadienį į pasitarimą rinkosi Plungės miesto ir rajono seniūnai. Bendrai aptarė skolas, lėšų poreikį kitiems metams, analizavo medžių šalinimo taisyklių pakeitimus, o paskui kiekvienas pažėrė dar ir savų problemų. O jų seniūnijose tikrai apstu.

Apie pinigus
Posėdyje, be seniūnų, dalyvavo ir Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis, jo pavaduotojas Česlovas Kerpauskas, Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja Genovaitė Pečkauskienė, ekologė Edita Lydienė.
Pasitarimas pradėtas nuo finansų. Pasak G. Pečkauskienės, seniūnijos turi skolų už komunalines paslaugas. Norint jas padengti, teks pajudinti kitas seniūnijų biudžeto eilutes  – „nukirpti“ dalį lėšų, skirtų transporto, ūkio ir kitoms išlaidoms. „Mes tikrai nesam tuo patenkinti. Kodėl biudžetas dėliojamas taip, kad paskui tenka kilnoti lėšas iš vienos eilutės į kitą, mažinti pinigus tam, kam mums labai reikia“, – piktinosi Nausodžio seniūnas Darius Preibys. Jam pritarė ir Paukštakių seniūnijai vadovaujantis Aurimas Vasiliauskas: „Juk buvo pasakyta, kad komunalinėms išlaidoms lėšų tikrai bus, o dabar jau nebėra.“
Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja seniūnams priminė, kad jau laikas galvoti apie lėšų poreikį 2019-iesiems. „Mūsų poreikis vienoks, o skaičiuojama ir skiriama  kitaip – pagal ankstesnių metų faktą. Bet kas įvertins tai, kad mūsų sąnaudos nebėra tokios, kaip pernai? Pavyzdžiui, turime daugiau apšviestų gatvių, vadinasi, daugiau kainuos elektra“, – kalbėjo D. Preibys.
Savivaldybės administracijos direktoriaus teigimu, būtent seniūnai ir turi viską įvertinti, suskaičiuoti ir pateikti poreikį, į kurį ir atsižvelgs Finansų ir biudžeto skyrius.
Komisijos nebereikės
Ekologė E. Lydienė seniūnams pristatė želdynų tvarkymo pakeitimus. Anksčiau, norint pašalinti medį, buvo būtina kviesti komisiją, kuri ir nuspręsdavo, kurį galima versti ant šono, o kurio dar ne. Kaip sakė E. Lydienė, sušaukti komisiją gana sudėtinga – nuo skirtingų darbų reikia atitraukti šešis ar septynis žmones, o tai ne taip jau paprasta.
„Dabar patys nustatysit, ar želdinys saugotinas. Jei ne, gavę trijų nurodytų institucijų atstovų parašus, galėsite jį šalinti. Ar saugotinas, nustatysite pagal specialią kriterijų lentelę. Beje, nuo šiol nebesaugotinos privačiose valdose augančios eglės, išbrauktos ir tuopos, įvairūs krūmai“, – su naujovėmis supažindino ekologė. Pasak E. Lydienės, medžio negalima pjauti vien todėl, kad jis negražus ar šiukšlina. Bet jei jau akivaizdu, kad jį laikas nupjauti, tai padaryti bus galima nešaukiant komisijos. „Ta komisija bus, ji tikrai pagelbės jums tais atvejais, kai nežinosite, kokį sprendimą priimti“, – sakė ekologė.
Seniūnus naujovė nudžiugino. „Manau, nuo šiol viskas vyks kur kas greičiau. Mūsų seniūnija šiuo metu turi penkis prašymus dėl želdynų. Jei reikėtų komisijos, nežinia, kada jos sulauktume, o dabar galėsim žmonių norus patenkinti“, – kalbėjo Babrungo seniūnė Rūta Jonušienė.
Skirtingos seniūnijos – skirtingos problemos
Seniūnai aptarė ir kitus klausimus. Vieni piktinosi, kad duobes, kurias užasfaltuoti planuota dar pavasarį, UAB „Plungės lagūna“ sutvarkė tik aną savaitę. Kalbėta ir apie gatvių apšvietimą – tartasi, kada reikėtų jį įjungti ir kada išjungti. Seniūnijų vadovams nerimą kelia ir dar viena bėda – prasidėjęs lapų sezonas. Kadangi nėra nei viešuosius darbus dirbančių darbininkų, nei transporto, kyla klausimas, kas tuos lapus sugrėbs ir kuo juos išvežti.
Kulių seniūnė Daivutė Petrauskienė užsiminė, kad kitą savaitę susitiks su Telšių vyskupu Kęstučiu Kėvalu ir tarsis dėl galimybės bažnyčiai priklausančius pastatus naudoti bendruomenės poreikiams. „Kambariuose, kuriuose kažkada gyveno Juozas Tumas-Vaižgantas ir Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė, norėtume įsteigti memorialinius šių žmonių muziejus. Tik neaišku, ar vyskupui tokia mūsų veikla patiks“, – planus dėstė D.  Petrauskienė.
Nausodžio seniūnas D. Preibys užsiminė, kad ruošiasi tvarkyti kelią Prūsaliai–Stonaičiai, dėl kurio šį pavasarį buvo kilę daug triukšmo. Tiesa, kažin ko ten nepadarys – prasčiausiose atkarpose iškas griovius, pažvyruos. Kita seniūnui ramybės neduodanti opa – Sodo gatvė Varkaliuose. Mat UAB „Plungės vandenys“ iš jai priklausančių valymo įrenginių šia gatve keletą savaičių gabeno dumblą. Sunkiasvoris transportas ją taip sugadino, kad gyventojai, ypač  – po lietaus, ja nebepravažiuoja. „Manau, turėtume su „Plungės vandenų“ vadovais sėsti prie stalo ir tartis dėl tos gatvės remonto. Jos būklė  – tikra tragedija“, – kalbėjo D. Preibys.
Pasak G. Bagužio, planų bendromis jėgomis su „Plungės vandenimis“ sutvarkyti Sodo gatvę būta ir anksčiau. Bendrovė esą ketino nemažai investuoti, tačiau Savivaldybės taryba tam nepritarė. „Vadinasi, dar kartą „Plungės vandenų“ pasiūlymą teiksim Tarybai. Juolab kad gatvės būklė dabar – dar prastesnė“, – sakė Savivaldybės administracijos vadovas.
Žemaičių Kalvarijos seniūnas Liudas Gricius iškėlė dar nuo pernai jam aktualią problemą, kuri susijusi su nebaigtu įrengti apšvietimu Sedos ir Tvenkinio gatvėse. Pasak seniūno, pernai, kai ESO klojo savo kabelius, jis prisiprašė, kad kartu būtų leista pakloti ir gatvių apšvietimo kabelius. Jie buvo pakloti, tačiau tuo viskas ir baigėsi. „Paklotieji kabeliai 24-iose vietose išlenda iš žemės ir taip styro. Jei nėra iš ko nupirkti stovų ir šviestuvų, reikėtų bent jau padus įrengti. Kol jų nėra, kabeliai trukdo gyventojams, lūžinėja, į juos jau priliję, o jei dar ir sušals, manome, iš jų jokios naudos nebebus. Toks darbas nueis veltui. Tų kabelių negalima taip palikti. Juolab kad per miestelio šventę, girdint šimtams žmonių, buvo pažadėta, kad apšvietimas bus sutvarkytas“, – problemą dėstė seniūnas.
Prašymą turėjo ir Platelių seniūnė Danutė Rapolavičienė  – reikėtų sutvarkyti per Šeirės mišką besidriekiantį dviračių taką. Mat po praūžusio škvalo jis sunkiai pravažiuojamas. Tad reikėtų suvirtinti gruntą – kad vėliau dviratininkai kokių ieškinių Savivaldybei nepateiktų.
Seniūnų prašymai išklausyti. Kiek iš jų bus išpildyti, dar nežinia. Bet panašu, kad kai kurias problemas išties būtina spręsti ne kažkada iš 2019-ųjų biudžeto, o čia ir dabar.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...