„Plungės Joniui“ išsisukti nuo bankroto nepavyko

Rugsėjo pabaigoje Klaipėdos apygardos teismas paskelbė verdiktą kelis dešimtmečius vienai stambiausių Plungės rajone buvusių statybų ir kelių inžinerijos įmonių – UAB „Plungės Jonis“.

Klaipėdos apygardos teismas praneša, kad „Plungės Joniui“ paskelbti bankrotą prašė pats įmonės generalinis direktorius Gintas Orda. Tiesa, įmonė iš pradžių aktyviai siekė restruktūrizuotis, tačiau minėtasis teismas konstatavo, jog  „Plungės Jonio“ finansiniai reikalai per daug prasti, kad būtų galima kalbėti apie įmonės persitvarkymą. Nenorėdama su tuo sutikti, įmonės vadovybė šį sprendimą apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui, bet šis, susipažinęs su situacija, nusprendė skundo netenkinti ir paliko galioti pirminį sprendimą.
Galiausiai „Plungės Joniui“ iškelta bankroto byla. Teismas paskyrė įmonės bankroto administratorių, areštavo jos turtą. Kaip įprasta tokiais atvejais, nustatyta, kad per 30 dienų nuo nutarties įsiteisėjimo dienos kreditoriai turi teisę pareikšti finansinius reikalavimus. Nustatytas ir terminas, kada būtina sušaukti pirmąjį kreditorių susirinkimą (per 30 dienų nuo teismo nutarties patvirtinti įmonės kreditorių finansinius reikalavimus įsiteisėjimo dienos).
Įmonės vadovybė įpareigota bankroto administratoriui perduoti įmonės turtą  ir visus dokumentus.
Teismas praneša, jog priimant sprendimą paskelbti bankrotą lemiamu motyvu buvo tai, jog „Plungės Jonio“ pradelsti įsipareigojimai viršija pusę į jo balansą įrašyto turto vertės. Atsižvelgta ir į tai, kad bendrovės finansinė padėtis negerėja, įsiskolinimai valstybei bei kitiems tik didėja, įmonė neatsiskaito su darbuotojais.
Sunkmetis šioje įmonėje tęsėsi jau ne vienerius metus. Anksčiau ji turėjo beveik 200 darbuotojų, o rugsėjo pabaigoje, SODROS duomenimis, jų buvo likę tik 17. Spalio 5 dieną įmonė SODRAI buvo skolinga beveik 130 tūkst. eurų.
Įmonė įregistruota 1993 metais. Pernai „Žemaitis“ rašė apie tai, kad pasikeitė pagrindinis „Plungės Jonio“ akcininkas – juo tapo ūkininkas ir verslininkas Vidmantas Jonika. Tąkart žurnalistams jis sakė, jog pirmasis jo darbas bus stabilizuoti padėtį įmonėje. Dabar jau aišku, kad to padaryti V. Jonikai taip ir nepavyko – įmonė galiausiai pripažinta nemokia.
Per savo veiklos metus „Plungės Jonis“ yra įgyvendinęs ne vieną stambų infrastruktūros projektą. Įmonė buvo laimėjusi nemažai Plungės rajono savivaldybės administracijos skelbtų konkursų. Bet šiuo metu Savivaldybė nebeturi nė vienos su šia įmone sudarytos ir dabar tebegaliojančios sutarties. Tiesa, Savivaldybės administracija turi priekaištų dėl šios įmonės remontuotų Žaltakalnio g. ir J. Tumo-Vaižganto g. atkarpos darbų kokybės, bet visus trūkumus ištaisyti turės pagrindinis rangovas – UAB „Šiaulių plentas“.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...