Valstybė atleido mokesčių nemokėjusiam politikui

21807-16474Vakar Plungės apylinkės teismas išplatino pranešimą, jog buvo nuspręsta nutraukti daugiau kaip metus trukusį ikiteisminį tyrimą dėl galimo apgaulingo apskaitos tvarkymo ir neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo. Įtarimai dėl minėtų nusikalstamų veikų buvo pareikšti Plungės rajono savivaldybės tarybos nariui liberalui Petrui Beinorui, valdančiam laidojimo paslaugų įmonę „Beinoro gralis“. Paaiškėjo, jog nors nusikalstamos veikos ir buvo nustatytos bei įrodytos, Valstybinė mokesčių inspekcija kilniaširdiškai atleido nuslėptus mokesčius valstybei suskubusiam grąžinti ir nuoširdžiai atgailavusiam plungiškiui.

Pranešama, kad Plungės apylinkės teismas patvirtino prokuroro nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo kaltininkui ir nukentėjusiajam susitaikius. Nors buvo nustatyta, kad P. Beinoras, būdamas atsakingas už įmonės UAB „Beinoro gralis“ buhalterinės apskaitos organizavimą, ataskaitų pateikimą bei veiklą, tyčia daugiau nei pusantrų metų (nuo 2016 m. pradžios iki  2017  m. rugsėjo), siekdamas išvengti 8 035 eurų pridėtinės vertės ir 4  239 eurų pelno mokesčių sumokėjimo į valstybės biudžetą, nepagrindė buhalterinės apskaitos dokumentais ir apskaitos registruose neužregistravo 214 ritualinių paslaugų, už kurias įmonė gavo 46 299 eurų.
Atliekant ikiteisminį tyrimą nustatyta, jog P. Beinoras, būdamas UAB „Beinoro gralis“ direktoriumi, minėtuoju laikotarpiu davė nurodymus, kad įmonės darbuotojai kasos aparatu neapskaitytų už suteiktas ritualines paslaugas iš klientų gautų grynųjų pinigų, melagingai jiems nurodydamas, kad šias paslaugas atliko ne UAB „Beinoro gralis“ darbuotojai, o kiti asmenys.
Išsiaiškinta ir tai, jog P. Beinoras tuo pačiu laikotarpiu, veikdamas per įmonės darbuotojus, į pridėtinės vertės mokesčių deklaracijas įrašė neteisingus duomenis apie UAB „Beinoro gralis“ turtą ir jas pateikė Valstybinei mokesčių inspekcijai. Tokiu būdu įmonės direktorius, pažeisdamas pelno mokesčio įstatymą, siekė išvengti 4 239 eurų pelno mokesčio sumokėjimo į valstybės biudžetą už minėtu laikotarpiu suteiktas paslaugas ir gautas pajamas, į pelno mokesčio deklaracijas įrašė žinomai neteisingus duomenis apie įmonės pajamas ir pelną bei pateikė jas Klaipėdos apskrities Valstybinei mokesčių inspekcijai.
Pranešime teigiama, jog ikiteisminio tyrimo metu P. Beinoras savo kaltę pripažino visiškai, dėl jos labai gailėjosi ir savo noru atlygino padarytą žalą – į valstybės biudžetą sumokėjo 12 274 eurus mokesčių. Dėl to Klaipėdos apskrities Valstybinė mokesčių inspekcija pretenzijų nebeturėjo ir sutiko susitaikyti su UAB „Beinoro gralis“ ir jos savininku. Remdamasis tuo, Plungės apylinkės teismas patvirtino prokurorų sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą.
„Žemaitis“ primena, kad tikrintojai – Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT) – minėtąją įmonę krėtė praėjusių metų rugsėjį. Tąkart buvo skelbiama, jog rasta nemažai pažeidimų, kalbėta, jog verslininkas ir politikas galėjo nuslėpti per 100 tūkst. eurų mokesčių.
Redakcijos žiniomis, minėtosios tarnybos Plungės politiko laidojimo paslaugų verslu susidomėjo po to, kai Seimo narys Jurgis Razma VMI perdavė vieno buvusio įmonės darbuotojo skundą dėl vokeliuose mokamų atlyginimų, neįtrauktų į apskaitą pajamų ir kitų pažeidimų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...