Plungei – įpareigojanti krivūlė

L1810-16676Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdyje sulaukta garbingų svečių – Vilniaus „Rotary“ klubo esamo ir buvusio prezidentų Rimanto Povilo Jogėlos ir Vytauto Vaitiekūno bei skulptoriaus Gedimino Radzevičiaus. Jie į Plungę atvyko ne tuščiomis, o vežini monumento „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“ krivūle – ją įteikė merui Audriui Klišoniui.

Skulptorius G. Radzevičius ir jo suburtas „Lietos“ labdaros fondas ne vienerius metus puoselėjo mintį Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga sukurti monumentalų paminklinį simbolį „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“, kuriuo išsakytų tautiečių vienybę ir susitelkimą Lietuvos – savo protėvių žemės – labui.
Tikėdamasis, kad monumentą pavyks pastatyti be valstybės lėšų, ir ieškodamas rėmėjų, skulptorius G. Radzevičius važinėjo po šalies miestus. Savo projektą garsino rengdamas susitikimus, koncertus. Prieš kurį laiką jis buvo atvykęs ir į Plungę, kur pristatė savo sumanymą ir prašė prisidėti prie jo įgyvendinimo.
Šįkart G. Radzevičius į Plungę sugrįžo ne vienas, o kartu su Vilniaus „rotariečiais“, kurie iki tol jų laikytą krivūlę perdavė merui A. Klišoniui. Kartu su ja Plungė prisiėmė ir įsipareigojimą paremti monumento „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“ statybą.
G. Radzevičius plungiškius kvietė atvykti į šalia Vilniaus esantį Europos parką ir pažiūrėti, kaip kyla minėtojo monumento kolonos. „Pamatysite, kokia tai didybė“, – ragino skulptorius. A. Klišonis svečiui iš Vilniaus padėkojo už tai, kad šis per Lietuvą neša tokią idėją.
Kaip anksčiau buvo pasakojęs G. Radzevičius, „Pasaulio lietuvių vienybės karūna“ – tai simboliai, kuriais bus atspindėtos senosios baltų tradicijos, krikščionybės dvasia, Lietuvai svarbiausi istoriniai įvykiai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...