Įjungtas pjūklas sužalojo ranką

Spalio 23-iąją Plungės rajono policijos komisariato pareigūnams ir Greitosios medicinos pagalbos medikams pranešta apie uždarojoje akcinėje bendrovėje „Gilinis“, užsiimančioje medienos perdirbimu, įvykusią nelaimę – horizontalus juostinis pjūklas 1970 metais gimusiam darbininkui sužalojo kairiąją ranką.

Tyrimo dėl galimo darbų saugos reikalavimų pažeidimo ėmėsi ir policijos komisariatas, ir Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Telšių skyrius. Pastarosios įstaigos vedėjas-vyriausiasis darbo inspektorius Jonas Liekis trečiadienio popietę lankėsi Plungėje, Pramonės prospekte įsikūrusioje įmonėje, kur aiškinosi įvykio aplinkybes.
Nustatyta, kad nelaimė įvyko ryte, apie 9 valandą. Prie įrenginio – horizontalaus juostinio pjūklo – darbavosi dviese: operatorius (g.  1967  m.) ir pagalbinis darbininkas (g. 1970 m.).
Kaip išsiaiškino J. Liekis, horizontalus juostinis pjūklas yra valdomas iš kabinos. Joje dirbęs operatorius esą pastebėjo, kad apdorojant rąstą jo žievė įstrigo tarp juostos ir atraminio ritinėlio. Sustabdęs stakles, operatorius ėjo pašalinti žievės, bet pamatė, kad ji jau iškritusi, tad grįžo į kabiną ir vėl įjungė įrenginį.
Paleistas pjūklas prie jo buvusiam pagalbiniam darbininkui sudraskė ranką. Iškvietus Greitąją medicinos pagalbą, jis išvežtas į Plungės ligoninės priėmimo skyrių, vėliau pervežtas gydyti į Kauno klinikas. 48 metų vyrui medikai diagnozavo kairiojo žastikaulio skeveldrinį ir kairiosios alkūnės atvirą lūžius. Be to, įtariama, kad yra pažeistas alkūnės nervas. Paimtas kraujo mėginys darbininko blaivumui nustatyti.
Įrenginio operatoriaus kraujyje rasta 0,11 promilės alkoholio. Kaip sakė VDI Telšių skyriaus vedėjas, kiekis neviršija leistinos 0,4 prom. normos, tad negalima traktuoti, jog darbuotojas buvo neblaivus.
Pasak J. Liekio, pagalbinis darbininkas neturėjo būti prie staklių. Tikėtina, jog pamatęs, kad jos sustabdytos, atėjo pasmalsauti. Kodėl kišo ranką prie pjūklo, nežinia. Operatorius esą turėjo pažiūrėti, ar prie įrenginio nėra žmonių, o pamatęs bendradarbį, privalėjo perspėti, kad tuoj įjungs pjūklą, bet to neva nepadarė.
„Dabar renkame pirminę medžiagą, o galutinis mūsų sprendimas priklausys nuo to, ką pasakys medikai. Kol kas dar nežinome, ar sužalojimas bus priskirtas prie sunkių. Jei taip, tyrimą tęsime, jei ne, surinktą medžiagą perduosime pačios įmonės dvišalei komisijai, kuri ir priims sprendimą“,  – sakė J. Liekis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...