Ugniagesių bėdos – patalpos ir transportas

L1810-16698Praėjusią savaitę posėdžiavusi Rietavo savivaldybės taryba tvirtino Rietavo savivaldybės priešgaisrinės tarnybos, kuri įsikūrusi Tveruose, 2017 metų veiklos ataskaitą. Naujasis tarnybos viršininkas Alvidas Mickus papasakojo, kas per metus nuveikta, su kokiomis problemomis susiduriama.

Savivaldybės priešgaisrinė tarnyba įsteigta tik prieš porą metų – veiklą pradėjo 2016-ųjų kovo mėnesį. Ji turi vieną Tverų ugniagesių komandą, kurioje, be vadovo, dirba specialistas finansinei ir ūkinei veiklai, vyr. ugniagesys ir aštuoni ugniagesiai. Metinis tarnybos biudžetas – 90 tūkst. eurų. Darbo užmokesčiui skirta 62,4 tūkst. eurų, „Sodros“ įmokoms – 19,3 tūkst., prekėms ir paslaugoms įsigyti – 8,3 tūkstančiai.
Tarnyba funkcijas vykdė ne tik Rietavo savivaldybėje, bet ir gretimuose rajonuose. 2017-aisiais į gaisrus ir incidentus važiuota 26 kartus (2016 m. – 36). Iškvietimų į gaisrus užregistruota 17 (3 iš jų buvo atšaukti), 1 kartą tarnyba kviesta atlikti gelbėjimo darbų, kitų išvažiavimų – 8. Nuvažiuoti 566 kilometrai.
Įstaigą tikrinusios institucijos jokių veiklos pažeidimų nenustatė, tik įvardijo problemą – senas mažo pravažumo gaisrinis automobilis, tad rekomenduota ieškoti galimybių aprūpinti ugniagesių komandą naujesniu.
Pasak A. Mickaus, Tverų ugniagesiai eksploatuoja 1989 m. pagamintą gaisrinę autocisterną ZIL-130. 29 m. senumo automobilis nebeatitinka reikalavimų, nėra padidinto pravažumo, todėl rudenį, žiemą ar pavasarį, išsukęs iš pagrindinio kelio, kartais negali pasiekti tikslo. Naudojama technika yra morališkai ir techniškai pasenusi, veikia tik rūpestingų darbuotojų dėka, nes yra nuolat prižiūrima ir remontuojama. Be to, reikėtų rekonstruoti tarnybai priklausantį garažą, nes įsigijus naujesnį automobilį, į dabartinį garažą jis netilptų. Taip pat būtina įrengti administracines patalpas, pagerinti darbuotojų darbo ir buitines sąlygas.
Savivaldybės tarybos nario Arturo Kungio nuomone, negerai, kad tarnyba yra įsikūrusi pačiame miestelio centre, kad gaisrinio automobilio švyturėliai ir sirenos neduoda žmonėms ramybės. Jo įsitikinimu, ugniagesiams reikėtų paieškoti kitos, kiek atokesnės, vietos. Tarybos narė Janina Drevinskienė kolegai nepritarė: „Tie vyrai protingi, jie, kol važiuoja per miestelį, sirenų nejungia, tik švyturėlius, o šie kažin, ar kam trukdo.“ Tą patį sakė ir tarnybos vadovas: „Taip, išvažiuojam su švyturėliais, bet dėl to nepatogumų neturėtų kilti. Nemanau, kad turėtume keltis kažkur kitur, bet turimas patalpas reikėtų remontuoti.“
Meras Antanas Černeckis optimistiškai nuteikė dėl gaisrinio automobilio. Gana geros būklės transporto priemonę rietaviškiams žada padovanoti bičiuliai iš Vokietijos – Zarbeko miesto ugniagesiai. „Jie perka sau naują, o senasis galbūt atiteks mums. Dėl to vyksta derybos. Turėtume kur kas modernesnį, nenugyventą automobilį. Nusipirkti naują – tikrai ne Savivaldybės jėgoms“, – sakė meras.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...