Turimas butas vaikams netinka, reikia kito

L1810-16701Artimiausiu metu Rietavo savivaldybė iš Europos Sąjungos investicinių fondų gaus 100 tūkst. eurų, už kuriuos įgyvendins projektą, susijusį su bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centrų tinklo plėtra. Tiksliau – pirks butą, kuriame apgyvendins tėvų globos netekusius vaikus. Praėjusią savaitę vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje šiuo klausimu kilo diskusija.

Projektą pristačiusi Sveikatos, socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėja Jolita Alseikienė neslėpė, kad sumanymas pirkti butą – ne pačių sugalvotas, o „nuleistas“ iš aukščiau ir susijęs su visoje šalyje vykdoma institucinės globos pertvarka. „Visi žinome, kad po 2020 metų vaikų globos namų nebeliks, bet vaikų, kuriuos reikės globoti, visada bus. Vykdydami nurodymą vaikus apgyvendinti natūralioje bendruomeninėje aplinkoje, pirksime butą. Manome, kad taip sukursime šeimai artimiausias sąlygas“, – kalbėjo J. Alseikienė.
Pasak skyriaus vedėjos, projektą finansuoja Europos Sąjunga, tad Savivaldybės lėšų butui įsigyti nereikės. Nebent atsirastų išlaidų, kurios netinkamos finansuoti europiniais pinigais.
Dėl šio projekto būtinumo abejonių kilo Savivaldybės tarybos narei Virginijai Jakavičienei: „Juk vieną butą vaikams jau turime. Ar neužtenka?“ Ir išties, Rietavo savivaldybė neseniai įgyvendino projektą, pagal kurį atnaujino buvusio Žemaitijos kolegijos bendrabučio patalpas, jose įrengdama keliolika butų, kurie tarnauja kaip socialiniai būstai ir savarankiško gyvenimo namai. Vienas iš butų kaip tik buvo numatytas be tėvų globos likusiems vaikams apgyvendinti.
Pasak J. Alseikienės, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, skirdama lėšų butui įsigyti, kelia tam tikrus reikalavimus. O įrengtasis būstas jų neatitinka. Mat vaikai turi gyventi tikriems namams artimoje aplinkoje ir kad šalia nebūtų teikiamos jokios kitos paslaugos. O ten teikiamos – yra savarankiško gyvenimo, socialiniai būstai. Tam ministerija nepritaria.
Skyriaus vedėjai antrino ir meras Antanas Černeckis: „Neseniai lankiausi ministerijoje. Bandžiau įrodyti, kad turim butą ir nėra logikos pirkti kitą. Bet jie laikosi savo – vaikas turi atsidurti tarp normalių šeimų, matyti, kaip jos gyvena. Tad tas būstas netinka. Nors likom prie savo nuomonių, panašu, kad turėsime daryti taip, kaip liepiama. O jei bandysime apgyvendinti vaikus turimame bute, tiesiog negausime licencijos.“
„Kažkokia nesąmonė… Turim erdvę, bet negalim jos išnaudoti“, – piktinosi V. Jakavičienė. Mero nuomone, pernelyg išgyventi dėl to nereikėtų. Nes butui pirkti lėšos skiriamos, o tame, kuris lieka, tikrai bus ką apgyvendinti, jį bus galima panaudoti kaip socialinį būstą.
A. Černeckio nuomone, gal net reikia pasidžiaugti – juk į Savivaldybę „ateis“ 100 tūkst. eurų. Koks butas bus perkamas, dar nežinia, bet keletą variantų Savivaldybė jau yra apžvelgusi.
Tarybos narės Vaidos Vaičikauskienės įsitikinimu, nupirkti ir įrengti butą – mažiausia problema. Kur kas didesnė –
šeimos, dėl kurių gyvenimo būdo reikia griebtis kraštutinės priemonės, t. y. paimti vaikus. „Turime stengtis, kad tokių šeimų būtų kuo mažiau ir kad kuo mažiau vaikų atsidurtų bute, kurį ruošiamės pirkti“, – sakė ji. Pritardamas jai, meras reziumavo: „Yra atvejų, kai nelieka nieko kito, kaip paimti vaikus. Štai tokiems atvejams ir turime turėti vietą, kur jie jaustųsi saugūs.“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...