Prigėrusi sumanė paauklėti dukrą

Spalio 25-ąją Plungės apylinkės teismo rūmuose santykius aiškinosi Šiemuliuose, Kulių seniūnijoje, gyvenanti Stefanija Bumblienė (gim. 1960 m.) ir 38-erių jos dukra. Skirtingose barikadų pusėse motina ir duktė atsidūrė po šių metų spalio 7-ąją tarp jų kilusio konflikto, kurio metu S. Bumblienė trenkė savo dukrai į veidą bei tampė ją už plaukų. Tiesa, moterys iki teismo posėdžio jau buvo spėjusios susitaikyti, tad viena kitai jokių pretenzijų nebeturėjo. Tik neaišku, kiek ilgai ši taika tęsis, mat kaltinamoji prieš savo dukrą ranką kėlė jau ne pirmą kartą. Už tai ji teista jau tris kartus.

Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikančiai prokurorei Vitalijai Gabartienei perskaičius kaltinamąjį aktą, paaiškėjo, jog konfliktas kilo spalio 7-osios pavakarę, apie 16 val., jųdviejų namuose Šiemuliuose.
S. Bumblienė, būdama neblaivi (2,21 promilės), sumanė „paauklėti“ savo atžalą. Vieną kartą delnu vožė jai į skruostą, po to abejomis rankomis suėmė ją už plaukų ir mažiausiai keturis kartus jėga tampė į šonus, taip sukeldama fizinį skausmą. Tiesa, konflikto metu išgėrusi buvo ir nukentėjusioji. Jai buvo nustatytas 2,63 prom. girtumas.
Išgirdusi, kuo yra kaltinama, S. Bumblienė nesigynė. Atvirkščiai – tikino, jog labai gailisi, žadėjo ateityje taip nebesielgti. Pasakojo, kad su dukra jau susitaikiusios. Esą susitarė daugiau kartu nebegerti, nes būtent tada tarp jų ir kyla pykčių.
Paprašyta prisiminti spalio 7-osios pavakarės įvykius, šiemuliškė pasakojo, jog tądien kartu su dukra gėrė. Begeriant ji ėmė dukteriai pamokslauti dėl netinkamo šios elgesio. Ši irgi nepasidavė – ginčijosi su mama. Tada pastarajai esą trūko kantrybė – trenkė delnu dukrai į veidą. Kad būtų tąsiusi ją už plaukų, S. Bumblienė neprisiminė, tačiau neneigė, jog taip galėjo būti.
Apie tą dieną papasakoti buvo paprašyta ir pati nukentėjusioji. Ji prisipažino, jog prieš tai dvi paras buvo dingusi iš namų. Įkaušusi mama dėl to ėmė priekaištauti, esą ji nepatenkinta, kad duktė nežinia, kur dingsta, „valkatauja“. Moteris liepė nesikišti ir neaiškinti. Būtent po šių žodžių mama ir vožė jai į skruostą bei ėmė tąsyti už plaukų. Nukentėjusioji, kaip ir kaltinamoji, tikino, jog dabar namuose – taika. Patvirtino ir tai, kad su motina nebegirtauja. „Net alaus nebeišgeriame“, – sakė moteris.
Už tai, kad artimam šeimos nariui – dukrai – sukėlė fizinį skausmą, prokurorė S. Bumblienę siūlė nuteisti devynių mėnesių laisvės apribojimo bausme. Bet bylą išnagrinėjus pagreitinto proceso tvarka, pasiūlytą bausmę prašyta sumažinti trečdaliu. Jei su tuo sutiks ir teismas, kuris nuosprendį paskelbs kito mėnesio pradžioje, S. Bumblienei bus skirtas pusės metų laisvės apribojimas. Visą šį laikotarpį smurtautojai gali tekti atsisakyti ir alkoholio, kuris, anot prokurorės, yra visų šių įvykių „iniciatorius“. Taip pat moteriai tris mėnesius gali tekti dalyvauti smurtinį elgesį keičiančioje programoje.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...