Išteisino Gegrėnų siaubu vadintą moterį

Ko gero, ne veltui žmonėms prilimpa pravardės. Ne be pagrindo veikiausiai ir 1960-aisiais gimusi Danutė Kazlauskienė pravardžiuojama Gegrėnų siaubu. Moteris per visą rajoną yra išgarsėjusi savo smurto išpuoliais. Ji kaltinta skriaudus šunį, „auklėjus“ samdinį, sumušus pažįstamą moterį. Tiesa, už pastarąjį nusikaltimą – nesunkų sveikatos sutrikdymą – Klaipėdos apygardos teismas moterį išteisino. Nors Plungės apylinkės teismo rūmų teisėjui dėl jo nebuvo kilę abejonių – gegrėniškė buvo pripažinta kalta.

Už tai, kad nesunkiai sutrikdė Jazdauskiškių kaime, Žemaičių Kalvarijos seniūnijoje, gyvenančios moters sveikatą, Plungės teismas D. Kazlauskienę nubaudė pusantrų metų laisvės apribojimo bausme. Tuo pačiu nuosprendžiu gegrėniškė buvo įpareigota tris mėnesius dalyvauti elgesį keičiančioje programoje bei įpareigota šešis mėnesius dirbti neatlygintinai sveikatos ar globos priežiūros įstaigose su ligotais, senais ar neįgaliais asmenimis (po 10 valandų per mėnesį, iš viso – 60 valandų).
Teismas nusprendė, kad gagrėniškė privalo paploninti ir piniginę, mat nukentėjusiajai iš jos priteista 1 000 eurų neturtinei žalai bei 500 eurų proceso išlaidoms atlyginti. Ir tai dar ne viskas – D. Kazlauskienė buvo įpareigota padengti ir Valstybinės ligonių kasos patirtą žalą, kuri siekia 1 741 eurą – tiek kainavo nukentėjusiosios gydymas po gegrėniškės užpuolimo.
Nuo pat pradžių savo kaltę neigusi gegrėniškė tokį nuosprendį apeliacine tvarka apskundė Klaipėdos apygardos teismui. Moteris nesutiko atsakyti už tai, už ką ją nuteisė Plungės teismas. O pastarasis D. Kazlauskienę pripažino kalta dėl praėjusių metų gegužės 12-osios vakare įvykusių muštynių, kurių metu Jazdauskiškių kaime esančio gyvenamojo namo virtuvėje ji neva tyčia kumščiu sudavė nenustatytą smūgių skaičių nukentėjusiajai į įvairias kūno vietas, taip jai padarydama daugybinius galvos ir veido sužalojimus, kraujosruvas, galvos smegenų sukrėtimą, kairės pusės penkių šonkaulių lūžius.
D. Kazlauskienė ir jos gynėjas Remigijus Jakštas apeliaciniu skundu prašė Plungės apylinkės teismo rūmų nuosprendį panaikinti ir gegrėniškę išteisinti. Skunde jie nurodė, jog nėra aišku, kas iš tiesų sumušė nukentėjusiąją, abejonių kelia ir nusikaltimo data bei laikas.
Išnagrinėjęs visas aplinkybes, Klaipėdos apygardos teismas apeliacinį skundą tenkino. D. Kazlauskienė išteisinta, neįrodžius, kad ji dalyvavo padarant nusikalstamą veiką. Gegrėniškė nuo pat pradžių nuosekliai teigė, jog nukentėjusiosios namuose lankėsi tik 2017-ųjų gegužės 12-ąją (penktadienį). Čia kartu su ja ir kitais vartojo alkoholį. Vėliau išvyko, bet vakare sugrįžo parsivežti antrąkart tą pačią dieną ten nuėjusio savo vyro. Atvykusi D. Kazlauskienė virtuvėje rado tik savo sutuoktinį. O nukentėjusioji, kuri po sumušimo kreipėsi tik 2017-ųjų gegužės 17-ąją, nurodė, jog sumušta buvo sekmadienį, išeitų – gegužės 14-ąją.
Kad nukentėjusioji painiojasi datose ir laike, buvo galima suprasti jau pačio pirmo posėdžio Plungės apylinkės teismo rūmuose metu. Ji nerišliais sakiniais, šokinėdama laike ir įvykiuose, pasakojo tik tai, kaip į jos namus įpuolusi D. Kazlauskienė ėmė ją talžyti. Tiesa, tąkart teisme nukentėjusioji pasirodė girta. Atvykęs policijos pareigūnas jai nustatė 1,78 promilės girtumą. Neblaivus (1,17 promilės) teismo salėje sėdėjo ir moters vyras.
Tąkart baudžiamosios bylos nagrinėjimą teisėjui V. Gedeikiui teko atidėti. Už pasirodymą teisme girtiems sutuoktiniams buvo surašyti administracinio nusižengimo protokolai bei skirtos baudos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...