Kada pagaliau tą šaligatvį sutvarkys?

šaligatvis1Būtent tokį klausimą uždavė į „Žemaičio“ redakciją užsukęs plungiškis Kostas Jonušas. Plungės technologijų ir verslo mokyklos mokytoju dirbantis vyras omenyje turėjo J. Tumo-Vaižganto gatvės šaligatvį, tiksliau – ypač baisią jo atkarpą nuo didžiosios „Maximos“ iki naujosios žiedinės sankryžos, prie kurios yra ir pėstiesiems visiškai neįveikiamas kelių metrų ruožas.

Pasak K. Jonušo, J. Tumo-Vaižganto gatvė, nors ir miesto pakraštyje, bet ypatingai judri. Apstu ne tik transporto, bet ir pėsčiųjų. Juk tame miesto pakraštyje – Technologijų ir verslo mokykla, Specialiojo ugdymo centras, Socialinių paslaugų centras, ligoninė, dvi poliklinikos ir du prekybos centrai. „Pats kasdien ten einu ir galiu patvirtinti, kad pėsčiųjų ten tikrai netrūksta. Bet šaligatvis „Maximos“ pusėje toks, kad galima kojas išsisukinėti, o neįgaliojo ar kūdikio vežimėlis ir apsiversti gali“, – kalbėjo plungiškis.
Pasak K. Jonušo, visa šaligatvio atkarpa apgailėtina, tačiau prie naujojo žiedo išvis nebėra kaip praeiti. „Niekaip nesuprantu, kaip taip gali būti – įrengė žiedinę sankryžą, viską aplinkui sutvarkė, o tą atkarpėlę paliko.
Kas ją turi sutvarkyti? Kam ji priklauso? Gal Telšiams? Esu Plungės patriotas ir man skaudu dėl tokio valdžios požiūrio. Šiaip esu kantrus, bet šįkart nebegaliu iškentėti neišsakęs savo nuomonės“, – piktinosi vyras.
Ieškodami atsakymų į plungiškio iškeltus klausimus, kreipėmės į Savivaldybės administraciją. „Minėtoji šaligatvio atkarpa nebuvo įtraukta į žiedinės sankryžos projektą, todėl rangovas jos nesutvarkė, – sakė administracijos direktorius Gintaras Bagužis. – Tačiau ji įtraukta į kitą projektą, pagal kurį bus įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai J. Tumo-Vaižganto ir Gandingos gatvėse. Jis bus įgyvendinamas kitais metais. Taigi nesklandumai – laikini. Plungiškių prašytume kantrybės.“
Pasak administracijos vadovo, matant, kad pėstiesiems toje atkarpoje kyla bėdų, bandyta jas spręsti – takas buvo paaukštintas užpilant asfalto išdrožų, bet panašu, kad tai negelbėjo. „Ieškosime galimybių nors kiek aptvarkyti tą ruožą, kad žmonės bent jau praeiti galėtų, o kapitaliniai darbai – kitąmet. Šio projekto reikalai jau gerokai pajudėję, vyksta viešųjų pirkimų procedūros“, – sakė G. Bagužis.
Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis minėjo, kad J. Tumo-Vaižganto gatvės dalies (nuo sankryžos su Žaltakalnio gatve ligoninės pusėn) rekonstrukciją ir žiedinės sankryžos įrengimą inicijavo ne Savivaldybė, o Lietuvos automobilių kelių direkcija. „Darbus buvome pasidaliję: direkcija rekonstravo gatvę, o Savivaldybė – šaligatvius. Rangovas dirbo pagal direkcijos parengtą projektą, o ši buvo įtraukusi tik tuos šaligatvius, kurie patenka į jos sklypo ribas. Jūsų minimas jungiamasis šaligatvis yra už direkcijos sklypo ribų, tad ir liko netvarkytas“, – situaciją aiškino M. Čiuželis.
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyr. specialistė Audronė Aužbikavičiūtė patvirtino, kad projekto „Pėsčiųjų ir dviračių takų Plungės miesto Gandingos ir J. Tumo-Vaižganto gatvėje įrengimas“ paraiška jau pateikta Centrinei projektų valdymo agentūrai, vyksta derinimo procedūros. „Kai su agentūra pasirašysime sutartį, bus tikslūs darbų pradžios ir pabaigos terminai. Juos esame numatę kitais metais. J. Tumo-Vaižganto gatvėje pėsčiųjų ir dviračių takas nusidrieks nuo Žaltakalnio gatvės iki sankryžos su A. Jucio ir V. Mačernio gatvėmis“, – sakė vyr. specialistė.
Taip, ateities perspektyvos neblogos, bet žmonėms šaligatvių reikia ne 2019-aisiais, o, kaip sakoma, čia ir dabar. Negi dar nežinia, kiek mėnesių jiems teks bristi per didžiulę balą ar bandyti ją kažkaip aplenkti? Į šį klausimą atsakė Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas: „Šiomis dienomis tą taką sutvarkysime. Prieš kurį laiką užpylėme jį asfalto išdrožomis, bet po smarkesnio lietaus tapo akivaizdu, kad sluoksnis per plonas. Tad pilsime daugiau, kad neskendėtų vandenyje. Didesnės investicijos ten neturi
prasmės, nes kitąmet bus tvarkoma kapitališkai.“

2 komentarai(-ų)

  • Aurora:

    Gerb.seniune, pažiūrėk kaip atrodo takas vedantis nuo buvusios ,, Eglės,,link 33 bendrabučio.Kai palis pabandykite juo praeitį.
    P.S.Tokia aplinka žudo žmonių viltis,kad jau Europoje esam. tai į

  • Anonimas:

    Plunges liberalams paskutines dienos. Jiems ne tas galvoje. Zmones nuimkit plakatus „Plunge Tvarkosi“.Nes uzrasas neatitinka tikroves.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...