Už nužudymą siūloma aštuoniolika metų nelaisvės

Klaipėdos apygardos teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje 25 metų Platelių seniūnijos Gintališkės kaimo gyventojas Stasys Lukavičius kaltinamas šių metų sausio pabaigoje nužudęs to paties kaimo gyventoją V. A. (gim. 1952 m.). Už kastuvu suduotus smūgius, kurių ekspertai ant nužudytojo kūno aptiko daugiau nei trisdešimt, žudikui siūloma skirti aštuoniolika metų nelaisvės.

Po įvykio kalbinta Platelių seniūnė Danutė Rapolavičienė pasakojo, kad sausio 26-osios ryte jai paskambino viena Gintališkės kaimo gyventoja, kuri nerimavo dėl už sienos gyvenančio kaimyno. Esą jo namuose dega šviesa, viduje tylu, o išvakarėse buvę triukšminga.
„Iškart nuvykome į Gintališkę. V. A. namų durys buvo uždarytos, bet neužrakintos. Pravėrę jas, priemenėje radome gulintį šeimininką. Supratome, kad žmogus negyvas, tad iškvietėme policiją. Važiuodami į Gintališkę, įtarėme, kad kažkas gali būti nutikę, tik manėme, kad žmogus gal pats nugriuvo“, – tuomet kalbėjo seniūnė.
Atvykę policijos pareigūnai vyriškio galvoje aptiko kirstinę žaizdą. Tai reiškė, kad mirtis smurtinė. Apklausus galimus liudytojus, netrukus nustatytas ir sulaikytas įtariamasis S. Lukavičius. Teismas jam skyrė trijų mėnesių suėmimą. 25 metų vyras neneigė užmušęs V. A., parodė, kurioje vietoje į Salanto upelį įmetė nusikaltimo įrankį – kastuvą.
Tyrimą vykdę Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai išsiaiškino, kad sausio 25-osios vakare V. A. kaimynystėje stiklelį kilnojo du pusbroliai. Sugėrovams susipykus,
S. Lukavičius patraukė namo. Eidamas pro V. A. sodybą, pradėjo trankyti duris ir langus. Kai prieangyje pasirodė šeimininkas, jaunas vyras čiupo po ranka pakliuvusį kastuvą ir juo užmušė žmogų.
Apklausiamas teisme S. Lukavičius tvirtino kastuvo griebęsis todėl, kad V. A. esą pradėjo jį pulti ir stumdyti. Teisiamasis savo kaltę pripažino, bet tvirtino tiek daug smūgių negalėjęs jam suduoti.
Teismo klausiamas, kodėl taip žiauriai pasielgė su žmogumi, kurio net nepažinojo, S. Lukavičius atsakyti negalėjo. Dėl savo agresyvumo jis kaltino per avariją patirtą traumą, po kurios dvi savaites buvo ištiktas komos, vėliau gydėsi, jį kamavo nervų priepuoliai. Beje, tiriant nužudymo bylą, S. Lukavičiui dukart atliktos psichiatrinės ekspertizės. Jos patvirtino, kad kaltinamasis savo veiksmus suvokė ir galėjo juos valdyti.
1993 metais gimęs Gintališkės kaimo gyventojas policijai buvo žinomas ir iki šios žmogžudystės. Anksčiau jis teistas už sunkų sveikatos sutrikdymą ir savavaldžiavimą. Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorė už nužudymą S. Lukavičiui siūlė skirti 18 metų nelaisvės. Ką nuspręs teismas, paaiškės lapkričio 13-ąją.
Po įvykio kalbinta Platelių seniūnė ne ką palankiau atsiliepė ir apie nužudytąjį – jį apibūdino kaip piktą, agresyvų žmogų. „Jis su niekuo nebendravo, į savo namus įsileisdavo tik socialinę darbuotoją, o man net slenksčio peržengti neleisdavo. Buvo mėgėjas išgerti, bet draugų neturėjo. Iš pradžių gyveno su mama, jai mirus liko vienas“, – sakė D. Rapolavičienė.
Tą patį patvirtino ir V. A. kaimynė: „Buvo agresyvus, tad su juo niekas nenorėjo turėti reikalų. Ir man langus yra išdaužęs. Aš jo bijodavau.“ Kaimynė pasakojo, kad sausio 25-osios vakarą girdėjo kaimyno riksmus, bildesį, bet netrukus viskas aprimo. Ėjusi pažiūrėti, kas vyksta, bet už durų girdėjusi tik knarkimą. Po kurio laiko viskas nutilo. „Maniau, kad prigėrė, pasibaladojo, o paskui užmigo. Bet ryte sunerimau. Viena eiti bijojau, kviečiausi kaimynus. Kadangi durų niekas neatidarė, skambinau seniūnei“, – netrukus po įvykio pasakojo moteris.
Kaimynė prisiminė ir dar vieną atvejį – V. A. vasarą buvo išdaužęs kaimo parduotuvės langą ir pavogęs butelį degtinės. „Tada jis atėjo pas mane, sakė, kad apvogė krautuvę, liepė kviesti policiją. Aš paskambinau pardavėjai, o jis trims mėnesiams buvo uždarytas Šiauliuose“, – tuomet kalbėjo moteris.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...