Vietoj avies – vilnos ir kraujas

DSC_0660Antradienio vakarą nemenką išgąstį ir stresą patyrė Paukštakiuose gyvenančios Dalios Milienės šeima, mat suprato, kad sulaukė grėsmingų neprašytų svečių – vilkų. Jie sudraskė aptvare buvusią avį ir išgainiojo kartu su ja besiganiusias keturias karves. Kitą dieną pas paukštakiškius nuvykusi komisija konstatavo – tai vilkų darbas. Beje, pačios avies nerasta –  plėšrūnai paliko tik klaną kraujo, kuokštus vilnų ir dalį vidurių.

Kaip „Žemaičiui“ pasakojo D. Milienė, viena trejų metų avis visada ganydavosi karu su keturiomis melžiamomis karvėmis. Dar šešios avys – kitoje ganykloje. Gyvuliai nebuvo palaidi, visi jie aptverti vadinamuoju elektriniu piemeniu. „Tą vakarą buvo jau sutemę, kai pamelžėme karves ir nakčiai palikome jas šalia namų esančiame aptvare. Vėlai vakare, apie pusę vienuolikos, išgirdome baisų bildesį kieme. Išpuolėm į lauką, o ten – persigandusios baubiančios karvės. Avies su jomis nebuvo.  Abu su vyru šokom į mašiną ir išlėkėm jos ieškoti“, – pasakojo paukštakiškė.
Apvažiavę visą aptvarą, jie avies nerado, bet netrukus sūnus šūktelėjo radęs likučius, iš kurių buvo akivaizdu, kad paties gyvulio jau nebėra. „Iškart pagalvojome, kad mūsų avis pakliuvo į vilkų nasrus, o šie nė kaulo sveiko nepaliko. Viską suėdė, nes jų, ko gero, visa gauja buvo“, – apgailestavo moteris.
Kitą dieną pas paukštakiškius apsilankė Medžiojamų gyvūnų padarytos žalos nustatymo komisija: Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Januška, Plungės rajono aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas Tadas Andruška, Paukštakių seniūnas Aurimas Vasiliauskas ir medžiotojas Kostas Slivskis.
„Panašu, kad turime reikalų su vilkais ir dėl to labai neramu. Iš avies nieko nelikę. Radom tik vilnų, kraujo, vidurių. Net jos vilkimo žymių neaptikome. Matyt, ji buvo sudorota vietoje. Jei būtume radę likučių, būčiau labiau garantuotas, kad tai tikrai vilkų darbas, bet medžiotojai dėl to net neabejoja“, – pasakojo įvykio vietoje lankęsis A. Vasiliauskas. Pasak seniūno, tai jau ne pirmas atvejis, kai paukštakiškiai nukenčia nuo vilkų. Prieš kokius trejus metus šie plėšrūnai sodybos teritorijoje, už 50–70 metrų nuo gyvenamojo namo, papjovė veršiuką.
„Žemaičio“ kalbintas medžiotojas ir knygų apie medžioklę autorius K. Slivskis sakė esąs garantuotas – tai tikrai vilkų darbas. Ir ne vieno, o visos gaujos. „Plungės rajone šiemet jau penktasis atvejis, kai ūkininkai nukenčia nuo šių plėšrūnų. Tiek pat jų išpuolių buvo ir Rietave. O kur dar tie kartai, kai sudraskomi neženklinti gyvuliai, dėl kurių kaimo žmonės niekur nesikreipia. Vilkiukai mokosi pjauti, tad puola itin agresyviai. Ūkininkams daroma didelė žala, o vilkų medžioklė pernelyg griežtai ribojama“, – įsitikinęs K. Slivskis.
Dėl patirtos žalos D. Milienė žada kreiptis į Žemės ūkio skyrių. Tikisi, kad nuostoliai bus kompensuoti. Moteris pripažįsta, kad pastarasis įvykis ir ją, ir kitus namiškius labai išgąsdino – tikrai ne juokas, kai plėšrūnai visai šalia namų bastosi. „Kaip suprantame, vilkai apie mūsų sodybą siaučia jau ne pirmą kartą. Aną savaitę šalia namų laikytos avys didžiulį triukšmą sukėlė. Kai išėjome laukan, jos buvo persigandusios, susispietusios į vieną kampą, bet vilkų nematėme. Tikrai neramu žinant, kad jie tokie drąsūs – nepaiso, kad šalia sodyba, kad žmonės vaikšto. Užuodžia grobį ir eina“, – būgštavo paukštakiškė. Beje, dar tą patį vakarą ji visus lauke laikytus gyvulius suvedė į tvartą – laikyti ganykloje tapo pernelyg rizikinga.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...