Nepilnametei grasinęs rietaviškis atsipirko bauda

Lapkričio antrąją Plungės apylinkės teismo rūmų teisėjo Virginijaus Gedeikio nuosprendį išgirdo rietaviškis Rimas Armonas. 1968-aisiais gimęs vyriškis nuteistas už tai, kad grasino nužudyti arba sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą. Savo grasinimus R. Armonas nukreipė prieš nepilnametę. Už tokią nusikalstamą veiką gresia ne tik laisvės apribojimas, bet ir atėmimas iki dvejų metų. Bet rietaviškiui pasisekė – jam teismas skyrė 2 500 eurų piniginę baudą bei įpareigojo atlyginti nukentėjusiosios patirtą neturtinę žalą. Tiesa, vietoje prašyto tūkstančio mergina gaus tik 300 eurų.

Baudžiamoji byla dėl minėto nusikaltimo atversta vasaros pabaigoje. Anksčiau neteistas vyriškis kaltintas tuo, jog šių metų balandžio 13-ąją, apie 18.30 val., būdamas neblaivus bendro naudojimo kieme, Rietave, necenzūriniais žodžiais iškoneveikė nepilnametę kaimynę. Negana to, mosikuodamas peiliu ir šaukdamas „Kur ta šl…? Aš tuoj ją papjausiu“, grasino ją nužudyti.
Iš pradžių ketinta bylą išnagrinėti sutrumpinto proceso tvarka, bet kaltinamajam tik iš dalies pripažinus kaltę, tokia galimybė atmesta.
Pirmojo posėdžio metu apklausiamas R. Armonas prisiminė, jog tą vakarą, kai kilo konfliktas su kaimynystėje gyvenančia nepilnamete, jis buvo gerokai padauginęs. Dėl to negalėjo „atgaminti“ visų detalių. Bet kad susikivirčijo su mergina, vyras neneigė. Klausinėjamas jis aiškino, kad jį įpykdė tai, kad kaimynė jam smogė į pilvą. Jis tokius veiksmus priėmė kaip nepagarbą vyresniam žmogui. Sakė, kad pagautas įsiūčio galėjęs žodžiais pagrasinti, tačiau imtis realių veiksmų esą nė nemanė. R. Armonas garsiai svarstė, kad mergina galėjo jo išsigąsti, nes jis buvo girtas. Esą ją galėjo įbauginti ir jo veido išraiška.
Išgirdęs klausimą dėl grasinimo merginai peiliu, rietaviškis tikino, jog to neprisimena. Ikiteisminio tyrimo metu jo atmintis buvo šviesesnė ir pareigūnams jis pasakojo iš namų atsinešęs du peiliukus, kuriais pagąsdino nepilnametę. Apgailestaudamas dėl to, kas įvyko, R. Armonas sutiko nukentėjusiajai sumokėti jos prašytus 1  000 eurų.
Apie kaimyno išpuolį tąkart teisme pasakojo ir nukentėjusioji. Mergina prisiminė minėtąjį vakarą žaidusi su broliu kieme kamuoliu. Tuo metu prie jų priėjo R. Armonas. Esą norėjo kartu pažaisti. Ji nesutiko. Tai supykdė girtą kaimyną, tad šis ėmė plūsti ją necenzūriniais žodžiais. Išskėtęs rankas ėmė prie jos artintis, tarsi norėdamas kažką negero padaryti.
Įkaušęs kaimynas net grasino atsinešti du peilius. „Man sakė, kad vieną peilį jis mes į mane, kitą paleisti į jį turėsiu aš. Jis grasino mesti taip, kad man visam gyvenimui liks žymė“, – prisiminė nepilnametė ir tikino, jog tai labai ją išgąsdino. Merginai šie žodžiai giliai įstrigo. Ji buvo įsitikinusi, kad R. Armonas tikrai taip pasielgs, nes buvo labai agresyviai nusiteikęs. Išgirdusi kaimyną šaukiant „Kur ta šl…? Aš tuoj ją papjausiu“, mergina dar labiau persigando ir pabėgo į namus.
Detaliai balandžio 13-osios vakarą apibūdino ir nukentėjusiosios sesuo. Ji teigė, jog girtas kaimynas buvo priėjęs prie žaidžiančių brolio ir sesers. Ką jiems sakė, esą negirdėjo. Tik matė, kad vėliau, jau seserims sėdint ant suoliuko, kaimynas bandė apkabinti vieną jų. Ši nesileido, rėžė, kad prie jos nelįstų. Bet R. Armonas neva neklausė, todėl mergina jam trenkė į pilvą. Iš to kilo didelis kivirčas. Liudytoja sakė, kad kaimynas keikė seserį, gąsdino peiliu. Savo akimis esą matė, kaip jį atsinešė ir ieškojo sesers, tačiau pastaroji jau buvo pabėgusi į namus. Mergina prisiminė, kad kitas kaimynas iš R. Armono bandė atimti peilį.
Toks merginos liudijimas visai nepatiko kaltinamajam, kuris ėmė prisiekinėti, kad tikrai taip nebuvo. Esą viskas išgalvota.
Bylą išnagrinėjęs teismas R.  Armoną pripažino kaltu ir paskyrė jam 2 500 eurų baudą. Nukentėjusiosios civilinis ieškinys tenkintas iš dalies. Iš R.  Armono jai priteisti 300 eurų moralinei žalai atlyginti.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...