Pavojingam varkališkiui – lygtinė bausmė

Trečiadienį Plungės apylinkės teismo rūmuose paskelbtas nuosprendis 1948-aisiais gimusiam varkališkiui Petrui Ramonui. Garbaus amžiaus vyriškis kaltintas visuotinai pavojingu būdu sugadinęs svetimą turtą – padegęs kaimynams priklausiančias malkas, kurios buvo visai šalia jų ūkinio pastato. Savo kaltę pripažinęs varkališkis nuteistas lygtine metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausme. Nebe pirmas P. Ramono išpuolis prieš kaimynus paplonins ir jo piniginę, mat jam teks atlyginti 1 500 eurų įvertintą neturtinę žalą bei sumokėti nukentėjusiesiems už advokato išlaidas, kurios sudaro 600 eurų. Turtinę žalą – 200 eurų – varkališkis jau buvo spėjęs atlyginti iki pradedant bylą nagrinėti teisme.

Baudžiamoji byla dėl minėto nusikaltimo buvo išnagrinėta sutrumpinto proceso tvarka. Dėl to nuolatiniais išpuoliais prieš kaimynų šeimą garsėjantis varkališkis sulaukė trečdaliu mažesnės bausmės. Metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimas atidėtas dvejiems metams. Visą šį laikotarpį be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos žinios jam uždrausta išvykti už gyvenamosios vietos rajono ribų. Jei per dvejus metus P. Ramonas vėl prasižengs, jam teks keliauti į pataisos namus.
Ne kartą jau teistas pensininkas pareigūnų akiratyje paskutinį kartą atsidūrė už šių metų birželio 19-ąją, prieš pat vidurnaktį, įvykdytą nusikaltimą, kai atsineštu dyzeliu apipylė kaiminystėje gyvenančios šeimos malkas ir jas padegė. Įsiplieskusią ugnį pastebėjo nukentėjusiųjų kaimynė. Jei ne ji, būtų supleškėjusi ne tik visa malkų krūva, bet ir šalia buvę P. Ramono ir jo kaimynų ūkiniai pastatai.
Netrukus buvo išaiškintas ir gaisrą sukėlęs asmuo. Nustatyti kaltininką padėjo nukentėjusios šeimos įrengtos vaizdo stebėjimo kameros. Tad varkališkiui neliko nieko kito, kaip tik prisipažinti padarius nusikaltimą.
„Gailiuosi, bet jau po laiko“,  – teisme dūsavo senolis ir aiškino, jog patys kaimynai jį išprovokuoja taip elgtis. Esą jis negali išeiti į savo kiemą, nes šie tuoj puola jį fotografuoti. Ramybės neva neturi ir jo anūkai. Pastariesiems esą rodomos špygos, liežuviai.
Bet abejoti P. Ramono žodžiais verčia jo paties ankstesni poelgiai. Varkališkis jau ne pirmą kartą savo agresiją nukreipia prieš tuos pačius kaimynus. Net pastarąjį nusikaltimą pensininkas padarė neišnykus teistumui už prieš tai įvykdytą nusikalstamą veiką. Tąkart jis padegė minėtų kaimynų namo duris, išdaužė langą bei nelegaliai laikė ir naudojosi dvivamzdžiu medžiokliniu šautuvu. Kitąkart sunkiai prognozuojamas vyras, būdamas neblaivus, iš atsinešto ginklo į kaimynų langą paleido du šūvius. Laimei, patiems namo šeimininkams košmaru virtęs vakaras baigėsi laimingai. Apgadintos tik lubos, siena ir langas.
Ir tada senolis apgailestavo dėl to, kas įvyko. Kaip ir šįkart, sakė, jog tik norėjo pagąsdinti.
P. Ramono demonstruojamas gailestis neįtikino ne tik nukentėjusios šeimos, bet ir valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikančios prokurorės Vitalijos  Gabartienės. Ji teismo prašė P. Ramoną nuteisti metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausme (sumažinus trečdaliu), jos vykdymą atidedant pusantrų metų, bei tenkinti pateiktus civilinius ieškinius.
Išnagrinėjęs bylos medžiagą teismas pripažino varkališkį kaltu ir skyrė jam lygtinę laisvės atėmimo bausmę. Tuo pačiu nuosprendžiu P. Ramonas įpareigotas nukentėjusiesiems sumokėti advokatui išleistus pinigus bei atlyginti neturtinę žalą. Tiesa, vietoje prašytų 3 000 eurų (kiekvienam po 1 500 eurų) šeima gaus pusę šios sumos. Likusi dalis ieškinio atmesta.
Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...