Nubaudė už aplaidumą

1605-113231xPrieš mėnesį „Žemaitis“ rašė apie avarinės būklės riedutininkų ir riedlentininkų aikštelę, esančią „Ryto“ pagrindinės mokyklos pašonėje, Plungėje. Paklaustas, kodėl nesirūpinama šiuo statiniu, tąkart Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas sakė, kad jis priklauso minėtajai mokyklai, tad tai – ne jo rūpestis. Vis dėlto netrukus paaiškėjo, jog aikštelės perdavimo mokyklai procedūros taip ir nebuvo pradėtos, o kalbėdamas su žurnalistais seniūnas tą puikiai žinojo, mat dar vasaros pradžioje buvo ragintas imtis šio reikalo. Neišgirsti liko ir prašymai tvarkyti aikštelę bei perspėjimai, kad toks aplaidumas vieną dieną gali baigtis skaudžia nelaime, mat aikštelė yra mėgiama ir gausiai lankoma vaikų bei jaunimo. Dėl netinkamo pareigų atlikimo seniūnui G. Domarkui galiausiai skirta tarnybinė nuobauda – pastaba.

Priminsime, kad žurnalistams pradėjus domėtis šiuo statiniu, į akis krito gana groteskiškas ir net kraupus vaizdelis – aikštelė kone visą dieną būna pilna čia pramogaujančiųjų, bet niekas tarytum net nepastebi, kad nuo pakylos visu greičiu skriejančių vaikų ir jaunimo tyko didžiulė duobė su atsilupusio skardos lakšto ašmenimis.
„Aš pats neapsikentęs gal du kartus siunčiau raštus Savivaldybės administracijai ir perspėjau apie vaikų čia tykantį pavojų, tačiau taip ir nesulaukiau jokios reakcijos. Tad jei atsitiks kokia nelaimė, aš už ją nebūsiu atsakingas. Išvis man ši situacija – absurdo viršūnė. Įrengė ir paliko likimo valiai. Mes patys kiek galėdami paremontuojam, bet ten jau reikia kapitalinio remonto. Arba visai ją išmontuoti, nes ne tik danga, bet ir konstrukcijos papuvę. Deja, niekam tai neįdomu“, – spalio pradžioje kalbėjo „Ryto“ pagrindinės mokyklos direktorius Stanislovas Ivanauskas.
Pradėjus domėtis paaiškėjo, kad statinys priklauso ne mokyklai, kaip iš pradžių teigė seniūnas, bet Savivaldybės administracijai. Jos direktoriaus inicijuotas tarnybinis patikrinimas atskleidė, kad paskutinis S.  Ivanausko siųstas raštas dar gegužę pasiekė Vietos ūkio skyrių, o iš čia buvo nukreiptas į seniūniją. Dokumentų valdymo sistemoje matyti, jog seniūnas raštą atsidarė, tačiau vėliau tikino jo nematęs. Jis sakė, kad nepaisant to esą vis tiek rūpinosi, kad ši aikštelė būtų sutvarkyta ir perduota mokyklai.
Seniūnas aiškino, kad pavasarį buvo susitikęs su aikštelę įrengusia įmone ir sutarė dėl kai kurių plokščių pakeitimo. Vėliau ši įmonė seniūnijai pateikė būtinų atlikti remonto darbų sąmatą. O vasarą, pasak G. Domarko, norėta Tarybai teikti sprendimo projektą dėl aikštelės perdavimo mokyklai, bet pritrūko kai kurių derinimų. Tad nei viena, nei kita taip ir nebuvo padaryta iki galo. Ant seniūno stalo nugulusios samatos daugiau niekas taip ir nematė, dėl lėšų remontui seniūnas nei į Savivaldybės administraciją, nei į Tarybą nesikreipė. O ir dokumentai dėl aikštelės perdavimo mokyklai taip ir nebuvo parengti. Kodėl? Atsakymo seniūnas nepateikė.
Remiantis tuo, buvo nuspręsta dėl netinkamo ir aplaidaus pareigų atlikimo G.  Domarkui skirti pastabą.

4 komentarai(-ų)

 • Irgi skaitytojas:

  Tai papeikima ar pastaba skyre

 • Manau,:

  kad Plungėje yra daugybė problemų. Gausybė suirusių šaligatvių,gatvių. Valdžia turėtų kolegialiai nuspręsti kur būtiniausiai reikia remonto ir atlikti,bet tas palaidas remontas tik erzina gyventojus. Pav.seniūnija niekaip neistengia suremontuoti trumpos šaligatvio atkarpėlės prie ligoninės,tinkamai išasfaltuoti gatvelę ir aplink,nes vežant ligonį,per duobes,galima ir numarinti. Arba suremontuoti atkarpėlę šaligatvio, kitoj pusėj degalinės ,,Viados,, Atrodo,kad palikta sovietmečiui prisiminti… Manau,kad seniūnijai,per mažai skiriama miesto tvarkymui lėšų. Gatvės užkimstos mašinomis,sunku pravažiuoti,neleisti mašinas pasistatyti pagrindinėse gatvėse,dabar klerkas pasistato mašiną visai darbo dienai ir trukdo eismui… Reikia įkurti daugiau aikštelių,o jų yra,didžiuliai plotai ,riogso apžėlę,o ten galėtų būti aikstelė,dabar užgrusta gatvės prie namų.Manau ,kad prastai dirba rajono taryba,neieško finansų,neįtraukia verslininkų,kad padėtų lėšomis prie miesto geresnio sutvarkymo,įvaiždžio. Manau,kad Seniūnas turi pagaliau tapti tikru miesto šeimininku,o ne atidėlioti būtinus darbus.O mokyklos direktorius niekaip, neužbaigia mokyklos renovacijos ,jau gal praėjo daugiau 10 metų,nu gal iki pensijos, mokykla bus panaši į renovuotą…Renovacijos vagys turi sedėti už grotų…pasislepia už kitų pavadinimų ir neatsako už brokus…

 • knš:

  ar jis dar dirba seniūnu dar?

 • visiškai:

  pritariu, kad taip apleistų pėsčiųjų takų ir šaligatvių kaip Plungėj tikrai niekur kitur nerasi. Siūlyčiau Plungės valdininkams, atsakingiems už miesto tvarkymą, nors katrą iškelti užpakalius iš mašinos ir praeiti takais, kur vaikšto eiliniai plungiškiai. Gal tada suprastų, kad žmonių skundai pagrįsti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...