Sprogimas vis dėlto pasiglemžė dvi gyvybes

21810-16812Spaliui persiritus į antrą pusę „Žemaitis“ rašė apie baisų sprogimą, kuris spalio 17-osios naktį nugriaudėjo Plungėje, viename iš Vytauto gatvės 19-ojo namo butų. Nelaimės pasekmės kraupios – į Plungės ligoninę buvo išgabenti keturi žmonės: trys suaugusieji atsidūrė reanimacijoje, 7-erių mergaitė paguldyta į traumatologijos skyrių. Po kurio laiko paaiškėjo, kad įvykio baigtis dar tragiškesnė: du iš nukentėjusiųjų  – 1980 ir 1989 metais gimę sugyventiniai B. P. ir G. D. – mirė.

Priminsime, kad Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba pranešimą apie įvykį gavo 1.51 val. Informacija tokia: name sprogo balionas, viduje yra žmonių. Žinoma, į nelaimės vietą skubėjo ne tik ugniagesiai gelbėtojai, bet ir Greitosios medicinos pagalbos, policijos ekipažai.
Atvažiavę į įvykio vietą, ugniagesiai rado pertrūkusias ir išvirtusias vakarinę ir šiaurinę namo pirmo aukšto sienas. Sprogimo banga buvo išnešusi dalį langų ir durų. 2-ojo buto, kuriame ir įvyko sprogimas, kambaryje ruseno lova ir joje buvusi patalynė, spintoje sukrauti drabužiai, tačiau atviros liepsnos nebuvo. Nesprogo ir dujų balionas.
Kieme ant žolės sėdėjo ir atvykstančių medikų laukė buto nuomininkai – G. D. (g. 1989 m.) ir jo sugyventinė B. P. (g. 1980 m.). Abu jie buvo be drabužių, apdegę ir kruvini. Kartu su jais buvusiam vyresniam moters broliui V. P. buvo apdegusios rankos ir nugara. Jis vaikščiojo kieme. Visi trys suaugusieji buvo ištikti šoko, tad nelabai galėjo papasakoti, kas nutiko. Namuose su jais buvo ir moters dukra – pirmokėlė. Mergaitę ugniagesiai rado pas kaimynus, kurie ir išnešė ją iš sprogusio buto. Jai apdegė rankos ir kojos.
Sulaukus Greitosios medicinos pagalbos, nukentėjusieji išvežti į Plungės ligoninę. Kaip tuomet sakė medikai, suaugusieji apdegė daugiau nei 60 proc. kūno, jų būklė sunki. Iš pradžių moteris, jos sugyventinis ir brolis buvo gydomi reanimacijos skyriuje, kitą dieną jie pervežti į Kauno klinikų Plastinės chirurgijos ir nudegimų skyrių. Stipriai apdegęs 29 metų vyras po įvykio išgyveno tik 10 dienų – spalio 27 dieną jis mirė. Jo gyvenimo draugės gyvybė užgeso spalio 29-ąją. Moters brolis po truputį sveiksta. Septynmetė mergaitė po nelaimės buvo paguldyta į Plungės ligoninės traumatologijos skyrių, bet netrukus ji išleista.
Po moters mirties ir nukentėjusioji mergaitė, ir dar vienas jos vaikas oficialiai perduoti tėvui. Kaip sakė Telšių apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Plungės rajone patarėja Irmantė Batakienė, kol kas nepilnamečiais rūpinasi jų tėvas, o kas juos augins ateityje, dar neaišku. Norą globoti mergaitę yra pareiškusi pilnametė jos sesuo, berniuką  – Telšiuose gyvenanti močiutė.
Kaip po įvykio sakė Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus, manoma, jog sprogimas įvyko dėl dujų nuotekio. Gali būti, kad iš baliono į butą buvo pritekėję dujų. Jų koncentracija jau buvo tokia, jog užteko brūkštelėti degtuką, kad pliūptelėtų liepsna ir įvyktų sprogimas. Tikėtina, kad nelaimę sukėlė vienas iš gyventojų, naktį sumanęs parūkyti.
Dviejų aukštų mediniame gyvenamajame name įrengti devyni butai. Nuo sprogimo nukentėjo ne tik 2-asis, bet ir 3-iuoju numeriu pažymėtas butas. Jame gyvenantis V. K. tąnakt buvo darbe, tad per nelaimę nenukentėjo. Sprogimas ne tik apgadino du minėtuosius butus, išvertė pirmo aukšto sienas, bet ir išjudino visas namo konstrukcijas.
Tuoj po įvykio imta svarstyti, ką daryti su apgadintu namu. Šiuo metu jis jau sutvarkytas. Kaip sakė daugiabutį eksploatuojančios Savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ direktorius Zigmantas Daugėla, su gyventojais buvo sutarta, kad namą, kuriame visi butai – privatūs, jie atstatys savo iniciatyva ir lėšomis. Tiesa, nukentėjusieji gali kreiptis į Savivaldybę, prašydami kompensuoti patirtas išlaidas.
Policija dėl įvykio atlieka ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 137 straipsnio 2-ąją dalį (sunkus sveikatos sutrikdymas dėl neatsargumo). Bylą tiria Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...