Į besivejantį žmogų numojo ranka?

Į „Žemaičio“ redakciją paskambinusi šateikiškė Virginija Stasė Mažonienė pasakojo, kad ją ir jos vyrą iš vėžių išmušė nemalonus ir net pašaipus UAB „Valda“ darbininkų elgesys. Esą tądien šiukšliavežis pro jų namus pravažiavo kaip niekad anksti, tad sutuoktiniai dar nebuvo spėję išstumti šiukšlių konteinerio. O kai vyras ėmė vytis mašiną ir mojuoti rankomis, prašydamas, kad ši sustotų, jos gale stovėję vyrai tik nusišaipė ir nukūrė savo keliu.

Šateikiškė pasakojo, kad visada stengiasi konteinerį į gatvę išstumti prieš pat atvažiuojant šiukliavežiui, mat kartais kaimynas į jį pripila skysto paukščių mėšlo. O šiukšliavežis visad pravažiuoja apie 15 valandą, tad tądien, kai pralėkė apie 12-tą, konteineris dar nebuvo išstumtas. Jos vyras bandė vytis mašiną, tikėdamasis, kad ji sustos. Moters žodžiais, „Valdos“ vyrai gerai matė iš paskos bėgantį žmogų, bet nė neketino stoti.
„Ką man dabar daryti? Kitas vežimas – tik už dviejų savaičių. Kur reikės šiukšles dėti? Negi vežti kur į pamiškę ir iškratyti? Šioje vietoje jau trejus metus gyvenam, bet dar nėra buvę, kad važiuotų taip anksti. Kiek mačiau, ir daug kas iš aplinkinių dar nebuvo išstūmę savo konteinerių. Kam reikia taip keisti tą grafiką? Be to, ar buvo sunku sustoti, juk matė, kad vyras vejasi. Reikia bent kiek žmoniškumo turėti“, – kalbėjo V. S.  Mažonienė.
Moteris dar pridūrė, kad iš karto suskubo skambinti į „Valdą“, tačiau atsiliepusi moteriškė esą teatšovusi, kad čia jų problemos, o ji neturinti laiko gilintis. Tiesa, po poros valandų šiukšliavežis dar kartą pravažiavo ta gatve, kurioje gyvena V. S. Mažonienė. Moteris spėjo, kad jis buvo atsiųsta reaguojant į jos skundą. Bet sutuoktiniai nebuvo apie tai perspėti, tad konteinerio ir tąkart neišstūmė.
Pakomentuoti šią situaciją paprašėme UAB „Valda“ direktoriaus Tomo Raudžio. Išklausęs, kuo skundėsi šateikiškė, jis šmaikštavo: „Man ši istorija lyg iš pasakų srities.“ Įmonės vadovas kalbėjo, kad dabar sekundės tikslumu fiksuojama, kada kurioje gatvėje apsilankė kiekvienas šiukšliavežis ir kada kuris konteineris buvo pakeltas, tad jei gyventojai turi panašių skundų, gali kreiptis į įmonę ir kiekvienas atvejis bus nagrinėjamas.
O kodėl nenurodomas konkretus laikas, kada šiukšliavežis lankysis kurioje gatvėje? Žinodami konkrečią valandą gyventojai nevėluotų išstumti konteinerių ir tokių problemų nebekiltų. Bet, pasak T. Raudžio, tą padaryti būtų sunku, mat laikas, kurį šiukšliavežis sugaišta kiekvieno maršruto metu, priklauso nuo to, kiek žmonių tą dieną išstūmė konteinerius. Vienomis dienomis jų tenka ištuštinti daugiau, kitomis – mažiau. Greičiausiai numatytasis maršrutas apvažiuojamas švenčių dienomis, mat tada tų konteinerių gatvėse būna mažiausiai. Tad konkrečiai nurodyti, kada prie kurio kiemo sustos, nėra galimybės.
Vis dėlto T. Raudys sakė esąs beveik tikras, kad šiukšliavežis negalėjo pravažiuoti net trimis valandomis anksčiau nei įprastai. Neįtikino jo ir moteriškės nusiskundimas, kad vairuotojas matė mašiną besivejantį žmogų, bet vis tiek nesustojo. Įmonės direktorius sakė galįs beveik garantuoti, kad tokiu atveju jo darbininkai visada pasielgia žmoniškai ir sustoja, o jeigu reikia, net pakartotinai grįžta ten, kur yra prašomi.
Tad nustatyti, kas šiuo atveju yra teisus, o kas pagražina situaciją – ne žurnalistų darbas. Belieka tikėtis, jog ši istorija taps priminimu, jog nustatytų taisyklių reikia laikytis, o jeigu jas interpretuoji savaip, gali iškristi iš žaidimo. Beje, mandagus elgesys bei paslaugumas  – ne mažiau svarbios taisyklės nei tos, kurios surašytos į įvairius nutarimus ir įsakymus. To irgi nevalia pamiršti.

4 komentarai(-ų)

 • Anonimas:

  Yra i mon tep bovė, gyniaus i šaukiau ka stuotu, bet sulaukiau tik darbininku šypsenelės…

 • Genutė:

  keletą metų negyvenu namuose,visad už šiukšles mokėjau pilnai.Kai 2017 sunumeravo konteinerius,maniau viskas gerai,manieji konteineriai uždaryti,taigi niekas nesinaudoja ir už tai mokėti nereikės,už vadinamus pakėlimus.Bet įdomu tai,kad per metus nurodė net 10 pakėlimų.Įdomu ką jie kilnojo???

  • Vivo:

   Yra nustatytas minimalus pakėlimų skaičius, už kuriuos vis tiek turi mokėti, nors ir realiai pakėlė mažiau ar išvis nė karto nepakėlė. Tokia tvarka.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...