Neik su sese obuoliauti

Dabar taip būtų galima patarti 35-erių šiemuliškiui, kurio atsitiktinis uždarbis renkant obuolius tapo konflikto su sese priežastimi. Teisiamųjų suole atsidūrusi Lina Bumblytė (gim. 1980 m.) teisme pasakojo, kad ranką prieš brolį pakėlė todėl, jog šis nepasidalino su ja renkant obuolius uždirbtų pinigų, bet už juos pripirko alaus. Tiesa, dar tą pačią dieną abu jį draugiškai ir išgėrė, tačiau vakarop draugystė baigėsi –  sesuo ėmė smurtauti prieš brolį.

Plungės apylinkės teismo rūmuose antradienį nagrinėtas konfliktas tarp brolio ir sesers įsiplieskė spalio 13 dieną. L.  Bumblytė pasakojo, kad tądien su broliu ir mama Kuliuose buvo pakviesti talkinti vienam pažįstamam asmeniui – rinkti obuolius. Už darbą gavo 20 eurų. Moteris sakė, kad pinigai buvo įduoti jos broliui. Ji tikėjosi, kad šis pasidalins, bet brolis su niekuo nepasitaręs už tuos pinigus nusprendė nupirkti alaus.
„Dar miestelyje būdami truputį apsibarėme, kam tiek daug to alaus ėmė“, – sakė teisiamoji. Ji tęsė, kad paties konflikto, įvykusio vakare jų namuose Šiemulių kaime, kai vieną kartą ranka trenkė broliui per veidą, o po to jį smarkiai pastūmė ir jis krisdamas susitrenkė nugarą, neprisimena. Bet pripažino, kad taip galėjo įvykti. Moteris dėstė, kad tą dieną gėrė jau nuo ryto, o kai išgeria, dažnai nesivaldo. „Jei aš pikta ir išgėrus, su manim būna problemų“, – sakė ji.
L. Bumblytė kartą jau buvo teista už smurtą artimoje aplinkoje. Nors bausmę atliko – dirbo viešuosius darbus ir dalyvavo smurtinį elgesį keičiančioje programoje, o iš Probacijos tarnybos įskaitos buvo išregistruota tik rugsėjo 21-ąją, vos po kelių savaičių vėl ėmė švaistytis kumščiais.
Teisme apklausiamas nukentėjusysis sakė, jog ir anksčiau su seserim apsižodžiuodavo, tačiau mušti nuo jos gavo tik tą vienintelį kartą. Klausiami, kaip dabar sutaria, ir kaltinamoji, ir jos brolis tvirtino, kad susitaikė dar tą pačią dieną, kai L. Bumblytė buvo išleista iš areštinės. Be to, abu tikino, jog dėl visko kaltas alkoholis, tad ir vienas, ir kitas dabar stengiasi jo vartoti kuo mažiau.
Sakydama baigiamąją kalbą, prokurorė Vilija Gabartienė atkreipė dėmesį į tai, kad ši šeima  – išskirtinė, mat vieną savaitę dėl to, kad pakėlė ranką prieš šeimos narį, teisiama mama, kitą – jos dukra, trečią – sūnus. Ir taip – pasaka be galo. Prokurorė sakė, kad už ankstesnį nusikaltimą L. Bumblytei skirta bausmė dirbti viešuosius darbus ir dalyvauti smurtinį elgesį keičiančioje programoje, matyt, nedavė laukto rezultato.
Vis dėlto ir šį kartą siūlyta šiemuliškę bausti 4-ių mėnesių laisvės apribojimo bausme, įpareigojant ją tą laiką nevartoti alkoholio ir kitų psichiką veikiančių medžiagų bei dar sykį dalyvauti minėtoje programoje.
Ar tokia bausmė ir bus paskirta, paaiškės lapkričio viduryje, kai teismas skelbs nuosprendį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...