Mirė ugniagesio šeimą pražudęs Igoris Cvetkovas

Spalio pabaigoje „Žemaitis“ rašė, kad šiurpią avariją Plungės rajone sukėlusiam ir ugniagesio šeimą pražudžiusiam Igoriui Cvetkovui belangės išvengti nepavyks. Išnagrinėjęs jo apeliacinį skundą, Klaipėdos apygardos teismas paliko galioti Plungės apylinkės teismo rūmų nuosprendį, kuriuo klaipėdiškiui skirta 10-ies metų laisvės atėmimo bausmė. Bet neseniai pranešta apie netikėtą posūkį šioje istorijoje – I. Cvetkovas rastas negyvas.

„Jis rastas savo namuose spalio 28-ąją, koridoriuje. Vyrą aptiko jo buvusi žmona. Kokios yra mirties priežastys, kol kas nežinome, vyksta tyrimas“, – portalui „15 min“ sakė prokuroras Juozas Sykas. Išorinių smurto požymių ant vyro kūno nerasta. Mirties priežasčiai nustatyti pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Primename, jog I. Cvetkovas buvo nuteistas už tai, kad 2015-ųjų spalio 4-osios vakarą kelyje Šiauliai–Palanga, ties Nugarių kaimu, Plungės rajone, būdamas neblaivus (1,68 prom.), vairuodamas savo automobilį „Hyundai Galloper“, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir dėl to susidūrė su priešpiešais važiavusiu „BMW 520I“, prie kurio vairo sėdėjo 36-erių ugniagesys Ramūnas Dargužas.
Avarijos metu dėl daugybinių kūno sužalojimų žuvo BMW vairavęs R. Dargužas, jo žmona bei trejų metukų dukrytė. Kita Dargužų dukra buvo sunkiai sužeista. Po ilgo gydymo mamos, tėčio ir sesutės netekusi mergaitė atsigavo. Sužalojimų neišvengė ir I. Cvetkovo automobiliu važiavę asmenys – tuomet dar jo žmona, dukra ir pastarosios draugas. Nuo smūgio sužalotas buvo ir pats avarijos kaltininkas. Jam teko amputuoti kairę ranką.
Apeliaciniu skundu nuteistojo advokatas prašė atnaujinti įrodymų tyrimą, argumentuodamas tuo, jog pirmos instancijos teismas I. Cvetkovą pripažino kaltu už nusikaltimą, kurio šis esą nepadarė. Priekaištauta ir dėl to, kad pirmos instancijos teismas visiškai neatsižvelgė į klaipėdiškio sveikatos būklę. Pažymėta, kad jis buvo sunkiai sužalotas, neteko rankos, kitą sunkiai valdo. Dėl to yra sutrikusi jo psichika, jis negali apsitarnauti.
Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija, išnagrinėjusi apeliacinį skundą, nutarė pakeisti tik dalį Plungės apylinkės teismo rūmų teisėjo nuosprendžio – palengvinti I. Cvetkovui priteistą finansinę naštą. Tik našlaite likusiai mergaitei priteista suma liko nepakitusi – tiek Plungės teismas, tiek apeliaciją išnagrinėjęs Klaipėdos apygardos teismas jai priteisė 100 tūkst. eurų žalą, kurią turėjo atlyginti I. Cvetkovas. Bausmės atlikimo laikas paliktas nepakeistas – klaipėdiškis 10-iai metų siųstas į atvirąją koloniją.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Šalį sudrebino kaip įtariama korumpuotų teisėjų ir advokatų suėmimo skandalas. Kaip jį vertinate?

Rezultatai

Loading ... Loading ...