Štai kokį pavyzdį seniūnija rodo gyventojams

L1811-16721Pirmadienį feisbuke pasklido filmuotas vaizdelis, kuriame užfiksuotas Plungės miesto seniūnijos sunkvežimukas „Iveco“ ir keli darbuotojai, į neveikiantį karjerą, esantį miesto pakraštyje, Pušyno gatvėje, atvežę ir iškratę lapus. Po vaizdeliu tuoj pasipylė pasipiktinusių ir seniūnijos darbuotojus gėdijančių plungiškių komentarai. Skambučių dėl tokio nevalyvo poelgio sulaukė ir „Žemaičio“ redakcija.

Karjeras virsta sąvartynu?
Nuvykę į karjerą įsitikinome, kad jis išties pamažu virsta nelegaliu sąvartynu. Į akis krinta tai, kad įvažiavimas į jį lyg ir turėtų būti užtvertas bei rakinamas, tačiau jis atviras – važiuokit, kas norit, vežkit, ką norit. Panašu, kad taip ir daroma.
Pirmiausia pastebime krūvas lapų. Pagal grunte likusias padangų žymes matyti, kad ta pati transporto priemonė čia važiavusi ne vieną kartą. Tą patį byloja ir lapų krūvos – po kiekvieno atvažiavimo vis nauja išdygsta. Ne ką mažesnis ir statybinių atliekų kalnas – šaligatvių borteliai, betono, asfalto luitai ir kitokios panašios šiukšlės. Pagal kiekį matyti, kad ir lapai, ir statybinės atliekos čia vežtos sunkvežimiais, tačiau yra ir mažesnių krūvelių, už kurias, ko gero, velnių išrašyti būtų galima gyventojams, atliekas čia tempiantiems karučiais ar automobilinėmis priekabėlėmis. Čia atsikratoma žolės, šakų, lapų, obuolių ir kt.
Prie naujojo „sąvartyno“ kalbintas plungiškis Vytautas Uznys, kuris ir užfiksavo miesto seniūnijos mašiną, pasakojo: „Netoliese gyvena mano mama. Pirmadienį pas ją vykome pietauti. Tada ir pastebėjau karjero link pasukusį seniūnijos sunkvežimuką. Kilo įtarimų, kad vežamos kažkokios atliekos. Nuvykęs pažiūrėti įsitikinau, kad taip ir yra – iš mašinos išlipę vyrai į karjerą iškratė atvežtus lapus.“
Pasak V. Uznio, senais laikais šioje vietoje yra buvęs šiukšlynas. Jį likvidavus, žmonės dar daug metų senu papratimu čia veždavo visokias atliekas, o vietiniai nuolat su tuo kovodavo – nenorėjo, kad jų pašonėje tokia netvarka dėtųsi. „Kai nebeliko sąvartyno, tikėjomės turėti gražią aplinką. Juolab kad ji buvo sutvarkyta, apsodinta pušelėmis. Tačiau mūsų lūkesčiai neišsipildė – čia nuolat vežamas gruntas, todėl vaizdas baisus, o ir pušelės baigiamos sunaikinti“,  – apgailestavo vyras.
Akivaizdu, kad ir dabar dar yra tokių, kurie čia veža ne tik gruntą, bet ir šiukšles. „Visokių žmonių esama, visų ir neperauklėsi, nepakeisi. Bet pikčiausia, kad taip elgiasi ne eiliniai miestiečiai, o seniūnijos darbuotojai. Tie, kurie turėtų rūpintis, kad miestas būtų švarus ir tvarkingas,  patys teršia. Kaip ne gėda? Kaip šitaip galima? Jei seniūnijai galima, vadinasi, visiems kitiems  – taip pat?“ – stebėjosi vyras.
Komentatoriai pliekia seniūniją
Panašiai šia tema pasisakė ir feisbuke filmuotą vaizdelį peržiūrėję komentatoriai. Tiesa, vieną pirmųjų komentarų parašė pati Plungės miesto seniūnija. Pastarosios pasiteisinimas toks: „Žalienos yra vežamos į Jėrubaičiuose esantį sąvartyną. Seniūnija irgi nuolat ten veža žalienas. Šis kartas, kai jos buvo atvežtos čia dėl susiklosčiusių aplinkybių, yra vienintelis. Seniūnija daugiau žalienų į Pušyno g. karjerą neveš, to negali daryti ir gyventojai.“ Toks tat seniūnijos paaiškinimas, kuris labiau panašus į uodegos sukimą nei į konkretų ir išsamų atsakymą.
Savo nuomonę šiuo klausimu išsakė ir į diskusiją įsitraukęs Seimo narys Jurgis Razma: „Manau, kad toks seniūnijos paaiškinimas nepakankamas, bent jau turėtų būti detaliai atskleista, kas tos „nenumatytos aplinkybės“. O Vytautui – dėkui už pastebėjimą ir principingą reagavimą.“
Ir kiti negailėjo replikų. „Jeigu galima paklausti, kas per aplinkybės jums susiklostė? O jeigu man susiklostytų aplinkybės išvežti padangas vieną kartą? Bet tik vieną ir daugiau šiais metais nevežčiau? Ar gerai būtų? Ar reikėtų susirinkti? Jeigu atsakymas teigiamas, kada tai planuojate padaryti, Plunges miesto seniūnija? O gal jums tai negalioja?“ – klausimus žėrė Dainius. „Problema lengvai išsprendžiama – kaip buvo suvežta, taip turi būti ir išvežta. Ir ne už gyventojų mokesčius, o iš to kišenės, kuris davė tokią komandą. Žurnalistų pareiga būtų išvežimo procesą pakontroliuoti, pagarsinti pavardes ir visą procesą. Garantuotai praeis noras kvailiems nurodymams ateityje“, – siūlė Vygantas. Taiklus ir Sigutės parašytas diskusijos reziumė: „Atleiskite, Plungė tvarkosi.“
O ką į tai seniūnas?
Miesto seniūno Gintaro Domarko bandėme klausti, kokios tos susiklosčiusios aplinkybės, kieno nurodymu taip pasielgta, ar bus visa tai sutvarkyta, bet… atsakymų negavome. „Mes feisbuke į tai jau atsakėme. Nieko konkretinti neketinu, nes jei pradėsiu aiškinti tas aplinkybes, tai visiems dar daugiau klausimų kils. Kiek paaiškinome, tiek ir užtenka. Tiesiog turėjom problemų ir negalėjom nuvažiuoti iki Jėrubaičių. Tai padaryta mano nurodymu. Jei reikia, kad kažkas prisiimtų kaltę, aš prisiimu“,  – tik tiek išgirdome iš seniūno. Tiesa, jis dar pridūrė, kad tai – tik lapai, o gyventojai esą tegul patys į save pasižiūri, nes dar ne tiek visko ten yra privežę.
Švelniai tariat, įdomus seniūno požiūris į tvarką mieste. Minėtasis V. Uznys seniūnijai metė tiesiai: „Pagal tą kiekį, kiek čia prikratėt, matosi, kad buvo ne viena mašina. Meluojat tiesiai į akis. Gėda!“ Panašu, kad plungiškis teisus – pagal krūvų skaičių galima spėti, kad lapai čia gabenami visą rudenį. Žinoma, kam baladotis į kokius tai Jėrubaičius, kai užtenka miesto pakraštyje į dešinę pasukti…

3 komentarai(-ų)

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...